Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Pon Lut 19, 2024 11:36 am
Rozumiem, możesz mieć rację.
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Pon Lut 19, 2024 12:31 pm
Według Eurowizja.org:

34pkt Luna
33 Justyna
23 Jesień i Maciejczak Maciej

„ Jak wybrała Telewizja Polska?
We wrześniu polska telewizja publiczna potwierdziła mediom udział w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ogłoszenie wewnętrznych preselekcji nastąpiło 9 stycznia. Do 2 lutego Telewizja Polska przyjęła ponad dwieście kompozycji, które przekazała do oceny pięcioosobowemu jury. Komisja głosowania zdalnie i niezależnie od siebie, punktując utwory w skali od 1 do 10. Odbyło się też jej posiedzenie. Piosenka z najwyższą sumą punktów wygrała bilet na Eurowizję 2024. W skład panelu weszli:

Michał Hanczak – dziennikarz Eski
Piotr Klatt – muzyk, w przeszłości szef KFPP w Opolu oraz polskich preselekcji do Eurowizji
Kasia Moś – reprezentantka Polski podczas Eurowizji 2017
Łukasz Pieter – dyrektor muzyczny Radia Zet
Konrad Szczęsny – prezes Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska”
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Pon Lut 19, 2024 3:04 pm
Kasia Moś napisała, że "nie oddała na Lunę ani jednego głosu".

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 43qrff

Sebek lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Pon Lut 19, 2024 3:58 pm
Także Hanczak z Radia Eska podzielił się swoją opinią:
• jak dobrze, że już nie muszę trzymać tego w tajemnicy!😃

Jak już pewnie wiecie, w tym roku miałem przyjemność być częścią komisji wybierającej naszego reprezentanta w konkursie Eurowizji. Nie ukrywam, że propozycja TVP zaskoczyła mnie, ale uznałem ją za dowód zaufania oraz uznania dla mojej dotychczasowej pracy, doświadczenia, jak i prywatnego zainteresowania Eurowizją. Przede wszystkim jednak - zaproszenie do komisji osób spoza telewizji publicznej odczytuję jako chęć odbudowania wiarygodności polskiego wyboru.

Na dzień dobry usłyszałem tylko jedno zdanie: „proszę głosować sercem”. I wziąłem to sobie do serca, choć nie ukrywam, że zerkałem także na rankingi fanów Eurowizji - akurat w większości przypadków byliśmy na szczęście zgodni. Przesłuchałem ponad 200 konkursowych propozycji i zgodnie z własnym sumieniem, intuicją i wiedzą wybrałem te, które moim zdaniem zasługiwały na największą uwagę. Bardzo dziękuję także Kasi, Łukaszowi, Konradowi i Piotrowi za długą i rzetelną dyskusję na temat poszczególnych piosenek. Zgłosiliśmy gotowość do publikacji szczegółów naszego głosowania, ale wiem, że część artystów nie chce ujawniania ich nazwisk – bo zgłosili się tylko dlatego, że były to wewnętrzne eliminacje.

Wprawdzie @musicofluna nie była moim numerem jeden (choć była w gronie moich faworytów), to gratuluję jej biletu do Malmö i mocno trzymam kciuki, by dobrze wykorzystała otrzymaną szansę. Przed nią dużo ciężkiej pracy, ale wierzę w to, że da z siebie wszystko, by zapewnić nam jak najlepszy start w majowym konkursie.

Wiem, że wybór nie zadowoli wszystkich – i jakikolwiek by nie był, to spotkałby się z krytyką tych czy tamtych. Wiem też, że tegoroczna metoda wyboru nie jest doskonała – także przez brak występu na żywo, który mógłby zweryfikować znaczną część zgłoszeń. Cieszą mnie jednak emocje związane z konkursem, bo to oznacza, że dla wielu osób ma on takie znaczenie jak dla mnie. I mam nadzieję, że w przyszłym roku warunki pozwolą na powrót do publicznych preselekcji, w których każdy z was będzie mógł – o ile zechce – choćby pośrednio się wypowiedzieć.

Dobrego dnia!
____
#eurowizja #esc2024 #luna #komisja #hanczak #dziennikarzmuzyczny #nowewyzwanie
Źródło: https://m.facebook.com/story.php/?id=100027194901012&story_fbid=1252969498952868

CB93 lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Pon Lut 19, 2024 4:29 pm
Wywiad z Kasią Moś, która na szczyt swojego rankingu dała Musiałowskiego.

Jak technicznie wyglądały te eliminacje?
Dostaliśmy do przesłuchania ponad 200 piosenek, z którymi każdy z nas bardzo skrupulatnie zapoznawał się w domu. Potem odbyło się pierwsze głosowanie, które miało wyłonić dziesięć najbardziej interesujących utworów.

https://teleshow.wp.pl/eurowizja-2024-kasia-mos-nie-glosowala-na-lune-szkoda-ze-nikt-w-jury-nie-myslal-tak-jak-ja-6997408320953216a?amp=1

CB93 lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 168
Płeć : Male
Wiek : 29

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Pon Lut 19, 2024 4:39 pm
Jezu, to ci aktorzy z reklam Plusa to nie są totalne randomy?!

a do Moś szacuneczek, 200 utworów to bym słuchał pół roku
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Wto Lut 20, 2024 10:51 pm
Uwielbiam te po-preselekcyjne dramy, według wp na Eurowizję miało jechać Tańcuj-Jesień, ale Kayah była niezdecydowana i doszły  do tego jakieś problemy natury formalno-prawnej (jak ten utwór został w takim razie dopuszczony do etapu głosowania?!)
https://teleshow.wp.pl/zamieszanie-wokol-piosenki-na-eurowizje-telefon-z-tvp-mogl-wszystko-zmienic-6997828163333088a
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Sro Lut 21, 2024 2:26 pm
yngve napisał:Uwielbiam te po-preselekcyjne dramy, według wp na Eurowizję miało jechać Tańcuj-Jesień, ale Kayah była niezdecydowana i doszły  do tego jakieś problemy natury formalno-prawnej (jak ten utwór został w takim razie dopuszczony do etapu głosowania?!)
https://teleshow.wp.pl/zamieszanie-wokol-piosenki-na-eurowizje-telefon-z-tvp-mogl-wszystko-zmienic-6997828163333088a
No ma to jakiś sens. To wynik robienia wszystkiego na szybko po przejęciu władzy w TVP niestety. Preselekcje byłyby wskazane no ale po ptakach już.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Sro Lut 21, 2024 2:28 pm
TVP zdążyło i opublikować i zaraz usunąć szersze wyniki selekcji. Nie zgadza się suma punktów, więc gdzieś jest błąd.

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Eurowizja-2024-wyniki-polskich-preselekcji

CB93 lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 168
Płeć : Male
Wiek : 29

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Sro Lut 21, 2024 2:45 pm
Pan Savyan dostał punkty, tylko to jest dla mnie ważne
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Sro Lut 21, 2024 8:03 pm
POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Eurowizja-2024-szczegolowe-wyniki-polskich-preselekcji-819x1024
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 790
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Sro Lut 21, 2024 8:51 pm
Szkoda że nie użyto punktacji eurowizyjnej bo ona pomogłaby rozstrzygnąć niektóre remisy.
1. Luna 39 pkt.
2. Justyna 38pkt
3. Marcin Maciejczak 24pkt
4. L.U.C. 23pkt
5. Natasza 22pkt
6. Nita 19pkt
7. Marcin Musialowski 12pkt
8. Bryska 12pkt
9. Sasi 11pkt
10. Karolina Wielgus 10pkt
Sponsored content

POLSKA: Preselekcje wewnętrzne - Page 2 Empty Re: POLSKA: Preselekcje wewnętrzne

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach