Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

VIII seria PdF - ogólna dyskusja

+11
cryo_official_profile
Daniell
Sebek
Wilk
Dawid
Drover
KarolStark
Radek
Morison
CB93
Fenistil
15 posters
Go down
zatecki65
zatecki65
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 52
Płeć : Male
Wiek : 19
Skąd : z dupy miasta lublin

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Wto Kwi 18, 2023 11:54 pm
hej aha no fajne pomysly z edycjami macie chentnie utwory w nich wystawie jednakże najchętniej wystawie utwur w edycji INTRUMENTALNEJ kocham intrumentale błagam zrubcie taką edycje jejciu prosze prosze

Dawid, marjuz, Fenistil, Sebek and Dastame lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Czw Kwi 20, 2023 10:28 pm
Z podanych tu propozycji chyba najbardziej bym chciał Covery i Instrumentalną, bo mają specyficzny charakter, a aż tak trudne nie są. Germańskojęzyczna wydaje się naturalnym następcą kolejnych edycji językowych i analogicznie Lata 70. (choć akurat tu odczuwam raczej mały swój entuzjazm, nie pogardziłbym przerwą od tych dekadowych).

Bałkańska niby ok i aż się zdziwiłem, że faktycznie takiej edycji w PdF jeszcze nie było, bo temat poruszany już od dawna. Tyle że jeśli bez zawężenia językowego, to nie będzie w pełni bałkańsko, a z zawężeniem językowym to będzie taka bardziej restrykcyjna Słowiańskojęzyczna, która była dość niedawno.

Arabska - dla mnie to by była bardzo trudna edycja, zresztą kiedyś już była Bliskowschodnia, ale lobby pewnie będzie mocne. Wink

Partnerska brzmi bardzo ciekawie, ale widzę kilka luk w planie. Co gdy ktoś zostanie bez pary? Co gdy ktoś chciałby dołączyć do edycji już w trakcie zapisów? W przypadku losowania partnerów: co gdy ktoś nie będzie chciał brać udziału z wylosowanym partnerem lub gdy czyjś partner z jakiegokolwiek powodu zwyczajnie się wycofa i zostawi tego drugiego na lodzie? W przypadku doboru partnerów: co gdy ktoś nie będzie miał śmiałości lub inicjatywy do zgadywania się z kimś na udział? Pytania same się mnożą, raczej zniechęca to wszystko od udziału niż do niego zachęca i jeśli ktoś nie przedstawi pomysłu, który by je sprawnie załatał, to nie bardzo widzę tego typu edycję w praktyce.

No i co do zmian w strefach, które proponowali CB93 i KarolStark, to na pewno są sensowne i poddałbym je pod rozwagę.

Wilk napisał:Komercyjna - Fenistil poprzednim razem brzydko ją nazwał "kotletowa"
Przecież "kotletowa" jest ładnie. Uśmiech

Dawid, marjuz and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 1:53 am
Wszystkie (lub prawie) pomysły znajdą się w ankiecie.

Z uwagi na to, że zawsze są kontrowersje przy szczegółowym ustalaniu zasad, prosiłbym pomysłodawców (lub inne osoby) o przedstawienie jak konkretnie widzą zaproponowane edycje.
@CB93 czym ma być "Bekowa vel Joke"? "Azja", czyli po prostu artyści z Azji?
@Wilk jak mają brzmieć zasady edycji "Nienormalnej", "Komercyjnej", "Lambadziarskiej"?

Z omawianych pomysłów na pewno optuję za Instrumentalną! Tyle razy była już odrzucana, że niemal się pogodziłem ze stratą. Mega lobbuję, celebrujmy muzyczną różnorodność. Fanem Coverowej i Drugiej Szansy nie byłem i nie będę. Partnerską bardzo ładnie opisał wyżej Fenistil - pomysł brzmi świetnie, ale rodzi bardzo dużo problemów, które należałoby rozwiązać zanim coś takiego będziemy organizować. Rocznikowa brzmi całkiem ciekawie.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 11:25 am
Dawid napisał:@Wilk jak mają brzmieć zasady edycji "Nienormalnej", "Komercyjnej", "Lambadziarskiej"?

Nienormalna - w zasadzie może być to tym samym czym Joke Entry od CB93 oraz "7 bolesci" od Karola, więc w ankiecie proponuję połączyć te trzy pomysły w jedno bo myślę że chodzi nam wszystkim o to samo? Nienormalna edycja czyli jak już wspomniał Karol cechować mają ją piosenki których nikt z nas by normalnie nie wystawił w jakiejkolwiek edycji zwykłej... Piosenka taka powinna odbiegać normą od każdej normalnej edycji to znaczy być nietypowa lub dziwna albo śmieszna, kontrowersyjna itp. itd. Jeśli ktoś wystawi coś pokroju Taylor Swift - Shake It Off bo to trochę zabawny teledysk to piosenka do zmiany.

Komercyjna - tak jak kiedyś edycja Niekomercyjna opierała się na limicie wyświetleń na youtubie i spotify do pewnej liczby tak tym samym komercyjna może opierać się na wyświetleniach np. wystawiamy piosenki od pułapu 20mln wyświetleń na youtubie, to już też kwestia do ustalenia między organizatorami. Jeśli chcemy mocno kotletową może to być też pułap od 50 lub 100mln w górę. Ogólnie często bywało tak że popularniejsze piosenki lub artyści mieli zaniżane punkty w edycjach zwykłych, to byłaby edycja dla nich gdzie nie ma szkalowania, zamiast tego jest szacunek dla każdego tłustego kotlecika Serce 4

Lambadziarska - To znaczy piosenka taneczna lub POP albo ogólnie up-tempo którą śpiewa płeć żeńska z mile widzianym wizerunkiem ladacznicy ulicznej ale nie jest to wymóg konieczny gdyż może to być też jakaś rozklapiocha np. Neda Ukraden - Na Balkanu
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 11:46 am
Mam nadzieję, że @Wilk sam widzisz, iż w Nienormalnej wciąż wszystko miałoby zależeć od widzimisię organizatora/ów. Zasady edycji mają zostawić jak najmniej pola do manewru. Dla Daniella nienormalną piosenką może być rockowy song z gitarą, a dla marjuza piosenka z bitem zamiast śpiewanego refrenu. Kto będzie miał zatem rację i jak mamy decydować które piosenki mogą wziąć udział? Jeżeli dopuszczę te utwory to znowu będzie zarzut, że "przecież to nie tak edycja miała wyglądać"? Zasady oczywiście mogą zostać w ten sposób sformułowane, ale wtedy powierzamy interpretacje wyłącznie w subiektywnej gestii organizatorów i będzie ona niepodważalna. Za każdym razem, gdy pojawia się tego typu luźny pomysł, to każdy ma inne wyobrażenie na temat repertuaru i myślę że to całkowicie normalne.

Limit w Komercyjnej należałoby wybrać przed ankietą, aby każdy wiedział na co się pisze głosując na nią.

Lambadziarska - czyli jak rozumiem zasady mają brzmieć: "piosenki z gatunku dance/pop/uptempo wykonywane przez kobietę/y"?

CB93 lubi ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 1:40 pm
Luźny komentarz na dłuższy przyjdzie czas - cześć osób przedstawia takie pomysły które wyraźnie kierunkują gatunkowo proponowaną edycję. Przypadkiem jest to zazwyczaj zbieżne z gustem danej osoby. Ja wam edycji balladowej nie proponuje byście się nie dusili w smętach, bo uważam że to właśnie nasza różnorodność powoduje że ten konkurs jest ciekawy.

Nie rozumiem też celu edycji w której celowo wystawialibyśmy słabe utwory - jakby już poziom bywa nie za wysoki, po co to dobijać Wink

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

vestmann, Fenistil and CB93 lubią ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 5:49 pm
No ja w sumie myślałem o Joke entry.
A Azja czyli azjatyccy wykonawcy.
Zgadzam się by nie ukierunkowywać gatunkowo edycji tylko pozostawić każdemu duże pole manewru czyli dużo Normalnych, mniej jakichś zawężajacych wybór.
Luźny pomysł to Eurowizyjni albo Preselekcyjni wykonawcy.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 7:37 pm
Dawid napisał:Limit w Komercyjnej należałoby wybrać przed ankietą, aby każdy wiedział na co się pisze głosując na nią.
Nie wiem dokładnie ale coś pomiędzy 20-50 mln jako minimalna granica wyświetleń na youtubie i chyba powinno być ok.

Dawid napisał:Lambadziarska - czyli jak rozumiem zasady mają brzmieć: "piosenki z gatunku dance/pop/uptempo wykonywane przez kobietę/y"?
tak, brzmi git Ok

Jeśli edycja Nienormalna jest na tyle problematyczna to pierwszy tą edycję zaproponował @KarolStark pod nazwą "7 boleści" więc warto było także zapytać o jego zasady bo mi się w sumie nawet nie chce odpowiadać i rozpisywać na ten temat, luźno ją rzuciłem bo dla mnie jej reguły są jasne i zrozumiałe tak jak typ piosenki jaki należy dopuszczać a że w konkursie momentami panuje nuda to można byłoby raz na 100 edycji zaszaleć... Chociaż nie zdziwię się jak się skończy z tą edycją tak jak z edycją "Bez zasad" oraz boską "Florą i fauną" [*]
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 8:09 pm
Po prostu chcę mieć pewność, że dobrze rozumiem koncept i nie będzie nieporozumień. Oczywiście propozycja znajdzie się w ankiecie.
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią Kwi 21, 2023 11:46 pm
Bezzasadowa brzmi spoko dla mnie. I w sumie fajnie byłoby wystawić 2 piosenki raz, w KP była taka Edi raz na serię chyba.
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 927
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Sob Kwi 22, 2023 10:34 am
Wilk napisał:
Dawid napisał:Limit w Komercyjnej należałoby wybrać przed ankietą, aby każdy wiedział na co się pisze głosując na nią.
Nie wiem dokładnie ale coś pomiędzy 20-50 mln jako minimalna granica wyświetleń na youtubie i chyba powinno być ok.

Dawid napisał:Lambadziarska - czyli jak rozumiem zasady mają brzmieć: "piosenki z gatunku dance/pop/uptempo wykonywane przez kobietę/y"?
tak, brzmi git Ok

Jeśli edycja Nienormalna jest na tyle problematyczna to pierwszy tą edycję zaproponował @KarolStark pod nazwą "7 boleści" więc warto było także zapytać o jego zasady bo mi się w sumie nawet nie chce odpowiadać i rozpisywać na ten temat...

juz tlumacze
1. boli głowa
2. boli noga
3. boli ręka
4. boli brzuch
5. boli ząb
6. boli dupa
7. boli kolano

KarolStark, marjuz, Sebek, Morison and Wilk lubią ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 672
Płeć : Male
Wiek : 20

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Sob Kwi 22, 2023 2:02 pm
Kilka słów ode mnie.

Ciekawsze pomysły na edycję, które popieram:
Dawid napisał:Germańskojęzyczna - z wyłączeniem angielskiego. Piosenki po niemiecku, niderlandzku, afrikaans, szwedzku, norwesku, duńsku, islandzku, farersku i paru jeszcze. Ograniczenie językowe to moje ulubione, gdyż wręcz wymusza odrobinę świeżości. Tutaj wybór języków niemały, wątpię aby wszyscy wybrali jeden.
Logiczny następca słowiańskojęzycznej i romańskojęzycznej, jestem jak najbardziej za!

Dawid napisał:Rockowa - piosenki z gatunku rock (lub w uzupełnieniu o metal, tak jak to było w KP).
Mega idea, edycje gatunkowe wymagają wyjścia ze strefy komfortu i ruszenia łepetyną więc popieram na maksa.

Dawid napisał:Bałkańska - region ewidentnie zapomniany przez uczestników. Istnieje ryzyko, że ludzie i tak wybiorą Duę Lipę, ale oganiczenie językowe podwyższyłoby poziom trudności. Dyskusja otwarta.
Git, tylko musiałaby odbywać się pod koniec serii (po krajowych i normalnych), żeby nie zniechęcić potencjalnie zainteresowanych strefą bałkańską.

KarolStark napisał:Arabska - chcialabym zeby forum stalo przez 3 tygodnie pod znakiem PULKSIEZYCA
Podobnie jak z Bałkańską. Ocena idei na edycję: mega.

KarolStark napisał:Rocznikowa - tzn jeden rok na jednego uczestnika. Np mamy 22 uczestników, a więc NA PRZYKLAD z lat 2000-2021 losowany jest jeden rok JEDNEMU uczestnikowi i ten musi wystawic dany UTWUR z tego roku, a dany rok nie moze sie powtorzyc czy rozumiecie o co chodzi. Losowanie odbywa sie na zywo przez ORGANIZZATORA zeby nie bylo przekret. Okres lat moze podlegac DYSKUSJI (mega hard edition)
Niby mega, tylko jak odbywałoby się to losowanie. Musiałoby się to zapewne odbywać przed zgłoszeniami do danej edycji, a w PdFie mimo wszystko jest dość duża rotacja uczestników między edycjami, ciężko przewidzieć kto akurat weźmie lub nie weźmie udziału.

KarolStark napisał:Manjolowa - kazdy chyba wie o co chodzi a jak nie wie to sie dowie
A to chyba nie wymaga dodatkowego komentarza.

Ogólnie mam takie wrażenie, że ciężko jest wymyślić coś czego wcześniej już nie było, a jednocześnie nie byłoby przekombinowane. Kilkukrotnie wspominana była tu edycja instrumentalna, która proponowana była już przy drugiej serii PdFu, a nadal realizacji się nie doczekała, więc jak najbardziej ją popieram. Nie widzę sensu w żeńskim wokalu - i tak dominuje w PdF, chociaż w obliczu niektórych proponowanych tu edycji ujdzie. Jeżeli skupiamy się na tym kto śpiewa dany utwór, to może bardziej Duety, które doczekałyby się w końcu normalnej formuły. Nie jest to jakaś mega edycja, ale od biedy będzie. W kontrze do komercyjnej proponuję Antykotletową - była dość dawno, a odkrywanie nowej muzyki, artystów czy stylów to jeden z głównych powodów, dla którego biorę udział w konkursie. Zasady takie jak wtedy, można ewentualnie dodać limit odtworzeń na serwisach streamingowych. Kontrowersyjnie - dodałbym jedną krajową, bo te edycje w minionej serii prezentowały się najlepiej muzycznie, ale rozumiem, że obecny system dwóch krajówek jest raczej najbardziej optymalny. Nie rozumiem fascynacji Coverami - były w ostatniej serii KP i raczej tej edycji nikt dobrze nie wspomina. Jeżeli już będą to liczę na jakieś zastrzeżenie, że musi być to cover wydany w "oficjalny" sposób, a nie randomowe półamatorskie nagranie z YT. 7 boleści, Nienormalnych, Joke Entry, Bezzasadowych szkoda komentować.

marjuz napisał:Nie rozumiem też celu edycji w której celowo wystawialibyśmy słabe utwory - jakby już poziom bywa nie za wysoki, po co to dobijać Wink
Status okruszkuw: brak

KarolStark napisał:PONADTO:
proponuje polaczenie wszystkich arabskich panstw ze strefą ARABSKĄ tqak ze np w edycji normalnej moglabym wystawic utwur z jordani albo ZEA (teraz nie moge)
No to akurat powinno być zmienione, nie widzę argumentu za rozdzieleniem państw ARABSKICH, jeśli takowy jest, to niech zostanie przedstawiony NATYCHMIAST.

Na koniec jeszcze brawa dla gremium organizatorskiego @Dawid @marjuz @Fenistil. Miniona (niemalże) seria obyła się bez żadnej dramy spowodowanej niedopowiedzeniami, błędami w wynikach, marudzeniem na zasady edycji i innych sporów. Mieliście za zadanie tchnąć nowe życie w konkurs i to się udało. W zasadzie to właśnie dzięki profesjonalnej organizacji nadal biorę w tym udział. Oby tak dalej!

Dawid, KarolStark, marjuz, vestmann, Fenistil and Aleks lubią ten post

Wilk nie lubi tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Sob Kwi 22, 2023 3:04 pm
Dziękuję @Sebek za ten najrzetelniejszy post w całej dyskusji. Jestem dogłębnie poruszona, wzruszona i wdzięczna.  VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f49d  VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f51d

- Słuszna uwaga z kolejnością edycji, pamiętam że kiedyś drażniło mnie umieszczenie polskojęzycznej na początku serii.
- Ewentualne Covery oczywiście byłyby oficjalnymi nagraniami, chociaż ta granica czasem nie jest oczywista...
- Dla "Rocznikowej" myślę, że po prostu kilka tygodni przed startem zgłoszeń odbyłoby się losowanie dla wszystkich, którzy mają obecnie przypisany kraj. Jeżeli ktoś doszedłby w międzyczasie to miałby indywidualne losowanie z pozostałych roczników. Pula lat wyniosłaby (Liczba aktywnych uczestników) + (jakieś 3-4 awaryjne lata dla dochodzących do konkursu). Chyba, że macie lepszy pomysł.
- w Antykotletowej nie brałem udziału, nie wiem jak wypadła. Problem z nią jest taki, że limit odtworzeń łatwo obejść. Wystarczy znaleźć niesinglowy utwór Madonny lub coś 2 godziny po premierze i już spora szansa, że będzie poniżej limitu. Oczywiście jako drobne urozmaicenie tematyki może się sprawdzić, ale nie upatrywałbym w tym mesjańskiej wizji udziału samych niszowych propozycji.

Sebek lubi ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 672
Płeć : Male
Wiek : 20

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Sob Kwi 22, 2023 4:11 pm
Dawid napisał:- w Antykotletowej nie brałem udziału, nie wiem jak wypadła. Problem z nią jest taki, że limit odtworzeń łatwo obejść. Wystarczy znaleźć niesinglowy utwór Madonny lub coś 2 godziny po premierze i już spora szansa, że będzie poniżej limitu. Oczywiście jako drobne urozmaicenie tematyki może się sprawdzić, ale nie upatrywałbym w tym mesjańskiej wizji udziału samych niszowych propozycji.
Z tego co pamiętam był wtedy zakaz wystawiania artystów, którzy w KPdF już byli, co trochę zmniejsza prawdopodobieństwo wystawiania mało popularnych utworów od znanych artystów, ich w całej historii konkursu było mimo wszystko dość sporo. Natomiast rozumiem obawy, tematyczne edycje mają jednak to do siebie, że często zasady łatwo można obejść.

marjuz and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Nie Kwi 23, 2023 12:04 pm
W środę/czwartek rano chciałbym uruchomić ankietę i głosowanie na pomysły, więc już tylko kilka dni na dopracowywanie i podawanie nowych idei.

CB93 lubi ten post

Sponsored content

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach