Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1584
Płeć : Male
Wiek : 22

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 12:55
Po mega emocjonującym I półfinale, przystępujemy do II półfinału tegorocznej Eurowizji. W tymże półfinale zaprezentuje się :poland: Polska, którą w tym roku reprezentuje Krystian Ochman z utworem "River". Nasz reprezentant powalczy z 16 innymi uczestnikami o jedno z dziesięciu miejsc gwarantujących tegoroczny finał.

II Półfinał Eurowizji 2022 odbędzie się 12 maja 2022, o godz. 21 w Turynie. Tego wieczoru wystąpi 18 państw, z których najlepsza dziesiątka awansuje do tegorocznego finału.

Kolejność startowa:

01. :finland: The Rasmus - Jezebel
02. :israel: Michael Ben David - I.M
03. :serbia: Konstrakta - In Corpore Sano
04. :azer: Nadir Rustamli - Fade to Black
05. :georgia: Circus Mircus - Lock Me In
06. :malta: Emma Muscat - I Am What I Am
07. :sanmarino: Achille Lauro - Stripper
08. :australia: Sheldon Riley - Not The Same
09. :cyprus: Andromache - Ela
10. :ireland: Brooke - That's Rich
11. :macedonia: Andrea - Circles
12. :estonia: Stefan - Hope
13. :romania: WRS - Llámame
14. :poland: Ochman - River
15. :montenegro: Vladana - Breathe
16. :belgium: Jérémie Makiese - Miss You
17. :sweden: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer
18. :czech: We Are Domi - Lights Off

SKRÓT PIOSENEK
SKRÓT PRÓB


No i na koniec pytanie - Kogo chcecie lub nie chcecie w finale?

KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY:


do skopiowania:

.....................................


EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Laura-poldvere-laura
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 18:34
Moje typy i zachcianki na ten półfinał:
EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Odds2

- - -

I znowu podsumowałem sobie nasze typy do awansu. Tym razem jesteśmy już nieco mniej jednomyślni:

Absolutne pewniaki
:australia: 20/20
:poland: 20/20
:sweden: 20/20
Raczej też pewny awans, ale niektórzy mają wątpliwości
:estonia: 19/20
:finland: 19/20
:serbia: 18/20
:azer: 17/20
:czech: 16/20
Powinno się udać załapać na dwa ostatnie miejsca
:cyprus: 14/20
:sanmarino: 11/20
Szerokie grono pretendentów do niespodzianki
:belgium: 7/20
:malta: 6/20
:israel: 5/20
:romania: 4/20
:ireland: 3/20
Raczej nic z tego
:montenegro: 1/20
:georgia: 0/20
:macedonia: 0/20

Zwycięstwo w całym półfinale:
:sweden: 18/20
:poland: 2/20

Zwycięstwo u jury
:sweden: 16/20
:poland: 2/20
:azer: 1/20
:australia: 1/20

Zwycięstwo u widzów
:sweden: 13/20
:poland: 6/20
:serbia: 1/20

Miejsce Polski w półfinale
1 miejsce -> 2/20
2 miejsce -> 13/20
3 miejsce -> 4/20
5 miejsce -> 1/20

Dawid, Skrzeczek, Sebek and Aleks lubią ten post

Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 19:48
To jest moim zdaniem wyraźnie słabszy półfinał. Zazwyczaj utworów, których naprawdę nie lubię, przypada gdzieś 1-3 na półfinał. Tutaj nie lubię 6, ale ważniejsze, że jest grono utworów, które rzeczywiście wywołują u mnie dobre odczucia. Niektóre utwory skomentowałem bardzo słabo, bo nie mam dużo weny.

KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA:
1. :serbia: SERBIA: Był to mój osobisty faworyt tego roku przed półfinałami. Intrygujący utwór z przekazem. Bardzo lubię go za to, co przekazuje, bardzo umiejętnie napisany tekst, jakoś tak sympatyzuję z tą opowieścią o zdrowiu, a brzmienie utworu chwytliwe. Czegoś podobnego w konkursie jeszcze nie było. Przekonany o tym, czy awansuje, nie jestem. Może być flop, ale będę trzymać kciuki za awans.
POZOSTAŁE UTWORY Z PÓŁFINAŁU, KTÓRE CHĘTNIE USŁYSZĘ W FINALE:
2. :czech: CZECHY: bardzo przyjemny dla moich uszu elektropop. Na początku nie robiła na mnie zbytnio wrażenia, by później stać się jednym z moich ulubionych utworów. Dobre połączenie rytmiczności ze swego rodzaju nastrojowością i pozytywną treścią.
3. :poland: POLSKA: trudno mi jakoś opisać ten utwór, ale ogólnie lubię go. Tekst wydawał mi się na początku być dość słaby, ale po pewnym czasie dostrzegłem w nim sensowną myśl. Bardzo dobry wokal.
4. :sweden: SZWECJA: Przyjemnie się jej słucha, przede wszystkim lubię jej wokal.
5. :estonia: ESTONIA: Dobrze zrobiony utwór country.
6. :georgia: GRUZJA: Szkoda, że zbyt dużo powtarzalności w tym utworze, gdyby był bardziej rozbudowany, mógłby być w mojej czołówce, ale ogólnie bardzo przyjemne dla ucha dźwięki, przede wszystkim refren i oryginalna propozycja.
7. :australia: AUSTRALIA: Dosyć poruszający utwór, mimo że muzycznie mógłby być bogatszy.
NIE BĘDZIE MI PRZESZKADZAĆ ANI NIE BĘDĘ TĘSKNIĆ:
8. :ireland: IRLANDIA: Nawet nieźle się jej słucha, choć nie jest jakaś wybitna.
9. :cyprus: CYPR: Spoko greckie rytmy, choć jakiegoś wybitnego wrażenia na mnie nie zrobiła.
10. :finland: FINLANDIA: Taki w porządku rock, choć mogli zgłosić się z czymś lepszym.
____________________________________________________-
11. :montenegro: CZARNOGÓRA: Po prostu może być.
12. :sanmarino: SAN MARINO: Lubię gitary, ale czegoś mi brakuje, by się do tego bardziej przekonać.
NIE LUBIĘ:
13. :macedonia: MACEDONIA PÓŁNOCNA: Dosyć męczące i jakoś mi nie leży.
14. :romania: RUMUNIA: Niby przy pierwszy odsłuchach był ok, ale później zaczęło mnie irytować to ciągłe powtarzanie Olami bebebebe, jama je jama je. Bardzo ciągnie to utwór w dół, choć jakieś przyjemniejsze momenty ma.
15. :azer: AZERBEJDŻAN: Bardzo mnie męczy i smuci.
16. :belgium: BELGIA: jakoś nie przekonuje mnie ten utwór, sposób śpiewania, tekst i ogólnie chyba wszystko.
NIE ZDZIERŻĘ:
17. :malta: MALTA: Uważam, że jest to zbyt banalny utwór. Absolutnie nie widzę tutaj niczego, co sprawiałoby, że zasługiwałby na awans, ale coś czuję, że może dać radę. Takiemu "Where I Am" z Danii się udało. Tu też może.
18. :israel: IZRAEL: Po prostu bardzo mnie irytuje, najbardziej w tym roku.

Fenistil lubi ten post

justi578
justi578
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 204
Płeć : Female
Wiek : 25
Skąd : Wilkowice

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 19:52
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :poland::poland::poland::poland::poland:
oraz :australia: :cyprus: :estonia: :sweden: :azer:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :israel: :georgia: :sanmarino:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :finland: :serbia: :malta: :ireland: :macedonia: :romania: :montenegro: :belgium: :czech:
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 20:08
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :poland: :cyprus: :czech: :estonia: :serbia: :australia: :sweden:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :malta: :israel: :georgia: :macedonia: :ireland: :romania:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :finland: :azer: :sanmarino: :montenegro: :belgium:
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Sro 11 Maj - 20:28
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :poland: :estonia: :serbia: :australia: :sweden: :montenegro: :belgium:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :malta: :israel: :georgia: :macedonia: :ireland: :romania:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :finland: :azer: :sanmarino: :cyprus: :czech:

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2116
Wiek : 24

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 11:21
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE:
:sweden: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer
:belgium: Jérémie Makiese - Miss You
:poland: Ochman - River
:serbia: Konstrakta - In Corpore Sano
:australia: Sheldon Riley - Not The Same
:finland: The Rasmus - Jezebel
:sanmarino: Achille Lauro - Stripper
:israel: Michael Ben David - I.M  Iskry
:azer: Nadir Rustamli - Fade to Black
:romania: WRS - Llámame

KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE:
:malta: Emma Muscat - I Am What I Am
:cyprus: Andromache - Ela
:macedonia: Andrea - Circles
:montenegro: Vladana - Breathe
:czech: We Are Domi - Lights Off

KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY:
:ireland: Brooke - That's Rich
:estonia: Stefan - Hope
:georgia: Circus Mircus - Lock Me In

Fenistil lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 13:53
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE:
:serbia: Konstrakta - In Corpore Sano
:ireland: Brooke - That's Rich
:sweden: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer
:poland: Ochman - River
Trochę mniej, ale nadal:
:belgium: Jérémie Makiese - Miss You
:sanmarino: Achille Lauro - Stripper
:georgia: Circus Mircus - Lock Me In

KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE:
:romania: WRS - Llámame
:israel: Michael Ben David - I.M
:malta: Emma Muscat - I Am What I Am
:finland: The Rasmus - Jezebel
:cyprus: Andromache - Ela
:macedonia: Andrea - Circles
:montenegro: Vladana - Breathe

KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY:
:estonia: Stefan - Hope
:czech: We Are Domi - Lights Off
:australia: Sheldon Riley - Not The Same
:azer: Nadir Rustamli - Fade to Black
Rahei
Rahei
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 86
Płeć : Female
Wiek : 33
Skąd : Kraków

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 14:23
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :czech:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :sweden: :israel: :azer: :georgia:  :macedonia: :romania:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :poland: :finland: :serbia: :malta: :sanmarino: :australia: :cyprus: :ireland: :estonia: :montenegro: :belgium:


Szwecja jest dla mnie tak bardzo przehypowana, że zbrzydła mi totalnie (z neutralnych odczuć) i nie chce mi się na nią patrzeć w finale. Niestety na 1000% przejdzie, więc po prostu zrobię sobie przerwę na siku.

:poland: River jest dla mnie bardzo przeciętną piosenką, a głos Ochmana mnie drażni, ale jestem ciekawa występu. Czy Polska wejdzie, czy nie wejdzie jest mi to obojętne. Niemniej wstydu nie ma i to doceniam.

Ogólnie nic mnie w naszym półfinale nie powala.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 15:10
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :serbia: :azer: :malta: :australia: :cyprus: :estonia: :poland: :belgium: :sweden: :czech:  
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :ireland: :macedonia:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :finland: :israel: :georgia: :sanmarino: :romania: :montenegro:

Z mojego top10 jestem oczywiście spokojny o awans :sweden: i :poland:. Obawiam się za to o :serbia: i :belgium:, bo pierwsza jest na tyle niestandardowa, że może zostać niezrozumiana i przepaść w punktacji, a występ tego drugiego zapowiada się średnio, zarówno wizualnie, jak i wokalnie. Jeśli chodzi o :cyprus:, to występ zapowiada się na lekkie "go girl give us nothing energy", więc pewnie nie będzie mi aż tak zależało. :P

Bardzo miło będzie usłyszeć nas ponownie wyczytanych do finału po 5 latach, a co lepiej - być tego pewnym przed półfinałem. Jest to mega dziwne, ale jednocześnie przyjemne uczucie i warte je docenić, bo raczej szybko się nie powtórzy. Lol
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1584
Płeć : Male
Wiek : 22

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 16:06
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :serbia: :sanmarino: :australia: :ireland: :romania: :poland: :sweden:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :israel: :malta: :macedonia:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :finland: :azer: :georgia: :cyprus: :estonia: :montenegro: :belgium: :czech:

molitva w pierwszym semi zadzialala, dzisiaj molitva za konstraktas oraz achille monetta monetta monetta monetta monetta monetta monetta

.....................................


EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Laura-poldvere-laura
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 20:05
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :poland: :serbia: :australia: :estonia: :israel: :azer: :georgia:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :malta: :finland: :macedonia: :montenegro:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :sanmarino: :cyprus: :ireland: :romania: :belgium: :sweden: :czech:

Chcę wszystkie męskie ballady, jak rok temu dostały się wszystkie bopy oprócz Albiny (o którą i tak był jęk) to nikt nic nie gadał. Dość dyskryminacji męskich ballad! Chcę Estonię, to dobra piosenka i nie z winy delegacji staging jest, jaki jest. Izrael to mój największy grower i guilty pleasure tego roku, ale obawiam się, że skończy jak Łotwa, która startowała też z dwójki. No i Gruzja, mimo że ten fragment nie zachwycił mnie, to lubię piosenkę i życzę sobie jakiegoś shock qualifiera. Finlandia nie zasługuje na awans, piosenka jest przeciętna i źle zaśpiewana. Malta obraża mnie swoją generycznością. Co do Szwecji to mam mieszane odczucia, bo piosenka jest okej w wersji studyjnej ale drażni mnie jej wokal na żywo. Belgię lubię, ale nie na tyle, by życzyć awansu z tak nijakim występem. Za San Marino nie przepadam, ale lubię, gdy internet płonie, a zapłonie, gdy wystąpi w finale.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 677
Płeć : Male
Wiek : 20

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 20:22
KRAJE, KTÓRE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :serbia: :azer: :sanmarino: :australia: :estonia: :poland: :sweden:
KRAJE, KTÓRYCH NIE CHCĘ WIDZIEĆ W FINALE: :malta: :macedonia:
KRAJE, KTÓRYCH LOS JEST MI OBOJĘTNY: :finland: :israel: :georgia: :cyprus: :ireland: :romania: :montenegro: :belgium: :czech:

Molitva za San Marino i Serbię, liczę na tak samo mocno nasiąknięte artem wyniki jak we wtorek
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 23:19
Okej, wyniki spoko poza tym, że Irlandia zostala MEGA robbed. Myślę, że Irlandia, Szwecja i Serbia to były TOP3 występy tego wieczoru. Niech Ronela się uczy, jak mieć taneczną piosenkę, jeszcze choreografię, a i tak super zaśpiewać i mieć taką charyzmę na scenie... Bardzo mi jej szkoda, bo moim zdaniem po tym występie awans jej zasłużył się jak nikomu innemu, a na jej miejsce mamy... Rumunię, która może nie była zła wokalnie, ale ta piosenka to jest kurde taki paździerz xd oraz Finlandia i Azerbejdżan, których występy były jak piosenki, czyli żadne. No ale dobra, poza Irlandią jeszcze liczyłem tylko na San Marino co nie przeszli, ale występ był trochę kiczowaty, tak samo Gruzji, więc tylko o tą Brooke jestem zły. Dobrze, że Cypr i Malta nie awansowali, bo to byłby cyrk na kółkach.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Czw 12 Maj - 23:24
Czekam na dokładny rozkład wyników półfinałów, czy to widzowie widzieli w finale Szwajcarię, Azerbejdżan, Australię?
Sponsored content

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)  Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (II PÓŁFINAŁ)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach