Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś chorwackiej propozycji?

1 - 9%
2 - 18%
2 - 18%
0 - 0%
1 - 9%
4 - 36%
1 - 9%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 11
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1584
Płeć : Male
Wiek : 22

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Sob Lut 13, 2021 10:30 pm
CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Aljbina

Kolejna edycja :croatia: Dory za nami. Telewidzowie i jury jednogłośnie zdecydowali, że w tym roku :croatia: Chorwację będzie reprezentować Albina, z utworem "Tick-Tock".

Albina Grčić urodziła się w Splicie. Dotychczas, wokalistka przede wszystkim znana była jako uczestniczka konkursów X Factor i The Voice. W X Factorze, wokalistka co prawda przeszła przesłuchania, ale wycofała się, gdyż nie chciała przyjąć propozycji dołączenia do girlsbandu stworzonego na potrzeby programu. W roku 2020, Albina uczestniczyła w chorwackiej wersji programu The Voice, w którym ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Do tej pory wydała jeden utwór. Wokalistka pewnie zwyciężyła preselekcje "Dora", zdobywając łącznie 198 pkt od jury i widzów (53 pkt więcej od drugiego miejsca).

:croatia: (AUDIO) :croatia:
:croatia: (LIVE) :croatia:


TEKST:

Tried to fix the broken pieces, now I'm leaving
But you made it loud and clear I’m not enough
Tried to fool me more than once to keep me dreaming
'Cause you knew the truth would tear us apart
If you pull me down then I'll come around
And rise up to come show you who I am
I feel fire inside, my heart’s desire
I'm breaking free from you

(Refren)
Tick-tock, watch the days go
I'm losing track of time
Lost in your playzone
Don't overcomplicate
Now we're in warzone
You're screaming, "Oh no, oh no, oh no"
Tick-tock, I'll take you dancing
In time wе might break
You think you're fancy
I play those gamеs my way and you’ll be beggin’
"Please baby, don't go, don’t go, don't go"

I hear those voices from far away
They help me to escape (Escape)
I found myself and I'm finally free from
Your bad love in every strength

Tick-tock, watch the days go
I'm losing track of time
Lost in your playzone
Don’t overcomplicate
Now we're in warzone
You're screaming, "Oh no, oh no, oh no"

Dancin', dancin'
Think you, think you fancy
Tick-tock
Don't go, don't go, don't go

I hear those voices from far away
They help me to escape (Escape)
I found myself and I'm finally free from
Your bad love in every strength

Tick-tock, watch the days go
I'm losing track of time
Lost in your playzone
Don't overcomplicate
Now we're in warzone
You're screaming, "Oh no, oh no"
Tick-tock, I'll take you dancing
In time we might break
You think you're fancy
I play those games my way and you'll be beggin'
"Please baby, don't go, don't go, don't go"

Dancin', dancin'
Think you, think you fancy
Tick-tock
Don't go, don't go, don't go


:croatia: :croatia: :croatia: :croatia: :croatia:

Darka lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Nie Lut 14, 2021 4:02 pm
Bezpieczny wybór bo kolejna w wynikach "Alkanois of Balkan" czyli Nina Kraljič znowu zagwarantowała by Chorwacji zarówno zły wynik jak i drugą nagrodę Barbary Dex Język 2
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1248
Wiek : 23

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Nie Lut 14, 2021 11:24 pm
Lambadziarski bop tym razem niczym z ery przedfuegowej. Nie wątpię, że wtedy też i powstał, bo dostrzegam tu unoszącą się nad sceną mgiełkę kurzu z szafy, z której wyjęto ten utwór. Tym razem substytutem refrenu zamiast instrumentalnej wstawki jest inny produkt refrenopodobny - czyli szeptanka, tu bardzo "zmysłowa". Ciekawe podejście, choć niesie za sobą ryzyko - ciężko tak budować utwór, tzn. w normalnych piosenkach, końcówka zawiera refren "najmocniejszy", tego tutaj nie ma. Ogółem jakby puściło się 20 sekundowy fragment to trudno powiedzieć czy to jest pierwsza minuta piosenki czy ostatnia.

Utwór nie rozwija się nie tylko z tego powodu. Mamy tu do czynienia ze swoistym cofaniem się w czasie - początek brzmi dość współcześnie, alternatywnie, lecz z każdą sekundą  przechodzimy na rejony coraz mocniejszego przestarzałego dicho, kończąc gdzieś w 2005. Nad występem nie chcę się znęcać, bo na ESC na pewno będzie inny, ale zwłaszcza wizuale to jest znów poziom wygaszaczy ekranu.

Obok refrenu dzieje się jednak dość sporo, słucha się tego przyjemnie. Tyle że nie takie utwory osiągają sukces na Eurowizji, mają za mało wyrazistości, której nie nadaje 5 tancerzy i machanie włosami. Bardzo ciężko będzie też :croatia: w drugiej części pierwszego półfinału, obfitego w fanowskie bopy. Jak awans coś w stylu Zeny, jak flop to tak jak zwykle. 4/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Fenistil and Dastame lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Nie Lut 14, 2021 11:41 pm
Zacznę od tego, że Dora naprawdę nie miała złego poziomu, całość całkiem szybko zleciała. Pod kątem piosenki konkurencję moim zdaniem rozgromiła Nina. Problemem był jednak występ, Ci tancerze to był pomysł z tyłka, nijak to nie pasowało do klimatu całości. Wyobrażałem sobie, że Nina postawi na jakiś chórek, który doda sporo mocy, zwłaszcza w refrenie, a tu wyszło kiepsko, ale no i tak powinna była wygrać.
Co do zwycięskiego Tick-Tock - jest to dla mnie trochę taka piosenka-woda, bo patrząc na całość nic tu  za bardzo nie przykuwa uwagi, ale przynajmniej z gatunku tych przyjemniejszych. Zaczyna się dobrze, bo pierwsza zwrotka nawet zaciekawia, potem mamy refren, który zdaje się do czegoś prowadzić, ale ostatecznie do końca piosenki za bardzo nic się nie dzieje. Plus za wstawkę chorwacką + Albina nie zawodzi wokalnie.
Teoretycznie Chorwacja powinna skończyć w okolicach 13-14. miejsca, ale może przy korzystnym układzie jakoś się wślizgną do finału z 9.-10. miejsca.
No i oczywiście do piosenki o tym samym tytule z Ukrainy z 2014 roku absolutnie nie ma podjazdu.
5/12
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Nie Lut 21, 2021 4:06 pm
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Pon Lut 22, 2021 5:56 pm
Gibiemy się z Queen Georginią do tej nuty, rzetelna reakcja:



Widziałem na jakiejś stronce określenie tego songa jako nowoczesnego, porównując do Chorwacji na Eurowizji w ostatnich latach oraz patrząc ogółem na Bałkany to faktycznie można to nazwać nowoczesnością, szczególnie podoba mi się ten refren, jest nieoczywisty i z dobrym biciorem, jednocześnie czegoś mi tu brakuje i nie jest to super kompletne ale na pewno osobiście stawiam to jako znacznie lepszy Tick-Tock do słuchania niż tą taniochę z 2014.
Ogólnie też zgadzam się z Georginią że trochę Cheryl vibes ale Albina o wiele lepiej śpiewa Uśmiech
Podsumowując, za świetny vocal, przyzwoity song ale przede wszystkim za całkiem nowe podejście do tematu i postawienie na coś innego niż zwykle 10/12
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Sro Lut 24, 2021 1:17 am
Jak już zdążyliście zauważyć, utwór stoi trochę w rozkroku między przestarzałym lambadziarstwem a czymś nowoczesnym i intrygującym. Jakimś cudem potrafi być wewnętrznie spójny, a jednocześnie zahaczać o obie te kategorie. Uśmiech Mam nadzieję, że fragment po chorwacku (?) pozostanie bez zmian, bo wprowadza do piosenki bardzo potrzebny aspekt zaskoczenia i odejścia od schematu w końcówce. Ogólnie nawet nieźle mi się tego słucha, choć już teraz czuję, że o finał pewnie nie powalczy.

Dastame lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Sro Lut 24, 2021 1:30 am
Ciezko mi to sensownie ocenic, bo nie czuje nic przy tym songu. Nie nazwe go zlym nie nazwe dobrym typowe 5/20, ale ze sledzilem Albine w voice to jakos licze ze w tym slabym roku na awans
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Pon Mar 01, 2021 11:13 am

Wilk lubi ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Pon Mar 01, 2021 7:33 pm
Nie wiem czemu, ale bardzo lubię Chorwację w tym roku. Niby nie jest to nic wielkiego, ale wpada w ucho. Na razie jeden z moich faworytów, tuż za Francją.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Czw Mar 04, 2021 8:15 pm
Nie jest to utwór szczególnie w moim guście, ale brzmi nawet nie najgorzej. Refren ma w sobie coś zmysłowego, a zwrotni też są jako tako. Albina dobrze wypada na żywo.

5/12
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 188
Płeć : Male
Wiek : 29

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Pią Mar 12, 2021 7:03 pm
Trochę mam poczucie, że Tick-Tock wystrzeliwuje się ze wszystkiego do pierwszego refrenu włącznie, a potem już wyczekuje do fajrantu. Albina dobrze śpiewa, ale w późniejszej fazie męczy mnie już to krzyczane "don't go".
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Sro Mar 31, 2021 11:15 am
Ta piosenka to chyba mój największy grower tego roku. Na początku podchodziłem do niej dość sceptycznie i nawet w Dorze miałem innych faworytów (Mia, Filip). Jednak kilka tygodni później przekonałem się i bujam się za każdym przesłuchaniem. Czuję tu vibe Kylie Minouge z lat 2000-2005 więc plus dziesięć handiclapu. Z tych wszystkich popowo-taneczno-lambadziarkich klimatów Albina przemawia do mnie najbardziej i będę trzymać kciuku za awans, bo to już będzie sukcesem w obecnej sytuacji - w semi jest grający w tej samej lidze i walczący o ten sam target Cypr, Izrael i Azerbejdżan.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Czw Kwi 29, 2021 6:02 pm
Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Sob Maj 01, 2021 3:49 am
vrjeme cuuuuri

Przemek, Jasiek and Aro lubią ten post

Sponsored content

CHORWACJA: Albina (Tick-Tock) Empty Re: CHORWACJA: Albina (Tick-Tock)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach