Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

+23
Justi
vestmann
Nela_30
Łosoś
Yngwie / admin
Darka
Drover
marjuz
DanielW
Fenistil
Qweir
Alpaka
IgorBielak
Skrzeczek
Jasiek
yourraxus
Defiś
KarolStark
iguś
mercator
Aro
Szymek79
Liver
27 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś reprezentantowi Portugalii?

2 - 9%
1 - 4%
1 - 4%
5 - 22%
1 - 4%
1 - 4%
0 - 0%
2 - 9%
1 - 4%
9 - 39%
 
Wszystkich Głosów: 23
 
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 1:54
:portugal: :portugal: :portugal:

Festival da Canção 2017 wygrał Salvador Sobral z utworem Amar pelos dois. W głosowaniu jurorów zajął 1. miejsce, zaś u widzów 2. i dzięki temu, pojedzie do Kijowa reprezentować Portugalię.

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Salvador-Sobral-e1487254747689-720x340

Wersja studyjna
Występ z preselekcji


Tekst:
Se um dia alguém perguntar por mim
Diz que vivi p’ra te amar
Antes de ti, só existi
Cansado e sem nada p’ra dar

Meu bem, ouve as minhas preces
Peço que regresses, que me voltes a querer
Eu sei que não se ama sozinho
Talves devagarinho possas voltar a aprender

Meu bem, ouve as minhas preces
Peço que regresses, que me voltes a querer
Eu sei que não se ama sozinho
Talves devagarinho possas voltar a aprender

Se o teu coração não quiser ceder
Não sentir paixão, não quiser sofrer
Sem fazer planos do que virá depois
O meu coração pode amar pelos dois
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 534
Płeć : Male

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 10:06
Myślę, że po siedmiu latach zobaczymy ponownie Portugalię w finale od Flor-de-Lis nie podobał mi się tak, żaden utwór z tego kraju.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 856
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 10:31
Oooojej, jakie klimatyczne Serce Piosenka bardzo retro, kiedy jej słucham to czuję się jak w jakieś lizbońskiej, zadymionej knajpie z lat 20 ubiegłego wieku. Podoba mi się również sposób, w jaki płynie. Jednak mimo wszystko brakuje mi tutaj jakiegoś punktu zaczepnego, czegoś, co by zapadło w pamięć. Ale ogólnie wrażenia pozytywne, 7 punktów leci. A inne kraje powinny się uczyć, jak się robi starodawne piosenki z klasą i stylem.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 10:48
Heh, piosenka bardzo staro brzmi. Ale widzę że większości bardzo podoba się. Ja należę do wyjątków i u mnie ta piosenka ląduje na samy dole rankingu...
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 10:54
Zacznę od tego, że szkoda, że Portugalia nie wystawiła tej piosenki w latach 70., wtedy mieliby może na koncie już to swoje upragnione miejsce w TOP5...

Ogólnie finał FDC stał moim zdaniem na dosyć niskim poziomie. Byłem przekonany na 90%, że Salvador wygra, gdyż w półfinale wygrał u jurorów, a i wokalista ma poważne problemy zdrowotne, więc za to też niejeden głos wpadł. Co do samej piosenki - nie powala, nie widzę Portugalii z tym w finale. Faktycznie, przydałby się tu jakiś punkt zaczepienia. Mimo wszystko, ten utwór jest po prostu ładny i klasyczny. I to co wystawiła Portugalia jest kilka/kilkanaście poziomów wyżej od takiej Słowenii czy Austrii.

5/12 z tendencją wzrostową. Uśmiech

A i oczywiście życzę, żeby Salvador jak najszybciej uporał się z problemami zdrowotnymi i w maju był gotowy do walki o Grand Prix. Uśmiech
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 928
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 12:55
No tak średnio. I to bardzo średnio. Pan głos ma ładny ale sama piosenka strasznie, ale to strasznie przynudza chociaż jest naprawdę bardzo klimatyczna. Nie wiem jak u resztu ale mi mega przypomina piosenki z tych bardzo starych bajek Disneya typu Kopciuszek czy Zakochany Kundel Szeroki uśmiech xD

2/12
avatar
Defiś
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 21
Płeć : Female
Wiek : 29

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 13:42
Ojj... jak lubię się wyciszyć tak tutaj dajcie koc i zasypiam w połowie. Jedyne co trzyma mnie przy życiu to ten Pan Wink Przykro mi, ale ja nie umiem się zachwycić Portugalią, 1/12
yourraxus
yourraxus
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Pride

Liczba postów : 51
Płeć : Female
Wiek : 24

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 15:31
Czarująca propozycja z klimatem, wyobrażam sobie jak leci gdzieś w tle jakiejś w eleganckiej restauracji. Według mnie finał w tym roku dla Portugalii jak najbardziej się należy. 7/12.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 15:59
Do tej pory, najbardziej przecenionym utworem w tym roku była propozycja Finlandii. Teraz na jej miejsce wskakuje Portugalia. Jak najbardziej rozumiem, że komuś się podoba prostota, minimalizm. Uważam jednak, że poza nimi, piosenka powinna zawierać coś jeszcze. A tak mamy utwór, który po prostu leci sobie po 3 minuty.
Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 240
Wiek : 24

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 16:48
Niestety kompletnie nie czuję Portugalii... Nie czuję opisywanego przez wiele osób klimatu, nic mnie w tej piosence nie kupuje, jest ona dla mnie po prostu najzwyczajniej w świecie nudna i przygnębiająca. :/ Szkoda, bo liczyłem że ten kraj powróci z jakąś petardą ale niestety przeliczyłem się. 1/12 i wyprzedza w rankingu jedynie asłuchalną dla mnie Chorwację.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 16:54
KarolStark napisał:[...] Nie wiem jak u resztu ale mi mega przypomina piosenki z tych bardzo starych bajek Disneya typu Kopciuszek czy Zakochany Kundel Szeroki uśmiech xD]

Dokładnie tak, Zakochany Kundel mi się od razu na myśl nasunął, gdy usłyszałem tą piosenkę po raz pierwszy. Klimat naprawdę świetny. Prosty utwór, który potrafi ruszyć. Jestem zadowolony z wyboru Portugalii, chociaż czegoś jednak wyrazistego mi brakuje, bym był bardziej kupiony. Na duży plus jeden z najmilszych dla moich uszu języków - portugalski <3. Daję ósemkę.
Z tego co patrzę, piosenka zbiera pozytywne opinie, a w rankingu bukmacherskim dotyczącym tego, który kraj wygra, wskoczyła na 7. miejsce. Byłoby to wyrównane drugie najwyższe w historii kraju. Co się stanie zobaczymy w maju.
EDIT: Prawie bym zapomniał o najważniejszym dla mnie Szeroki uśmiech. Oglądałem portugalski finał i wybrana piosenka była moim zdaniem drugą najlepszą, jednak moim zdecydowanym faworytem była Celina da Piedade z piosenką „Primavera” (po portugalsku wiosna). Pełna ciepła, energii i radości piosenka mogła być na podium mojej topki i zdobyć mój głos w maju.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 17:36
iguś napisał:Zacznę od tego, że szkoda, że Portugalia nie wystawiła tej piosenki w latach 70., wtedy mieliby może na koncie już to swoje upragnione miejsce w TOP5...

Chyba w latach 50-tych bo w wtedy były popularne piosenki. W latach 70-tych to wygrywała m.in. Abba, Anna-Marie David czy Brotherhood of Man. Nadal nie rozumiem tego zachwytu nad tą piosenką. rok temu była narzekano że Szpak ma staroświecką piosenkę. ale przynajmniej dało się ją zanucić i refren szybko wpadał do głowy. W tej piosence nie widzę żadnego punktu zaczepienia. Bardzo się zdziwię jak Portugalia awansuje do finału....
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 18:01
O nieeee... To jest takie nudne. Ciągnie się i ciągnie. Dopiero skończyłem słuchać i już nic nie pamiętam. Z tego co widzę dużo osób to lubi, ale ja niestety nie mogę. Strasznie mnie to nie przekonuje. Nie czuję tego. Na dnie mojego rankingu.
Alpaka
Alpaka
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 112
Płeć : Other / Decline to state

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 6 Mar - 18:20
jaram sie
byc moze mam zaburzoną wizję bo słucham lany del rej ile wlezie i jestem juz znieczulony na usypiające piosenki i klimat retro, ale to wlasnie te dwa atuty mnie tak kupiły w tym wypadku Serce
to jest tak klimatyczne jak mało która piosenka na esc serio, czuć tutaj moje ukochane lata 50' i region śródziemnomorski.
Poza tym bardzo podoba mi się to, że ta piosenka wydaje się mieć duszę, wydaje się być napisana nie tylko pod sukces na ESC ale zeby jak najciekawiej zaprezentowac swoj kraj.

Podsumowujac, Portugalia nie leci na szczyt mojego rankingu, ale piosenka bardzo mi się podoba i będę liczyć na jakikolwiek sukces w Kijowie ;--)

ps, ciekawe jest to jak skrajne opinie w obie strony lecą w kierunku tej piosenki.
Qweir
Qweir
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 26
Płeć : Male

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Wto 7 Mar - 2:05
On ma 27 lat a ja przez jego owłosienie myślałem że ze 40 :P Piosenka mega wyróżnia się ze stawki i ciężko mi jest ocenić wynik w Kijowie. Jestem ciekawy jak do występu podejdzie jury bo jednak utwór zalatuje dawnym nurtem muzycznym a jury jest moim zdaniem przewrażliwione na starocie. Aż przypomniał mi się Demi Roussos :(
Sponsored content

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach