Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Eurowizja Junior 2022 Empty Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Nie 16 Sty - 20:40
Europejska Unia Nadawców (EBU) i armeński nadawca AMPTV ogłosili, że przyszłoroczny konkurs odbędzie się w Armenii, będzie to okrągły 20. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Przeniesienie konkursu do stolicy Armenii stało się faktem za sprawą wygranej 15-letniej Malény, która w Paryżu zwyciężyła z piosenką Qami Qami. Jest to drugie zwycięstwo Armenii w konkursie Eurowizji Junior, tym samym konkurs po 11 latach ponownie zagości w Erywaniu.

Martin Österdahl, kierownik wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, powiedział:

"Elegancka, a zarazem nowoczesna wygrana Armenii ustanowiła nowy standard konkursu. Ich entuzjazm dla tego wydarzenia jest niezrównany i cieszymy się, że AMPTV chce w przyszłym roku gościć 20. edycję JESC. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi przy organizacji wyjątkowej, jubileuszowej edycji show".

Szacuje się, że poprzednia edycja konkursu, która odbyła się w Paryżu i przyciągnęła przed telewizory ok. 30 mln widzów. Najwyższy wzrost oglądalności osiągnął kraj-gospodarz Francja, największy spadek Holandia. W Polsce 19. edycję konkursu śledziło 1.1 mln mniej widzów niż przed rokiem - w sumie konkurs zgromadził w nad Wisłą 4.9 mln publiczność.
:armenia: Bari galust Hayastan!
բարի գալուստ Հայաստան

Liver lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Wto 18 Sty - 16:11
:azer:  Strona internetowa poświęcona Eurowizji w Azerbejdżanie informuje, że Eldar Rasulov, jeden z członków azerskiej delegacji podzielił się swoimi poglądami na temat tego, czy kraj nadal powinien brać udział w konkursie który pod koniec tego roku odbędzie się w Armenii. Eldar występując w azerskiej telewizji stwierdził, że: "Bez względu na to, gdzie odbywają się konkurs, musimy wziąć udział i pracować na lepszy wynik".

Odkąd Armenia zdobyła prawo do organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji Jr 2022, pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy Azerbejdżan powróci do konkursu, biorąc pod uwagę napięte relacje obu narodów, które w przeszłości przeniosły się do świata Eurowizji.

Kilka krajów już wyraziło zainteresowanie lub potwierdziło udział:

:armenia: Armenia
:bulgaria: Bułgaria
:georgia: Gruzja
:netherlands: Holandia
:poland: Polska

Liver and Wilk lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Wto 18 Sty - 18:34
Niech już podają datę, bilet w dwie strony chciałem zabukować jeszcze przed Świętami.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Nie 19 Cze - 14:39
Znamy już pierwszą uczestniczkę. Reprezentantką :georgia: Gruzji została Mariam Bigvava, która zwyciężyła tamtejsze preselekcje "Ranina".

https://eurovoix.com/2022/06/18/georgia-mariam-bigvava-to-junior-eurovision-2022/

.....................................


Eurowizja Junior 2022 Laura-poldvere-laura

Liver lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Sro 3 Sie - 21:48
Tegoroczna Eurowizja Junior bez :germany: Niemiec. Telewizja niemiecka poinformowała o wycofaniu się kraju z tegorocznej edycji ze względu na bezpieczeństwo (Niemieckie MSZ wydało ostrzeżenia wobec podróży w rejony Armenii oraz Azerbejdżanu).

https://esc-kompakt.de/absage-deutschland-legt-2022-eine-pause-beim-junior-eurovision-song-contest-ein/

.....................................


Eurowizja Junior 2022 Laura-poldvere-laura
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Czw 25 Sie - 13:36
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Pią 26 Sie - 19:43
EBU ściąga organizatorów dorosłej Eurowizji do Juniora, jak to już bywało w ostatnich latach. Niby im więcej uczestników tym lepiej, chociaż dla mnie to raczej słaba wiadomość, bo :unitedkingdom: Wielka Brytania stawki raczej kulturowo za bardzo nie wzbogaci, a jednocześnie znacznie oddala to powrót :wales: Walii do konkursu w najbliższej przyszłości.

Dawid and Sebek lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Pon 26 Wrz - 16:23
Dzisiaj ogłoszono motyw jak i hasło tegorocznej JESC, będzie nim hasło "Spin the Magic".




Ogłoszono również wszystkich uczestników konkursu, weźmie w nim udział 16 państw, w porównaniu do zeszłego roku zabraknie :russia: Rosji, :germany: Niemiec, :azer: Azerbejdżanu i :bulgaria: Bułgarii.

Eurowizja Junior 2022 Kkh0p20oq6q91

.....................................


Eurowizja Junior 2022 Laura-poldvere-laura
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Wto 11 Paź - 21:37
Pokazano projekt sceny. Jednym z najważniejszych aspektów jest okrągły wybieg oraz ruchome paski ze światłami. Ma to odnosić się do głównego motywu, czyli kręcenia.

Eurowizja Junior 2022 Stage-4

Eurowizja Junior 2022 Stage-1

Eurowizja Junior 2022 Stage-2
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Pon 5 Gru - 23:16
Kolejność startowa

Eurowizja Junior 2022 YJAlqLI

Fenistil and Sebek lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Sro 14 Gru - 19:38
TROCHE STATYSTYK PO KONKURSIE EUROWIZJI JUNNIOR W STOLICY ARMENII, ERYWANIU.

Polska zanotowała najniższą widownię na Eurowizji Junior od 2018 roku - TVP zanotowała najniższą widownię finału Konkursu Piosenki Eurowizji Junior od czasu wygrania konkursu w białoruskim Mińsku w 2018 roku. Według MOR (model oglądalności rzeczywistej) średnio 2,1 mln widzów oglądało konkurs w łącznych kanałach publicznych tj. TVP 1, TVP ABC i TVP Polonia, a udział według Nielsen Media w oglądalności wyniósł 15,1%.

W szczytowym momencie według MOR Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022 oglądało 3,2 mln widzów, co oznacza spadek z piku 4,9 mln jaki miał miejsce podczas finału w 2021 roku z Sara James w roli głównej. Pomimo spadku to właśnie Polska pozostanie krajem z największą widownią konkursu i to już czwarty rok z rzędu.

Podane wyniki oglądalności dla Junior Eurowizji 2022 to:

:sfrance: Francja - 1 110 000 widzów - 8,9% udziału
:sgermany: Niemcy - 170 000 widzów - 2,1% udziału
:sireland: Irlandia - 15,300 - 2,1% udziału
:sitaly: Włochy - 1 523 000 widzów - 11,7% udziału
:snetherlands: Holandia - 279 tys. widzów - 1,7% udziału
:spoland: Polska - 2 100 000 widzów - 15,1% udziału
:sportugal: Portugalia - 319 400 widzów - 3,4/8,8% udziału
:sspain: Hiszpania - 1 183 000 widzów - 10,1% udziału

Laura zajęła 10 miejsce dla Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022 zdobywając łącznie 95 punktów.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Sro 21 Gru - 0:28
Dopiero teraz znalazłem chwilę, żeby usiąść spokojnie i wylać tu swoje wrażenia po Juniorze. Jeśli chodzi o organizację, to bardzo mi się podobało. Pocztówki były ładne i z pomysłem wykorzystujące motyw bączka. Prowadzący mi nie przeszkadzali, a nieporadne zmagania niedoświadczonej Kariny z koniecznością improwizowanego wypełniania pustych fragmentów show były bardzo pocieszne. Na szczególne pochwały zasługuje interval ze zwycięskimi piosenkami Eurowizji Junior. Nieobecnych udało się godnie zastąpić chórem, a obecnych dobrze było zobaczyć w dorosłej postaci. Szczególnie rozwalili mnie Bzikebi, aż odkryłem nową jakość w tym utworze. Uśmiech

Jeśli chodzi o zwycięstwo :france: Francji, to zaskoczenie było dla mnie spore. O ile dwa lata temu kandydatów do zwycięstwa i tak było mało, a Valentina była najbardziej barwna, to w tym roku konkurencja była większa, a piosenka to trochę popłuczyny po zeszłym roku. No ale na pewno nie ma co Lissandro hejtować. Wygrał to wygrał, tak zdecydowały głosy. Wygląda na to, że Francja znalazła swoją niszę i prawdopodobnie będzie się jej trzymać, skoro to się sprawdza (3 razy z rzędu zwycięstwo w głosowaniu jury).

Mój ranking po występach na żywo:
1. :serbia: Wow! Przepiękny występ, który tchnął w ten utwór nowe życie. Katarina jest tu niczym baletnica z pozytywki, zamknięta w złotej klatce symbolizowanej przez te łuki. Przychodzi jednak tancerz, który ją z niej uwalnia i wspólnie oddają się tańcu. Przepiękna interpretacja tekstu tego utworu! No i był puzon! Szeroki uśmiech
2. :macedonia: Ta piosenka to taki cudowny mess, a ten występ jeszcze tylko to wszystko spotęgował. Kocham Serce Nie dość, że aktorzenie z telefonami w dłoniach, to jeszcze ten Jovan kobieciarz xD A zaśpiewane też całkiem fajnie. Idealna bałkańska piosenka na Juniora. Cieszę się, że nie było ostatniego miejsca.
3. :portugal: W występie ze skrótu wydawało mi się, że trochę przesadził z tą chrypą, ale w czasie występu na żywo jednak wszystko było jak należy. Najbardziej zachwyciły mnie jednak te piękne, delikatne góry we fragmentach po refrenie. Ogromnie doceniam Portugalię za ten wybór muzyczny.
4. :georgia: Zdecydowanie najlepsza piosenka z całej stawki, wykonana też nienagannie. Ekscentyczne stroje mogły niektórych zrazić, ale akurat mnie bardzo się podobały. Czego mi zabrakło, żeby to był najlepszy występ? Może jakiegoś efektu wow, trudno powiedzieć.
5. :albania: Piękne, klimatyczne wykonanie. Przy pierwszym refrenie dostałem ciarek. Potem może było trochę za mało mocy w tym głosie, ale wciąż było ładnie. Spokojny występ do klasycznej piosenki, ale w tym przypadku to podziałało. Klimatyczne słoneczne kolory w tle zadbały tu o cały nastrój.
6. :armenia: Przed konkursem miałem straszne huśtawki w związku z oceną tej piosenki, ale ten występ nareszcie rozwiał wszelkie wątpliwości. Świetny taneczny klimat! Kule dyskotekowe zamiast głów to bardzo sympatyczny pomysł. Wokalnie też było bardzo dobrze, no i ten mówiony bridge to czyste złoto.
7. :netherlands: Fajny początek z tym dekorowaniem stołu. Uśmiech Wizualnie mi się podobało i piosenka jest spoko, ale jakoś tak płasko było to wszystko zaśpiewane, niespecjalnie mnie porwało. Dobrze się złożyło, że to piosenka na otwarcie, bo bardzo do tej roli pasowała.
8. :unitedkingdom: Po tym występie jeszcze wyraźniej niż po samym teledysku poczułem, że to nie jest materiał na Juniora. Mimo wszystko dobrze wyszło, no i jak na chorobę zaśpiewała całkiem nieźle. Zniesmaczyła mnie sytuacja z playbackiem w występie, który stanowił podstawę dla połowy głosowania - dobrze, że przynajmniej była jasna informacja o tym.
9. :italy: Ciekawy kontrast powstał z połączenia tej typowo dziecięcej piosenki i kolorowej oprawy z dość dorośle brzmiącym głosem Chanel. Było sporo niedociągnięć, ale przynajmniej poprawił mi się humor przy tym występie.
10. :ukraine: Bardzo dobry występ, nawet jeśli sama piosenka nie wzbudzała mojej wielkiej ekscytacji i na tym etapie myślami byłem już przy recapie.
11. :spain: Niezły taneczny występ. Plus za ruchy, charyzmę i kontakt z publicznością. Szkoda tylko, że przez to wszystko w refrenie prawie nie śpiewał. Jego włosy dziwnie wyglądały w tym niebieskim świetle. Szeroki uśmiech
12. :poland: Przesada z efektami zaczyna być już naszym znakiem rozpoznawczym. Szeroki uśmiech Tej mgły tyle na samym początku nawalili, że w większości ujęć ledwo było kogokolwiek widać na scenie. Kosmiczne przejścia wizualne też mnie trochę rozśmieszyły, szczególnie że tak często i z tymi efektami dźwiękowymi. Uśmiech No i absolutnie nie rozumiem zamysłu z tym nagraniem w mundurkach na początku i na końcu. Jeśli chodzi o samą Laurę, to dała radę - może z wyjątkiem tego "only skyyyyyy" w końcówce, które było mocno ściśnięte. Przed konkursem przewidywałem 10-11 miejsce i jak się okazuje się nie pomyliłem.
13. :ireland: Ładne wykonanie, ale na mnie z jakiegoś powodu ta piosenka w ogóle nie działa emocjonalnie. Z podobnych klimatów zdecydowanie wolałem Albanię. No ale jak najbardziej rozumiem, że ta piosenka miała tylu swoich oddanych fanów i jej wysokie miejsce mi nie wadzi.
14. :france: Tak już już pisałem kiedyś: piosenka jest fajna, ale potrafi trochę odpychać swoją mało strawną "estradowością", a Lissandro w swoim wykonaniu jeszcze bardziej tę cechę uwypuklił. Choć bez wątpienia potrafi śpiewać, to jednak ilość tych przepełnionych emfazą jęków wynikających z wczucia się w klimat utworu sprawił, że ciężko mi się tego słuchało.
15. :malta: Piosenka to dla mnie wciąż trochę bardziej guilty niż pleasure, ale momentami nawet przyzwoicie to wyglądało.
16. :kazakhstan: W moim odczuciu najnudniejsza i najbardziej nijaka piosenka w stawce, a na dodatek od tego wykonania uszy więdły. No ale przynajmniej wczuł się w to wykonanie, a tła były całkiem ładne.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Sro 21 Gru - 18:08
Junior Eurowizja była mega. Lissandro to mega winner, przebop bopowski, nie chce mi sie komentować hejtuw, bo szkoda nerwuw w life. Występ z ex-zwycięzcami absolutnie cudowny mimo playbacków. Show nieprzekombinowane i po prostu w porzo.

Moim winnerem jest ofc :portugal: Portugalia. Live jeszcze bardziej mnie w tym przekonaniu utwierdził.
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Nie 14 Maj - 10:07
Ogólnie wczoraj podczas Eurowizji dowiedziałem się,  że Eurowizja Junor 2023 obędzie się na Lazurowym Wybrzeżu w przepięknej Nicei.

Miejsce: Palais Nikaia, data : 26 Listopad 2023 r.

Eurowizja Junior 2022 Palais_nikaia

Eurowizja Junior 2022 Nicea-lot
Sponsored content

Eurowizja Junior 2022 Empty Re: Eurowizja Junior 2022 - Armenia (temat ogólny)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach