Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

+23
Justi
vestmann
Nela_30
Łosoś
Yngwie / admin
Darka
Drover
marjuz
DanielW
Fenistil
Qweir
Alpaka
IgorBielak
Skrzeczek
Jasiek
yourraxus
Defiś
KarolStark
iguś
mercator
Aro
Szymek79
Liver
27 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś reprezentantowi Portugalii?

2 - 9%
1 - 4%
1 - 4%
5 - 22%
1 - 4%
1 - 4%
0 - 0%
2 - 9%
1 - 4%
9 - 39%
 
Wszystkich Głosów: 23
 
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1871
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Wto 7 Mar - 3:22
Widzę, że ludzie albo to kochają, albo nienawidzą - ja zaliczam się do tych pierwszych. Bardzo poruszają mnie jego głos i wrażliwość, a piosenka jest takim pięknym i świetnie trafionym powrotem do starych czasów. Może rzeczywiście brakuje w niej samej czegoś bardziej zapamiętywalnego, ale za to Salvador sam w sobie jest zapamiętywalny i ja jako całość to kupuję. Dodatkowo oczywiście usłyszymy piękny język portugalski. Uśmiech Finał w tym roku obowiązkowy, a może nawet jakieś wysokie miejsce się trafi.

Poziom piosenek w Portugalii bardzo mi odpowiadał, więc praktycznie z połowy z nich byłbym ostatecznie zadowolony. I może Salvador nie był moim głównym faworytem, ale i tak wyląduje u mnie w ścisłej czołówce rankingu i kto wie - może nawet zagłosuję na niego w półfinale.
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Wto 7 Mar - 18:09
Zazwyczaj nie gustuję w tego typu piosenkach. Zazwyczaj też nie lubię męskich wokalów, nie wiem dlaczego. Ale w portugalskiej propozycji ani to, ani to nie przeszkadza mi. Piosenka ma genialny klimat, można się przy niej rozmarzyć. W niektórych momentach przypomina mi spowolnione włoskie "Madness of love" z 2011. Nie obraziłbym się, gdyby Portugalia wyszła z półfinału, ale szczerze mówiąc wątpię w to, takie piosenki średnio sobie radzą na Eurowizji. Z jednej strony mieliśmy Cypr 2015, któremu się udało, ale znów genialnej (i podobnej klimatycznie) Irlandii nie powiodło się. Ciężko stwierdzić, jednak będę trzymał kciuki, może także trochę przez tę długą nieobecność tego kraju w finale Uśmiech
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Wto 7 Mar - 21:20
Z tych wszystkich balladyn, Portugalia ma zdecydowanie najciekawszą. Język portugalski idealnie pasuje to muzyki, ciekawi ten specyficzny nieco stary klimat. Ludzie to kupią, skoro względnie kupili Serhata za podróbę Cohena, to kupią Portugalię. I dobrze, zresztą kłopot przez to będą miały kraje wystawiły ballady, czyli Słowenia, Finlandia, Albania, Australia, Gruzja, Czechy. Zaiste małe grono.
avatar
Gość
Gość

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Sro 8 Mar - 12:04
Oh God, piosenka brzmi jakby powstała baardzo dawno temu, zdecydowanie nie na mój gust :/ strasznie ciężka i monotonna nie ma w tym nic takiego, co można byłoby zapamiętać...bardzo słabo. Portugalia dostaje cały 1 punkt i wyprzedza jedynie Węgry w moim rankingu :(
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Sro 8 Mar - 22:09
A mnie sie bardzo podoba! Spokojna, ma taki wyjatkowy, magiczny klimat. Na pewno wyroznia sie na tle wszystkich zgloszonych piosenek - jest jedyna w swoim rodzaju. Musze powiedziec, ze to jeden z moich faworytow. Szeroki uśmiech To dosc nietypowy utwor (a jak wiadomo - co prostsze to zawsze sie lepiej sprzedaje), dlatego obawiam sie jakie zajmie miejsce, ale w sumie co z tego? Najwazniejsze, ze piosenka mi sie podoba. Szeroki uśmiech
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 256
Płeć : Female
Wiek : 25

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 13 Mar - 20:59
Muszę przyznać, że Salvador całkowicie mnie zachwycił. Piosenka jest bardzo klimatyczna i mimo, że bardzo spokojna, to nie nudzi. Myślę jednak, że nie jest to taki utwór, który wszystkim przypadnie do gustu i trochę boję się o finał. Zachowanie Salvadora na scenie jest dosyć dziwne, jednak kiedy zacznie śpiewać, to wszystko staje się magiczne. Dla takich piosenek kocham ten konkurs.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 13 Mar - 21:54
mnie ta piosenka najzwyczajniej na świecie nudzi, ma swój urok i doceniam fakt śpiewania w ojczystym języku. Jednak to nie to co chciałbym usłyszeć, jeśli komuś się podoba to szanuję zdanie, ale mnie osobiście nie przekonuje nic w tym utworze na tyle, aby odsłuchać drugi raz.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 13 Mar - 22:34
W jednej kategorii ta piosenka wygrywa : Najbardziej dzieląca fanów piosenka Eurowizji. Znalezienie w TOP 5 Portugalii nie jest wyczynem jak równiez znalezienie jej w BOTTOM 5 (co chyba jest częstsze) , należe do tego drugiego kręgu , nie widze nic w tej piosence nadzwyczajnego , jest poprostu nudna , przebija nawet Maltę i nie rozumiem ekscytacji nią. Poza tym Portugalscy fani od czasu wygranej tej piosenki są wszędzie . Napisanie słynnej kwestii "Portugal is overrated" konczy się 10 komentarzami na dole na temat tego ze nie znasz dobrej muzyki i że zapewne jesteś "typowym słuchaczem popu".Wkurzało mnie to u fanów polskich i rosyjskich , teraz swój czas mają Portugalczycy. Ale każdy ma inną opinie , po prostu mi się nie podoba i myślę że na 90 % nie zobaczymy jej w finale.

.....................................


PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Laura-poldvere-laura
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Wto 14 Mar - 20:15
Może się powtórzę, ale takie piosenki to już prehistoria w muzyce. Portugalia może zderzyć się brutalną rzeczywistością i skończyć w półfinale. Zresztą co można wymagać od kraju, który w 47 startach eurowizyjnych może pochwalić się tylko 6 miejscem.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Czw 16 Mar - 16:45
https://oikotimes.com/2017/03/16/portugal-2017-salvador-sobral-will-not-be-seen-until-kiev/.... Mam nadzieje że
do Kijowa się wykuruje i wystąpi w SF1 , pomimo iż nie jestem fanem to szkoda że nie wystąpi na "ESCParty".


Ostatnio zmieniony przez Cisza i łosoś dnia Czw 16 Mar - 16:56, w całości zmieniany 2 razy
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Czw 16 Mar - 16:53
Oby Salvador jak najszybciej wyzdrowiał. Z drugiej jednak strony, nie wiem po co on się pchał na siłę do tego FDC skoro miał (i nadal ma) poważne problemy zdrowotne, których może się nie pozbyć do maja.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Czw 16 Mar - 17:22
Wszystko wskazuje na to, że problemy ze zdrowiem Salvadora nie przeszkodzą mu w występie na Eurowizji, więc nie ma problemu. Jeżeli dobrze wyciągam wnioski z tego artykułu, śpiewanie mu nawet pomaga.

A że nie wystąpi na żadnej imprezie przed konkursem. Tak bywa. Niektórzy artyści nie pojawiają się na nich ze względów finansowych, napiętego terminarza, a niektórzy z powodu problemów zdrowotnych (jak Agnete rok temu).
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Czw 16 Mar - 19:04
Cisza i łosoś napisał:W jednej kategorii ta piosenka wygrywa : Najbardziej dzieląca fanów piosenka Eurowizji. Znalezienie w TOP 5 Portugalii nie jest wyczynem jak równiez znalezienie jej w BOTTOM 5 (co chyba jest częstsze) , należe do tego drugiego kręgu , nie widze nic w tej piosence nadzwyczajnego , jest poprostu nudna , przebija nawet Maltę i nie rozumiem ekscytacji nią. Poza tym Portugalscy fani od czasu wygranej tej piosenki są wszędzie . Napisanie słynnej kwestii "Portugal is overrated" konczy się 10 komentarzami na dole na temat tego ze nie znasz dobrej muzyki i że zapewne jesteś "typowym słuchaczem popu".Wkurzało mnie to u fanów polskich i rosyjskich , teraz swój czas mają Portugalczycy. Ale każdy ma inną opinie , po prostu mi się nie podoba i myślę że na 90 % nie zobaczymy jej w finale.

Widzę że Portugalczycy też opanowali głosowanie na: http://www.kolumbus.fi/jarpen/. Nie wiem co im da takie sztuczne pompowanie rankingów przed eurowizyjnych. To, że im się podoba piosenka to dobrze, ale ważniejsze jest, żeby piosenka spodobała się reszcie Europy...
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Czw 16 Mar - 19:39
sam nie wiem, to zależy od jego samopoczucia i wiary we własne siły, ale jak czytam że Salvador jest w potrzebie transplantacji serca (w niedalekiej przyszłości) to uważam osobiście, że powinien unikać wszelkiego stresu związanego z eurowizją. Dlatego dobrze, że zostanie u siebie, jednak sama Eurowizja, próby, konferencje prasowe itd. to stres i odpowiedzialność sama w sobie, więc byłbym ostrożny.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pią 17 Mar - 18:13
Bardzo mi się podoba ta piosenka. Różni się od innych i ma niesamowity klimat. Może i nie jest nowoczesna, ale klasykę zawsze lubię słuchać. Portugalski język też pięknie brzmi. Nie wiem jednak jak mu pójdzie na Eurowizji. Obawiam się, że nie wyjdzie z półfinału.
Sponsored content

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 2 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach