Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

+40
Kuba
Versus
Łosoś
Nela_30
Yngwie / admin
Poland
Alpaka
pierniczek
Zaan Able
marjuz
Liver
Dawid
Skrzeczek
Sebek
iguś
Drover
Luna
Dastame
monkeyy
Contratiempo
Ilona
Iker
magou
Aleks
Bluee
Wilk
IgorBielak
Charmoiselle
Straciatelad
Justi
MaSza
simonwolfi
Fenistil
Finpo
Szafa
CzerwonePaznokcie
Cheb
Blue
Blue1998
fan
44 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś polskiej kompozycji?

1 - 7%
2 - 13%
6 - 40%
1 - 7%
0 - 0%
2 - 13%
1 - 7%
1 - 7%
0 - 0%
1 - 6%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 15
 
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 18:12
Na zagranicznym forum przeczytałem o rzekomej piosence bla bla bla. Ktoś coś słyszał, albo coś wie?
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 18:19
Fenistil napisał:
mercator napisał:W sumie to jestem ciekawy na czym polegał wybór TVP. sądziłem ze artyści wysłali piosnkę lub kilka piosenek, a szanowne jury miało dokonać. TVP wybrało zespół (wg mnie wybór TVP jest spóźniony o jakąś dekadę),  a piosenki nie znamy. Ja się pytam o co chodzi??

Gdybym miał strzelać, to bym powiedział, że piosenka jeszcze nie doczekała się pełnej oprawy w postaci teledysku (a Tulia wyraźnie stawia na to spory nacisk) i nie chcieli przedwcześnie wypuszczać takiego półproduktu. Tylko dlaczego w takim razie nie poznaliśmy choćby tytułu piosenki? Chyba tylko żeby zostawić więcej miejsca na nasze domysły i spekulacje.


W takim razie Pali się odpada, czyli będzie coś innego. Chociaż piosenka Pali się na zagranicznych forach ma licznych fanów, a mi się ona nie podoba....
avatar
Ilona
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 42

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 18:34
Rzeczywiście, na stronie eski tez jest wzmianka, ze Tulia wykona utwor pt. Bla bla bla..
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 19:08
Ilona napisał:Rzeczywiście, na stronie eski tez jest wzmianka, ze Tulia wykona utwor pt. Bla bla bla..

Hmm, ciekawe, info zostało wrzucone chwilę po ogłoszeniu reprezentanta na esc 2019 przez TVP. Może ktoś w esce przygotował wcześniej news'a, żeby szybko wrzucić informację na stronkę, bo dalej w tekście można wyczytać:
"Z jaką piosenką wystartujemy na Eurowizji? Tego jeszcze nie wiadomo"

Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 19:18
mercator napisał:
Ilona napisał:Rzeczywiście, na stronie eski tez jest wzmianka, ze Tulia wykona utwor pt. Bla bla bla..

Hmm, ciekawe, info zostało wrzucone chwilę po ogłoszeniu reprezentanta na esc 2019 przez TVP.  Może ktoś w esce przygotował wcześniej news'a, żeby szybko wrzucić informację na stronkę, bo dalej w tekście można wyczytać:
"Z jaką piosenką wystartujemy na Eurowizji? Tego jeszcze nie wiadomo"


Słuszna uwaga Lol
Ach te fake newsy, piękne
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 19:23
Kuba napisał:
mercator napisał:
Ilona napisał:Rzeczywiście, na stronie eski tez jest wzmianka, ze Tulia wykona utwor pt. Bla bla bla..

Hmm, ciekawe, info zostało wrzucone chwilę po ogłoszeniu reprezentanta na esc 2019 przez TVP.  Może ktoś w esce przygotował wcześniej news'a, żeby szybko wrzucić informację na stronkę, bo dalej w tekście można wyczytać:
"Z jaką piosenką wystartujemy na Eurowizji? Tego jeszcze nie wiadomo"


Słuszna uwaga Lol
Ach te fake newsy, piękne

Fake news, ale nie wziął się znikąd. Po prostu w Esce mieli wcześniej przygotowany szablon (bo połowę tego info można było napisać i miesiąc temu) i wrzucający go na stronkę nie usunął fragmentu o tytule piosenki :P
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 21:53
Bla bla bla nawet jeśli to ten tytuł nie wróży nic dobrego.
Jestem za nowym kawałkiem ale dobrym. Jeśli takowego brak iech wybierają spośród tych pięciu

Edit.
Przesłuchałem wszystkie kawałki i powiem szczerze że dla Europy najlepszy kawałek to "Pali się" i basta.

Trawnik ma za płytkie zwrotki, a samą piosenkę ratuje Kaśka.
Dreszcze fajne dla nas, dla przeciętnego europejczyka nijaka.
Pozostałe za słabe.

Jako że kawałek na ESC to tzw chwilówka (nie mylić z pożyczką) ma złapać od 15 sekundy i trzymać do końca dlatego jestem za "Pali się" tylko oficjalny eurowizyjny teledysk dobrze żeby był inny bo ten który znamy nie nadaje się na oficjalny kanał.
avatar
pierniczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 25

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 16 Lut - 23:48
Pali się > Trawnik >>>>>>>>>>> Deszcze
Reszty nawet nie biorę pod uwagę.

Niestety Trawnik bez Kasi Kowalskiej wiele straci. Pali się ma zapadające w pamięć partie gitarowe, kojarzą mi się trochę z Personal Jesus Depeche Mode. 👅 Dreszcze są nudnawe, ale znając życie to pewnie akurat je wybiorą.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 17 Lut - 9:23
hah! Konrad Smuga producent wykonawczy TVP dziś na antenie TVP info powiedział, że nie dokonali jeszcze wyboru piosenki bo wciąż wahają się pomiędzy dwiema z jego wypowiedzi wynika że brana pod uwagę jest (i to 100% pewnością) Pali Się oraz druga piosenka mniej znana - kolejnym etapem będzie stworzenie wersji dwujęzycznej polsko-angielskiej, zapowiedział także że ma gwarancję TVP że będą środki na promocję i przygotowanie występu TULI.

Powiedział także, że wybór wewnętrzny jest lepszy od preselekcji gdyż nigdy nie ma pewności kto się do preselekcji zgłosi a organizacja koncertu sporo kosztuje, a te środki można przekazać na występ reprezentanta na Eurowizji. Powiedział jeszcze, żeby nie hejtować dziewczyn tylko ewentualnie komisję, ale też poczekać na efekt końcowy gdyż będzie chciał poświęcić tyle czasu TULI co i Roksanie Węgiel i przygotować równie profesjonalny występ.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 17 Lut - 9:32
I w sumie facet ma racje. Zaoszczędzili kasę więc mogą postarać się o bardziej wyszukane show. Ja bym jednak został przy pełnej polskiej wersji.
Jak wcześniej pisałem niech wybiorą Pali się. Kawałek z przytupem porwie publikę.

Nie wierzę że to piszę, alę dzięki temu że Australia przesrała i nie wybrała Electric Fields my mamy ogromne szanse na dobry wynik.
W półfinale zakładam że wysokie noty dostaniemy od około 10 państw (mam tu na myśli państwa słowiańskie i bałkańskie).
avatar
Ilona
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 42

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 17 Lut - 10:12
Wersja dwujęzyczna czy to jest jakiś mus? Po co oni chca na sile zmieniac oryginał skoro właśnie wersje polskie maja niepowtarzalny klimat. To, ze u Roksany sie sprawdzilo, nie znaczy ze sprawdzi sie u kazdego. Czyli albo Pali sie albo Trawnik, bedzie zatem dobrze Uśmiech
Jeśli chodzi o same dziewczyny, wczoraj obejrzalam kilka wywiadów z nimi i powiem jedno.. Sa mega sympatyczne, mega uśmiechnięte i pelne pozytywnych emocji. Widać, ze licza sie ze zdaniem ludzi oraz biora cenne wskazowki do serca. Szczególnie polubilam Tulie.. Szefowa zespołu z prawdziwego zdarzenia Uśmiech
coś czuje ze bede mogla znow przeżywać występ Polski jak dwa lata temu, gdy reprezentowala nas Kasia Moś. Nikt do tej pory, mimo slabszej piosenki nie sprawił u mnie takiego zainteresowania próbami i występami w pre koncertachi co Kasia. Zatem, Tulia licze na Was Uśmiech)
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 17 Lut - 10:53
Coś czuję że będzie to piosenka Pali Się wykonana po angielsku i polsku.
avatar
CzerwonePaznokcie
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 17 Lut - 11:26
Ha ha ha z tym bla bla bla to pewnie zostawili miejsce na tytuł i nie usunęli xd Mi od pierwszego odsłuchania spodobal się utwór Pali się. Ma jajo i trochę nasze Fuego :p
avatar
simonwolfi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 17 Lut - 13:13
Jestem zadowolony z naszego wyboru, bo naprawdę lubię klimaty ludowe w muzyce. Piosenki Tulii są całkiem ciekawe, ale brakuje w nich takiego momentum, czegoś, co przełamałoby tę harmonijną monotonię.

Prawdopodobnie panie zaprezentują w Tel Avivie jedną ze znanych nam piosenek, ale łudzę się ciągle, że to będzie coś nowego, nastrojowego i melodyjnego zarazem. Gdybym miał wybrać coś z płyty to byłyby to "Dreszcze", ale na eurowizyjnej scenie chyba lepiej sprawdziłoby się "Pali się", które jest jednak mocno krzykliwe i brakuje mu pewnej słowiańskiej melancholii.

Cieszę się jednak, że nie wybraliśmy czegoś miałkiego, a coś nieoczywistego. Nawet jak się nie powiedzie, to będziemy zapamiętani. Kto w Polsce i Europie pamięta o zeszłorocznej propozycji? Nikt. A kto pamięta o utworze z 2014 roku? Każdy.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Nie 17 Lut - 14:31
TVP zebrało w tym roku 140 zgłoszeń. W zeszłym roku udało się zebrać 260 zgłoszeń.

.....................................


POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Laura-poldvere-laura
Sponsored content

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach