Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

VIII seria PdF - ogólna dyskusja

+11
cryo_official_profile
Daniell
Sebek
Wilk
Dawid
Drover
KarolStark
Radek
Morison
CB93
Fenistil
15 posters
Go down
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 590
Płeć : Male
Wiek : 28

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 23 Kwi - 14:09
Ja zawsze byłem zwolnennikiem opcji „im mniej udziwnień tym lepiej”, dlatego wystawianie piosenek pod kolor, imię, słowo w tekście/tytule, a nie pod ich jakość dosyć mnie irytuje.

Obecnie mijająca seria była przykładem jak „mniej” znaczy lepiej. Obyło się bez niejasnych/dziwacznych edycji. Później nie wiadomo, czy oceniać pod względem sytuacji, że w piosence było za mało kwiatków (a edycja była wielokwiatkowa), czy po prostu pod względem, czy utwór nam się podoba.

Tak więc edycje 7 boleści, nienormalne, joke entry (mogliście je sobie zrobić w 69), czy inne wydziwiające, lub celowo zaniżające poziom wyrzuciłbym do kosza. Nie wiem jak Wy, ale ja chcę znajdować tu muzykę, która zagości w mojej playliście na dłużej, a nie przebijać się przez ochłapy podczas słuchania edycji. Od biedy mogłyby być te covery, bo już dawno ich nie było.

Podsumowując nadal chciałbym dość dużej ilości edycji normalnych, standardowych 2 krajowych, po 1 ogólnoświatowej i anonimowej. Może monotematycznie, ale za każdym razem mamy do czynienia z innym poziomem, a wystawiamy to co nam się podoba. Jestem otwarty na edycje gatunkowe (tak, rock metal też), regionalne, czy obejmujące określone dekady.

Moim wielkim życzeniem, jest polskojęzczyna, która jakoś od dawna nie może się przebić w ankietach Bardzo smutny

marjuz, vestmann, Łosoś, Sebek, CB93 and cryo_official_profile lubią ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 926
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 23 Kwi - 17:35
Daniell napisał:...dość dużej ilości edycji normalnych, standardowych 2 krajowych, po 1 ogólnoświatowej i anonimowej. Może monotematycznie, ale za każdym razem mamy do czynienia z innym poziomem, a wystawiamy to co nam się podoba.

o niee... never.. absolutno

Daniell and CB93 nie lubią tego postu

cryo_official_profile
cryo_official_profile
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Non-binary

Liczba postów : 141
Płeć : Other / Decline to state
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 23 Kwi - 18:20
zrubmy jakąś podwujną dawno nie było

KarolStark and CB93 lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 23 Kwi - 18:39
Jako ktoś kto jest z doskoku i tak raczej zostanie
Pomysły Które podobają mi się najbardziej i na pewno bym się postarał wziąć udział
Covery - Uwielbiam słuchać kołwery
Instrumentalna - love coś innego
Partnerska - Uważam że mega pomysł
Rocznikowa - Fajne i z tym pomysłem żeby było 5 lat więcej jakby się ktoś pojawił już nic więcej nie trzeba ustalać
Germańskojęzyczna - spk
podwujna sztos

CB93 lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 24 Kwi - 22:04
Pojawiła się wczoraj na w2g propozycja, aby skrócić niedzielne zgłoszenia piosenek do godziny 23:00. Ułatwiłoby to nieco organizacje wieczorków odsłuchowych, mogłyby startować o wcześniejszej porze. Warto rozważyć.

Morison and CB93 lubią ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1239
Wiek : 23

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 26 Kwi - 20:10
ode mnie:

popieram: Germańskojęzyczna, Bałkańska, Rocznikowa, Instrumentalna, Duety, Antykotletowa

Antykotletowa z wariantem: "nowy artysta w kpdf, limit wyświetleń, data wydania" to coś co uważam mogłoby być co jedną/dwie serie. Była dość dawno więc idealnie.

Azjatycka - była w pdf Dalekowschodnia, ale z całą Azją może być ciekawiej i z dobrym poziomem.
Z przekazem/Antymiłosna - piosenka z przekazem/piosenka bez zabarwienia miłosnego. Przeciwieństwo erotycznej ;P
Męski wokal - ostatnio w pdf 35. więc dla przeciwwagi dałbym w ankiecie

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

KarolStark, vestmann and Sebek lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Kwi - 18:32
spk byłoby ujrzeć: Germańskojęzyczną, Antykotletową (jeśli zasady będą podobne jak w kp 92). Byłbym też za powrotem edycji podwójnej.

Rocznikowa też całkiem dobry pomysł, ale wtedy bez edycji z latami 70. myślę.

Arabska nw po uj, juz byla Bliskowschodnia, celebrujmy diversity

Żadnych nienormalnych itd,  jestem zwolennikiem ograniczeń i jasnych zasad w przypadku edycji tematycznych, bo potem robi się zabawa co dla kogo jest nienormalne, ballada to umpa umpa bo je powyzej 120. Ma byc jasno i zwiezle a nie jakas sracja interpretacja

ode mnie MINUSOWA - Zwykła edycja ze strefami w której poza normalnymi pkt przyznajemy pkt minusowe wdg. skali scorewiz. Był już taki system bodajże w Second Chance 2019 w finale na forum. Czasami tu je tak denny poziom, że punkty minusowe powinny być wręcz koniecznością. Poza tym najlepszych wyróżniamy swoimi pkt za każdym razem...uważam, że raz warto byłoby wyróżnić tych najgorszych

ŻEŃSKI WOKAL - Oczywista oczywistość, 70 edycji a dalej brak żeńskiego wokalu. Ja nie oczekuję że na to forum kiedykolwiek dotrze rozsądek, ale chociaż feminizm mógłby dotrzeć.

marjuz napisał:Męski wokal - ostatnio w pdf 35.

no to tym bardziej powinna byc zenska edycja, boze na zenski wokal czeka sie 1000 lat, za to męski wokal już był (i to wrecz za duzo razy), wyjatkowi ci meszczyzni zasługuja na edycje z wlasnym wokalem, a kobiety???

Sebek napisał: Nie widzę sensu w żeńskim wokalu

Nie widzę sensu w takich bezczelnych komentarzach, nawet mn nie trzymajcie bo juz padlam

.....................................


VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Laura-poldvere-laura

Dawid, KarolStark and marjuz lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Kwi - 22:51
Pora na ulubiony moment wszystkich Uczestników, czyli....

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 GOIPm8b

Klikając na obrazek znajdziecie następujące sprawy:
- Podsumowanie VII serii
- Zmiany w regulaminie i terminarzu
- Zmiany w strefach
- Wybór tematów edycji

Głosować można do 6 maja (sobota) godz. 20:00.

Na tematy głosujemy prostym systemem Tak/Nie. Zastrzegamy, że jeśli wygrają dwa podobne tematy to zrealizowany będzie tylko jeden. Ankieta nie ma charakteru decyzyjnego.

Do wypełnienia zapraszam: @Aleks @Aro @Batiooo @Bzyku @CB93 @cryo_official_profile @Daniell @Darka @Dastame @Drover @Eyida @justi578 @KarolStark @Łosoś @Morison @Poland @Radek @Sebek @Sier @syguu @Szymek79 @Traveler @vestmann @Wilk @Yngve @zatecki65 oraz resztę potencjalnych Uczestników! VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f609

Umieszczona w ankiecie została zdecydowana większość Waszych propozycji. Pozwoliliśmy sobie jedynie usunąć edycję "Partnerską" z uwagi na zbyt dużą niezgodność z regulaminem i założeniami konkursu, problematyczność w uwzględnieniu jej w statystykach i zbyt dużo problemów organizacyjnych, które sami musielibyśmy wymyśleć jak rozwiązać.

Dawid, KarolStark, vestmann, Fenistil, Łosoś, Sebek, Morison and lubią ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 926
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Kwi - 23:13
wooow przepiękna ankieta KissKiss
wypelnilam oraz rzetelnie uzupelnilam od razu po zobaczeniu KissKissKissKiss

Dawid, Łosoś, Sebek, zatecki65 and CB93 lubią ten post

zatecki65
zatecki65
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 52
Płeć : Male
Wiek : 19
Skąd : z dupy miasta lublin

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Kwi - 1:14
wow super ankieta wypelnilem z usmiechem na plecach

Dawid and CB93 lubią ten post

avatar
Gość
Gość

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Kwi - 6:48
oboze.. ankieta. ? absolutno maroku rzetelnie wypełni wraz z KINGIEM Mohammedem VI oraz doradcami islamskimi ja - przewodniczaca marokanskiego jury Ayiidah Al-Qameensekah☺👍🏻
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Kwi - 18:37
Odpowiem już teraz na pytania, które pojawiły się w ankiecie.

Instrumentalna: Czy dozwolone byłoby wystawienie wersji instrumentalnej "zwykłej" piosenki? Czy może to być instrumentalny cover piosenki? Czy jednak musi to być utwór w pełni autorski i który z założenia powstał bez tekstu? Czy można wystawić klasykę np. Chopina w wykonaniu muzyka/orkiestry?
Wchodzą w grę jedynie utwory oryginalnie instrumentalne. Nie wystawiamy wersji karaoke / bez wokalu / coverów zwykłych piosenek. Jeśli chodzi o klasykę to również raczej odpada z uwagi na to, że wystawiamy wersje oryginalne piosenek, a nie kolejne ich interpretacje. Chopin niestety nie nagrywał i nie wstawiał swoich singli na Spotify, więc tego typu klasyka w Konkursie nigdy nie była dopuszczona. Jeśli pojawiłyby się głośne opory, to można pomyśleć o modyfikacji.

Artyści preselekcyjni: Czy eurowizyjni są w to wliczeni czy w ramach utrudnienia wykluczeni?
Gdyby została ta edycja wybrana to przy uszczegóławianiu zasad na pewno pojawiłaby się ta zagwostka. Wydaje mi się, że nie byliby dopuszczeni, ale najlepiej spytać pomysłodawcy VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f600 @CB93
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Kwi - 19:30
Oj, dziekuju za dopuszczenie do głosu Wink Myślałem żeby wgl połączyć te edycje, czyli moja odp. brzmi: jak najbardziej
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 926
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Kwi - 20:22
zadnej obsmarkanej instrumentalej.. ABSOLUTNO!

KarolStark, Wilk and CB93 lubią ten post

Dawid, marjuz and Drover nie lubią tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 6 Maj - 22:26
WYNIKI ANKIETY PRZED VIII SERIĄ PDF oraz inne ogłoszenia

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować za mobilizację i dorzucenie swojej cegiełki w tworzeniu przyszłej serii. Zamieściliście masę komentarzy, w których znalazły się ciekawe spostrzeżenia i pomysły. Mówię to z pełną szerością. Bardzo dziękujemy za obszerny feedback! VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f49b

W ankiecie wzięli udział: @KarolStark @CB93 @Łosoś @marjuz @Fenistil @syguu @justi578 @Wilk @Drover @Dastame @vestmann @zatecki65 @Dawid @Poland @Morison @Batiooo @Traveler @Eyida @Sebek @Radek @Aleks. Wielki całus dla Was VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f48b


Podsumowanie minionej serii
Szybki przegląd tego co sądzicie o kończącej się VII serii.

Czy VII serię PdF uważasz za udaną?
Tak - 18 głosów
Nie - 3 głosy
Bardzo się cieszymy, że przeważają pozytywne głosy!

Czy weźmiesz udział w nadchodzącej serii?
Tak - 21 głosów
Będą półfinały! Hurra!

Które tematy edycji były Twoimi ulubionymi?
Anonimowa - 11 głosów
Słowiańskojęzyczna - 9 głosów
Krajowa - 9 głosów
Krajowa z językiem - 8 głosów
Lata '80 - 8 głosów
Erotyczna - 6 głosów
Normalna - 6 głosów
Ogólnoświatowa - 6 głosów
(żaden) - 0 głosów
Anonimowa nie schodzi z piedestału, pozostaje bezkonkurencyjna. Przy pozostałych tematach można wysunąć wniosek, który nie raz chodził mi po głowie, a tym razem znalazł potwierdzenie - najbardziej lubiane są tematy, w których wybór jest trudniejszy, a grono piosenek znacznie zawężone. Mniej interesujące są edycje bez narzuconego tematu. Dlatego nie będzie trzech edycji normalnych jak to miało ostatnio miejsce. Specyficzne tematy edycji to cecha naszego Konkursu, którą na pewno warto pielęgnować!

Na czym powinniśmy się skupić/ulepszyć w PdF?
Pytanie o to co powinno być organizatorskim priorytetem.
- Robta co chceta jest git
- wszystko było ok. Uśmiech
- nwm wszystko git jest
- Wszystko jest gitara
Bardzo się cieszymy!
- nwm
- dzien dobry nie wiem
- nie wiem :(
Nie szkodzi. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie coś do głowy, to zawsze o tym piszcie.
- może skróty
Na ile tylko czas pozwoli, będą poprawiane.
- wyniki o sęsownych godzinach a nie w nedele o 22 gdzie ja na nast dzien wstaje do szkulki
Jeśli chodzi o mnie, to niedzielne wyniki musiałem robić późno. W wakacje i od nowego semestru na studiach zobaczymy jak to się będzie układać. Na uwadze jednak musicie mieć, że w przeciwieństwie do poprzednich serii, koniec głosowania i wyniki dzieli tylko kilka godzin, a nie cała doba. Stworzenie filmów zajmuje sporo czasu.
- Tworzenie playlist na yt (czasem pojawiały się bardzo późno, a przynajmniej mnie pomagają mocno w głosowaniu).
Rzeczywiście robiłem je późno - dopiero gdy potrzebowałem do w2g. Postaram się wcześniej. Miło, że Batiooo zaangażował się w robienie playlist na Spotify!
- Zrezygnować z półfinału na rzecz jednego etapu z max. 27 krajami
Już mieliśmy taki system i raczej był dość chłodno oceniany. Nowość w postaci zwiększenia liczby awansujących piosenek, mocno rozwiązała problem losowości wyników przy małej liczbie głosujących. Oczywiście można myśleć o zmianach na dalszą przyszłość.
- chyba przede wszystkim na reklamie, jak będą ludzie to i konkurs bedsie się kręcić
Regularnie piszę do byłych lub nieregularnych uczestników PdF. Skutecznie zaprosiłem pana zateckiego. Jeśli każdemu uda się ściągnąć chociaż jedną osobę to będzie rewelacja VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f60a.
- Nad tym, aby ktoś zwracał uwagę na to kto co pisze... rzadko jestem na wynikach live, a i tak kilka razy ktoś mnie albo kogoś innego "wyzywał"... np. po mojej punktacji, która się tam komuś nie spodobała była wiadomość w moją stronę na czacie "radek masz ch*ja w uchu"
czy inna jak ktoś do kogoś napisał "ty k*rwo"
Ja rozumiem, że macie frywolny styl na tym czacie, ale jednak...
Postaramy się bardziej stanowczo reagować na takie zachowania. Czasem jednak nie starcza oczu, gdyż zazwyczaj podczas wieczorka wynikowego montowane są jeszcze filmy, tworzone posty czy wysyłane linki do scorewiza. Punkt 1.1 regulaminu jest najważniejszy! Jednak też moja ogólna uwaga - jeśli dzieją się niedobre rzeczy, to proszę sygnalizować to nam od razu. Znacznie łatwiej wtedy zareagować, niż gdy wracamy do sprawy która zapewne miała miejsce już kilka tygodni temu. Nie piętrzmy konfliktów, rozwiązujmy je na bieżąco.

Możemy przejść do przyszłości...


Zmiany w terminarzu i regulaminie

Czy zgłoszenia powinny kończyć się w niedzielę o 23:00 zamiast dotychczasowej 23:59?
Tak - 6 głosów
Nie - 8 głosów
Nie mam zdania - 7 głosów
Zmiany nie będzie. Zgłoszenia pozostają otwarte do północy.

Czy pkt 3.7 powinien przyjąć nowe brzmienie?
3.7 W przypadku edycji ograniczonych terytorialnie (np. krajowa, normalna, kontynentalna) możliwe jest zgłaszanie kolaboracji bądź zespołów, w których przynajmniej połowa artystów/zespołów jest z danego obszaru, a pozostali wykonawcy spoza. Określenie "jest z danego obszaru" oznacza, że artyści muszą zamieszkiwać, pochodzić lub przynależeć narodowościowo do danego obszaru.

Usunięty zostanie zapis o featuringu. Nie będzie sprawdzana również liczebność członków zespołu, aby ustalić przynależność.
Tak - 16 głosów
Nie - 2 głosy
Nie mam zdania - 3 głosy
Bez wątpliwości wprowadzamy ten zapis. Powinien uprościć wszelkie problemy z przynależnością do państwa. Oczywiście zawsze jesteśmy do dyspozycji jeśli nie macie pewności.


Zmiany w strefach
Tutaj opisy do pytań były obszerne. Postaram się krótko.

Czy strefa arabska powinna mieć jako region dodatkowy pozostałe państwa arabskie?
Tak - 18 głosów
Nie - 1 głos
Nie mam zdania - 2 głosy

(jeśli poprzedni punkt wejdzie w życie) Czy Iran powinien zostać przeniesiony do strefy bałkańskiej?
Tak - 11 głosów
Nie - 5 głosów
Nie mam zdania - 5 głosów

Czy USA powinno zostać przeniesione do strefy bałkańskiej?
Tak - 15 głosów
Nie - 3 głosy
Nie mam zdania - 3 głosy

(jeśli poprzedni punkt wejdzie w życie) Czy Australia powinna być przeniesiona do strefy wschodniej zamiast bałkańskiej?
Tak - 11 głosów
Nie - 7 głosów
Nie mam zdania - 3 głosy

czyli...
Wszystkie propozycje zostały pozytywnie rozpatrzone. Mamy największą rewolucję w strefach od niepamiętnych czasów. Przygotuję później nowe kolorowe mapy.

:saustralia: Australia przeniesiona do strefy wschodniej.

Nowy przydział regionów dodatkowych do stref:
strefa arabska - Arabia Saudyjska, Bahrajn, Irak, Jemen, Jordania, Katar, Kuwejt, Oman, Syria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Komory, Dżibuti, Libia, Mauretania, Somalia, Sudan
strefa południowa - Mali, Niger, Czad, Sudan Południowy, Erytrea, Etiopia, Kenia, Uganda, Tanzania, Malawi, Rwanda, Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Gabon, Angola, Gwinea Równikowa, Kamerun, Kongo, Mauritius, Nigeria, Benin, Togo, Ghana, Burkina Faso, Watykan, Wybrzeże Kości Słoniowej, Liberia, Sierra Leone, Seszele, Gwinea, Gwinea Bissau, Gambia, Senegal, Republika Zielonego Przylądka, Republika Środkowoafrykańska, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, RPA, Eswatini, Lesotho, Madagaskar, Mozambik, Zimbabwe, Botswana, Namibia
strefa bałkańska - USA
strefa wschodnia - Iran, Afganistan, Brunei, Filipiny, Indonezja, Kambodża, Kirgistan, Korea Północna, Laos, Malezja, Mjanma, Mongolia, Singapur, Tadżykistan, Tajlandia, Tajwan, Timor Wschodni, Turkmenistan, Uzbekistan, Wietnam, Nowa Zelandia, Fidżi, Kiribati, Mikronezja, Nauru, Palau, Papua-Nowa Gwinea, Samoa, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Wyspy Marshalla, Wyspy Salomona

Zmiany powinny zrównoważyć niechęć do strefy bałkańskiej. Forumowa Liga Arabska również powinna być zadowolona ze zmian.

Uwagi dotyczące powyższych pytań i ogólnie stref
- mega
- brak
- żadne <^.^>
oki
- Przeniesienie USA do bałkańskiej tylko razem z przeniesieniem Australii do wschodniej
- Moim zdaniem, jeśli USA zostanie przeniesione do strefy Bałkańskiej, to do strefy Wschodniej powinny być przeniesione wraz z Australią - Nowa Zelandia, Fidżi, Kiribati, Mikronezja, Nauru, Palau, Papua-Nowa Gwinea, Samoa, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Wyspy Marshalla, Wyspy Salomona
Obie opcje się wydarzyły zgodnie z wynikami ankiety.
Przy zmianie stref wschodniej/bałkańskiej, względnie można jeszcze zostawić Nową Zelandię w strefie bałkańskiej z Australią
Australia została przeniesiona do wschodniej, ale Nowa Zelandia podążyła za nią, więc wciąż są nierozerwalnymi siostrami.
Moim zdaniem Iran powinien być w strefie arabskiej skoro to kraj arabski
Mam co do tego duuuże wątpliwości. Polecałbym nie mówić o tym pomyśle na głos podczas wakacji w Iranie.


Wybór tematów edycji
To na co wszyscy czekali, czyli wojny na tematy! Przewinęło się kilkadziesiąt różnych pomysłów. Użyliśmy najprostszego systemu głosowania, czyli albo temat komuś się podoba albo nie podoba.

Czy któraś z edycji powinna być Podwójna?
Tak - 15 głosów
Nie - 6 głosów
Podoba Wam się pomysł powrotu edycji podwójnej, więc zostanie zorganizowana.

Oznacza to, że mamy 11 wirtualnych tematów do dyspozycji na nadchodzącą serię. Stałymi punktami programu będą oczywiście:
1x Anonimowa
1x Ogólnoświatowa
1x Krajowa
1x Krajowa z językiem
2x Normalna

Oznacza to, że wciąż do dyspozycji mamy 5 slotów. Zajmą je najbardziej lubiane przez Was tematy...

Czy chciał(a)byś, aby odbyła się edycja...

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 GsIPsyB

Wynik jest znany. W nadchodządzej serii rozegrane zostaną:
Germańskojęzyczna - z wyłączeniem angielskiego. Piosenki po niemiecku, niderlandzku, afrikaans, szwedzku, norwesku, duńsku, islandzku, farersku itp.
Rocznikowa - każdy uczestnik wylosuje rocznik, z którego bedzie musiał pochodzić utwór. Przedział lat zależny od liczby uczestników. od około 1997 do 2022.
Azjatycka - piosenki z dowolnego kraju Azji.
Niekomercyjna:
1. artysta/zespół nie mógł dotychczas wystąpić w KP/PdF
2. piosenka nie może przekroczyć pułapu wyświetleń na YouTube (około 1 mln - do ustalenia)
3. piosenka nie może być starsza niż (około 1 rok - do ustalenia).
Rockowa - piosenki z gatunku rock.

Do doprecyzowania są na pewno zasady Podwójnej, Niekomercyjnej i Rocznikowej. Jest to w tym momencie priorytet. Możecie podrzucić swoje uwagi. Wszystko będzie na pewno znane przed startem serii.

Z uwagi na specyfikę wybranych tematów, wpadliśmy na pomysł, aby edycja Podwójna jako temat miała dwa razy Normalną. Unikniemy kontrowersji związanych z nieuczciwym łączeniem tematów. Zepsuje to tradycję startu serii edycją Normalną, ale zamiast tego możemy zaproponować Wam lubianą Krajową. Innym naszym pomysłem jest połączenie Normalnej z Rockową w ramach podwójnej. Dajcie znać co sądzicie, może macie jeszcze lepszy pomysł.

Dokładna kolejność tematów zostanie też niedługo ustalona. Zbliża się okres wakacyjny, więc trzeba to dobrze przemyśleć.

Uwagi dotyczące edycji
- ostra walka pomiedzy tematami cr
- jezu koszmar jak i caly konkurs
- spk ankieta
- jeblam
tak
- Raczej parę pytań Uśmiech 1) Instrumentalna: Czy dozwolone byłoby wystawienie wersji instrumentalnej "zwykłej" piosenki? Czy może to być instrumentalny cover piosenki? Czy jednak musi to być utwór w pełni autorski i który z założenia powstał bez tekstu? Czy można wystawić klasykę np. Chopina w wykonaniu muzyka/orkiestry? 2) Artyści preselekcyjni: Czy eurowizyjni są w to wliczeni czy w ramach utrudnienia wykluczeni?
Odpowiedzi znajdują się post wyżej, ale żadna z tych edycji i tak nie będzie rozegrana w VIII serii.
- Powinna być jeszcze edycja Eurowizyjno-Preselekcyjna
Nie przypominam sobie, aby była takowa zaproponowana c:
- RZĄDAM EDYCJI INSTRUMENTALNEJ JAK NIE BĘDZIE TO NIE BIORE UDZIAŁUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Będzie nam bardzo przykro z tego tytułu :c
- serio dodałeś manjolową i dodową do ankiety
- Bardzo miłe że każdy temat dostał szansę w ankiecie, to się ceni a szczególnie ceni się wspaniałą edycję Dodową, besos.
Cenimy demokrację. Każdy z uczestników dokłada swoją cegiełkę do konkursu.
- Męski i żeński wokal osobno nie, ale razem w edycji podwójnej byłoby MEGA
Na przeprowadzenie minusowej chyba mamy za małe semi, żeby to miało jakikolwiek sens
Mega mi się podoba pomysł żeńsko-męskiej podwójnej, może kiedyś.
- Dwie normalne mają być, trzy za dużo
Tak, tylko dwa razy będzie obowiązywało "normalne" ograniczenie.


Podsumowanie ankiety

Uwagi końcowe
- KOCHAM MOJA SIOSTRE ADE EDYTE EYDE Z PLOTZK. POZDRAWIAM FORUMOWE MALZENSTWO DAWIDA I MARJUZA. POZDRAWIAM SZPROTE SEBKA IGUANE DLL FROM BIELANY I WSZYSTKIE INNE WYWLOKI INC.
- nie płacz... ja próbuję... powiedzieć odpowiednie słowa w odpowiednim czasie... zaśpiewać ci kołysankę... proszę... nie budź się, nie budź się !
- Boska ankieta
- Na koniec, skoro jest możliwość, chciałabym Wam podziękować za minioną serię i pochwalić za super organizację. Wszystko przebiegało w świetnej atmosferze, dbaliście o rzetelność i o dobrą zabawę, utrzymywał się fajny poziom uczestników - ogółem mogę wypowiedzieć się o Was w samych superlatywach. Jeśli mogłabym kogoś wyróżnić (to nie heyt na pozostałe organizatorki, wszyscy jesteście super) to chciałabym pochwalić Fenistila - niesamowicie podobały mi się wykonywane przez niego filmiki z wynikami + to, że zawsze mega szybko wstawiał link do playlisty na yt, co akurat dla mnie jest mega istotne. Ale ogólnie, super seria, jestem pewna, że nadchodząca będzie tak samo ekstra.
- Odkąd syguu queen nie bierze udziału (tj. kilka edycji) poziom muzyczny konkursu spadł drastycznie oraz brakuje w nim życia, proszę coś z tym zrobić gdyż dłużej tak nie wytrzymam...
- spk ankietra
- taka kochani chodzi legenda mama wyslala hejzela do sklepu po ser bialy przyniusl rzulty mama sie pyta dlaczego rzulty dlaczego BO NIE MA BIAŁEGO!!!!!!!!!!!!!!
- Brakuje edycji Eurowizyjno-Preselekcyjnej
- https://ujeb.se/gQdpE
- ;p
- Ankieta pełna profeska - zarówno pod względem treści, jak i strony wizualnej. No i jak to mówią - głosy będą liczone, choć pewności, że na wynik będzie miało to wpływ nie ma Wink
- absolutno never
- Miło, że chce się Wam to wszystko ogarniać. Dzięki Uśmiech
- Gratuluję Panom Organizatorom - wszystko toczy się bardzo dobrze, oby tak dalej aż do setki:)
Jest nam naprawdę miło, że piszecie tak pozytywne słowa! Kochamy Was i niezmiernie dziękujemy za zaufanie. Poświęciliśmy dla PdF wiele godzin prywatnego życia. Super słyszeć, że udało się spełnić cel - organizacja udanej serii. Wy też jesteście cudowni.  VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f4ab


Ogłoszenia

Jeszcze raz dziękuję za wypełnienie ankiety. W związku z tym, że kilka spraw wymaga jeszcze dopracowania, start serii odbędzie się za nieco ponad 2 tygodnie. W międzyczasie mamy jeszcze Eurowizję 2023, Finał Finałów PdF, wasze prywatne podsumowania serii i inne sprawy.

Planowany termin zaklepywania państw: około 20:00 w sobotę 20 maja.
Planowany start 71. edycji: 00:00 w poniedziałek 22 maja.
Wszystko może jeszcze ulec zmianom.


Skrót

1. Zgłoszenia pozostają do 23:59.
2. Uproszczony punkt regulaminu o pochodzeniu artystów/zespołów.
3. Australia w strefie wschodniej. Nowy podział regionów dodatkowych.
4. Wybrano 11 tematów. Trzeba uszczegółowić zasady edycji, ustalić kolejność i wybrać tematy do podwójnej.
5. Zaklepywanie państw najwcześniej za 2 tygodnie.

Bye!

Dawid, KarolStark, marjuz, Fenistil, Radek, Łosoś, Sebek and lubią ten post

Sponsored content

VIII seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: VIII seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach