Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

+23
Justi
vestmann
Nela_30
Łosoś
Yngwie / admin
Darka
Drover
marjuz
DanielW
Fenistil
Qweir
Alpaka
IgorBielak
Skrzeczek
Jasiek
yourraxus
Defiś
KarolStark
iguś
mercator
Aro
Szymek79
Liver
27 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś reprezentantowi Portugalii?

2 - 9%
1 - 4%
1 - 4%
5 - 22%
1 - 4%
1 - 4%
0 - 0%
2 - 9%
1 - 4%
9 - 39%
 
Wszystkich Głosów: 23
 
avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 343
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Wto 21 Mar - 17:01
Portugalia postawiła na dość nietypowy wybór. Z całą pewnością jest to jedna z najbardziej oryginalnych propozycji w tegorocznej stawce. Jest bardzo urokliwa, spokojna, a jej największym atutem jest wspaniały staromodny klimat. Dużym plusem jest też wykorzystanie języka portugalskiego. Minusem niestety jest to, że pomimo całego swojego uroku, "Amar pelos dois" miejscami nieco przynudza.

7/12
Justi
Justi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 49

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Sro 29 Mar - 15:27
Tak jak ktoś już wcześniej napisał tę piosenkę albo się kocha albo nienawidzi. Ja niestety nie pałam do niej wielką miłością, w zasadzie żadną, ba ja jej nawet nie lubię. Ostatnie miejsce w moim rankingu. Mam nadzieję, że nie zajmie miejsca w finale lepszym piosenkom.
Rahei
Rahei
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 86
Płeć : Female
Wiek : 33
Skąd : Kraków

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Sro 29 Mar - 18:39
Klasa Serce nie potrzeba żadnych fajerwerków, iluzji, złotych iskier, hologramów by zaczarować widzo-słuchacza.
Byłam nieco zawiedziona widząc kto wygrał w Portugalii i jak skromnie zaczyna się występ. Salvador mnie ujął delikatnością i intymnością swojego występu.
Słuchając Amar pelos dois przenosze się do innego świata i nie ma mnie dla otoczenia, znikam. Magia!
Piosenka z gatunku love/hate z tego co widzę Szeroki uśmiech
Nie będę żałować na smsy w maju.

Magiaaaaaa! Serce
Ogromny plus za język! Portugalia odrobiła pracę domową i "Celebruje różnorodność" Uśmiech
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pon 17 Kwi - 10:23
ciekawe rzeczy w kwestii portugalskiej, Salvador do Kijowa przyjedzie dopiero w przeddzień półfinału, nie będzie obecny praktycznie na żadnych próbach, motywuje to złym stanem zdrowia (problemy z sercem), jednak okazało się, że w tym czasie gra kilka koncertów w Portugalii. Na dodatek stwierdził, że według niego wszystkie eurowizyjne piosenki są "nudne".. sic!.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Sob 22 Kwi - 1:39
To nie jest najgorsza piosenka w tym roku, ale nie jest też dobra, lubię utwory w stylu retro, ale ta akurat mi się nie podoba.
4/12
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pią 5 Maj - 23:56
Wciąż nie przekonałem się do Portugalii. Gdybym miał robić ranking Top 42, Salvador znalazłby się u mnie pod koniec drugiej dziesiątki/na początku trzeciej. Mimo to, nie obraziłbym się o jego triumf na Eurowizji. Zwycięstwo utworu w stylu retro i wykonywanego w języku narodowym, wniosłoby trochę kolorytu do konkursowej rzeczywistości.
Wasil2
Wasil2
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 39
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : Warszawa

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Sob 15 Cze - 18:01
chujowa ta song obrzydlistwo fu

Wilk lubi ten post

alekso33
alekso33
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 47
Wiek : 22

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Pią 21 Cze - 22:12
Przepiękny utwór i wspaniały winner, mój przedmówca się nie zna!
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1871
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Wto 9 Lut - 22:25
Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 100


Pamiętam jak usłyszałem ten utwór po raz pierwszy jeszcze przed jego zwycięstwem w FdC, gdy oglądałem tamtejszy półfinał. Już wtedy ujął mnie czar tego występu i "Amar Pelos Dois" bardzo szybko stało się jednym z moich faworytów do wyjazdu do Kijowa, a później także do wygrania całej Eurowizji. Przed konkursem nie sądziłem jednak, że może się to stać faktem. Przecież to tylko spokojna, staromodna piosenka jakich wiele. Ma kilku fanów, ale deklarujących przerwę na drzemkę przeciwników jeszcze więcej. Nie ma szans, żeby to się przebiło do masowej publiki, prawda?

Tymczasem Salvador był po prostu sobą i ludzie to kupili. Czasem tak jest, że dopóki ktoś nie wyjdzie na eurowizyjną scenę, to absolutnie nie widzi się w nim zwycięzcy. Potem jednak w trakcie występu dzieje się magia, poziom charyzmy strzela w kosmos i nie wiadomo kiedy sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Tak naprawdę to było bardziej zwycięstwo Salvadora niż zwycięstwo jego piosenki.

Po tych czterech latach wciąż bardzo ten utwór lubię. Nie wracam co prawda do niego za często, a gdy już wracam, to muszę być do tego w odpowiednim, wyciszonym nastroju (co pewnie jest powodem tego, że w moim plebiscycie ledwo się załapał do rankingu), ale gdy ten nastrój mi podejdzie, to jest to naprawdę piękne. Żadnych fajerwerków, dymów czy tańców. Jest tylko Salvador, jego głos i jego emocje. Niektórym te jego tiki przeszkadzają, ale był w tym naturalny i jeszcze lepiej pokazało jak bardzo żyje muzyką.

Bardzo lubię też tekst. Mówi o takiej cichej i pokornej, a jednocześnie nieodwzajemnionej miłości. Nawet jeśli jego ukochana nie zechce go kochać, to on i tak sobie poradzi. Jego miłość jest tak wielka, że starczy jej dla ich obojga, przynajmniej na razie... Muzycznie też jest tu tak cicho, pokornie. Oprawa wizualna występu również taka jest, przez co całość jest bardzo spójna. Cieszę się, że Portugalia wtedy wygrała, bo jednak Salvador wniósł coś zupełnie nowego w ten konkurs (nawet jeśli teraz nim tak bardzo gardzi Szeroki uśmiech ).

Dawid, marjuz and Darka lubią ten post

Sponsored content

PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois - Page 3 Empty Re: PORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar pelos dois

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach