Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

DANIA: Saba (Sand) Empty DANIA: Saba (Sand)

Czw 22 Lut - 13:38
DANIA: Saba (Sand) SABA_photo-William-Green

Saba (właściwie: Anna Saba Lykke Oehlenschlæger) z utworem "Sand" zwyciężyła preselekcje :sdenmark: Dansk Melodi Grand Prix. Urodzona w Etiopii 26-latka poza śpiewaniem gra w teatrze i jest modelką. W 2020 roku wzięła udział w programie dokumentalnym, w którym opowiedziała o swoich problemach w związku z chorobą afektywną dwubiegunową. Jest ambasadorką Duńskiego Stowarzyszenia na rzecz Depresji.

TEKST:

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

DANIA: Saba (Sand) Empty Re: DANIA: Saba (Sand)

Czw 22 Lut - 14:00
2024 jest dziwnym rokiem, w którym wiele państw prześciga się w tym kto wystawi kolejnego Kääriję. Większość takich pomysłów na szczęście już przepadła w selekcjach, ale zobaczymy jak się to jeszcze rozwinie. Przypomnieć należy jednak, że Eurowizji nie wygrało "Cha Cha Cha" tylko Loreen z "Tattoo"  DANIA: Saba (Sand) 1f600. Przypodobać należy się szerszemu gronu, jurorom z branży i starszej widowni. :denmark: Dania poszła w słusznym dla inspiracji kierunku i zdecydowanie motywy loreenowskie tutaj odnajduję. "Sand" to kawałek i radiowy i festiwalowy. Dobrze wyprodukowany i chwytliwy. Motyw bridge'u również bardzo zbliżony do "Tattoo". Tu też mamy zachwycające wizualne show. Ja to w całości kupuję i będę trzymać kciuki za Sabę. Co sprawi, że (w przeciwieństwie do Loreen) Saba nie wygra? Wokal nie powala, charyzma i doświadczenie to również jeszcze nie ten poziom. Mam jedynie nadzieję, że całość jest na tyle uniwersalna przekazem, że szanowny telev*ting nie postanowi tego ukatrupić na starcie. W finale powinno pójść już znacznie lepiej.

marjuz and Fenistil lubią ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

DANIA: Saba (Sand) Empty Re: DANIA: Saba (Sand)

Pon 26 Lut - 18:29
Dania to w ogóle ciekawy przypadek, jeśli chodzi o Eurowizję. Duński rynek muzyczny nie wydaje się być beznadziejny, może jest trochę mniej ciekawy niż ten szwedzki czy norweski, a różnica w preselekcjach tych krajów jest kolosalna. W odróżnieniu od Melodifestivalen czy MGP gdzie mimo wszystko zawsze znajdzie się coś ciekawego, DMGP od lat jest domeną po prostu słabej muzyki. Być może dlatego zwycięstwo „Sand” tak bardzo mnie cieszy. Bo choć rozum mówi, że to kolejna nieodkrywcza skandynawska radiówka z dość płytkim tekstem, to sercem ten utwór mnie przekonuje dość dobrą produkcją i chwytliwością. Dodatkowo świetlne show ładnie współgra i uzupełnia tę piosenkę. Czy Dania z tym songiem zawojuje tegoroczny konkurs? Raczej nie, ale życzę im finału po tych trzech flopach z rzędu.

Łosoś lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

DANIA: Saba (Sand) Empty Re: DANIA: Saba (Sand)

Sro 28 Lut - 0:34
Bardzo melfestowy kierunek sobie w tym roku Dania obrała, ale u mnie bez zaskoczeń - ani trochę mnie to nie grzeje. Mimo wszystko to bardzo kompetentna piosenka w ramach swoich założeń i rozumiem, że będzie miała swoich fanów, więc w przypadku [zapewne] niezłego wyniku pewnie nie będę zły.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

DANIA: Saba (Sand) Empty Re: DANIA: Saba (Sand)

Sob 9 Mar - 18:43
Ja lubie, ale wydaje mi sie ze z awansem bedzie ciezko bardziej jury by to docenilo zreszta nawet z tymi szitami w swoich pre przegralo televote

Dania dostaje okejke
yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 272
Płeć : Male

DANIA: Saba (Sand) Empty Re: DANIA: Saba (Sand)

Pią 3 Maj - 20:31
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]:sdenmark: DANIA // po próbach.

Ta mocna ballada narasta od delikatnego, niskiego początku do ogromnego crescendo na końcu, a inscenizacja zdaje się nadążać za tym co dzieje się na głównej scenie - wykorzystując oświetlenie i błyszczącą grafikę, aby dodać warstwę po warstwie, aż wokal Saby wypełni całą arenę. Jest to bardzo podobne do inscenizacji, którą widzieliśmy podczas krajowego finału Danii, Melodi Grand Prix, tylko na większą i bardziej epicką skalę w Malmö. Saba ma na sobie biały kombinezon - jeśli nie jest to ten sam, który nosiła na MGP, to jest bardzo podobny. Kieszenie są wypełnione piaskiem, rozrzuca go zgodnie z tym co widzimy na ekranie LED, który odzwierciedla wyświetlaną wersję Saby. Naprawdę prosty występ, ale efektowny. Dużo dymu podłogowego w końcowej fazie, co nadaje całemu występowi jeszcze więcej dramatyzmu.
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

DANIA: Saba (Sand) Empty Re: DANIA: Saba (Sand)

Pon 6 Maj - 13:04
Moje pierwsze wrażenie było pozytywne, zwłaszcza, że z każdym rokiem coraz mniej przychylnym okiem patrzę na starania Duńczyków. Przyjemny utwór, tak jak wyżej wspomniał Dawid są pewne "tatooizmy" (w sumie kto miałby po zeszłym roku pójść drogą Szwecji jak nie Dania?), ale piosenek w stawce z czasem przybywało i "Sand" z każdą kolejną osuwał się w moim rankingu. To będzie głupia obserwacja, ale w pierwszej zwrotce jest fragment:

Bits and pieces lying everywhere
(pauza)
Bits and pieces lying everywhere

I to mnie przy którymś przesłuchaniu uderzyło takim... absolutnym brakiem spontaniczności. To mi uwiera w "Piasku", ta poprawność do bólu. Trzeba sięgać wyżej.

30. miejsce, 13/16 w II półfinale
Sponsored content

DANIA: Saba (Sand) Empty Re: DANIA: Saba (Sand)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach