Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

CHORWACJA: Roko (The Dream)

+18
Skrzeczek
Luna
Aro
Dastame
marjuz
mercator
Drover
Morison
Batiooo
Dawid
Sebek
Fenistil
monkeyy
IgorBielak
iguś
Iker
Liver
Kuba
22 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś chorwackiemu wokaliście?

0 - 0%
1 - 5%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
2 - 11%
2 - 11%
2 - 11%
1 - 5%
4 - 21%
7 - 36%
 
Wszystkich Głosów: 19
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty CHORWACJA: Roko (The Dream)

Sob 16 Lut - 23:27
CHORWACJA: Roko (The Dream) Roko-Blazevic

Dzisiejszego wieczoru, zakończyła się pierwsza, od 8 lat edycja :croatia: chorwackich preselekcji "Dora". Zwycięzcą okazał się wokalista Roko Blažević, który będzie reprezentować swój kraj z napisanym przez Jacques'a Houdek'a utworem "The Dream".

Roko urodził się w 2001 roku, w Splicie. Już od dziecka interesował się grą na pianinie. Wokalista ma za sobą start w wielu konkursach muzycznych takich jak "Supertalent", "Pinkove zvijezdice" czy "Zvijezde". W ostatnim konkursie, jego mentorem był znany ze startu na Eurowizji w Kijowie - Jacques Houdek. Dzięki otrzymaniu dwunastek od jury i telewidzów, kolejnym konkursem, w którym weźmie udział będzie Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel-Avivie.

:croatia: (AUDIO) :croatia:
:croatia: (LIVE) :croatia:

TEKST:

I have a dream
A dream as beautiful as it is extreme
I know it's not as crazy as it may seem
So I don't ever wanna give up on this dream

Open your heart
All you'll arrive at where the dream has to start
To pull the world together out of the parts
And turn this war into a hopeful work of art

We have lived the darkest night
Waiting for the day
Now the time for us is right
To arise and say

I dream a love, you dream a love
Angels of God, we are dream of love
I dream of love, you dream of love
Angels of God, we are dream of love

Svijetu nisi dužan ti
Ništa donijeti
Jedino si čovjek kad
Možeš voljeti

Kao heroj, kao heroj
I moj i tvoj, ljubav je heroj
Kao heroj, kao heroj
I moj i tvoj, ljubav je heroj


:croatia: :croatia: :croatia: :croatia: :croatia:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Czw 11 Kwi - 17:18, w całości zmieniany 6 razy
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Sob 16 Lut - 23:29
Te skrzydła, ta melodia, ten tekst... jaki Eurokicz 2001  Serce

1 / 12

Quo vadis Eurovision?
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Sob 16 Lut - 23:48
Kuba napisał:Quo vadis Eurovision?
Raczej "quo vadis Chorwacjo?", bo ten wybór nie ma zbyt wiele wspólnego z innymi dzisiejszymi/dotychczasowymi :P Piosenka jak piosenka, ani boleśnie kiczowata, ani szczególnie zwrająca uwagę. Przypomina mi (szczególnie początek) jeden hit z MF z początku XXI wieku.

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 0:21
Bleh. O punktów Chorwacja. Słabizna z kiepską dramaturgią rodem z Eurowizji 2005.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 0:48
Kompletnie nie wiem co o tym sądzić. xD Kompozycja ta przypomina mi taką typową eurowizyjną balladę rodem z 2005 roku, może to z tego powodu piosenka wzbudza u mnie pewnego rodzaju sentyment. Większych plusów tego utworu nie jestem jednak wstanie wskazać. Duży minus też za skrzydła. :roll: Jeśli by się ich pozbyć, to od razu występ robi się bardziej strawny.

Edit: Aha, no skoro Roko nawet nie ma zamiaru myśleć o wywaleniu tych skrzydeł, to nie mogę nie obniżyć mojej oceny. :P Dodatkowo po trzech przesłuchaniach mam trochę dość tego utworu, 4/12.


Ostatnio zmieniony przez iguś dnia Nie 17 Lut - 15:17, w całości zmieniany 1 raz
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 1:33
Od powrotu było w miarę znośnie, ale teraz.. Przenosimy się 15 lat wstecz niestety. Przynajmniej buduje się jakoś napięcie w piosence i jakby dać instrumental z 2019 a nie 200 z tamtego dziesięciolecia może by wyszło coś lepszego, a tak to mamy to co mamy.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 10:28
Szkoda, że tak świetny głos musi marnować się w tej przeciętnej propozycji. Angielski tekst jest do bólu banalny, zdecydowanie lepiej brzmi wersja chorwacka (może dlatego, że jej nie rozumiem :scratch:). Gdyby tak schować mu do maja skrzydła i zakazać śpiewać po angielsku to mogłaby wyjść z tego całkiem niezła propozycja.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 10:51
No sam nie wiem... Tak jak piszecie, piosenka jest na pewno spóźniona o te dobre kilkanaście lat, ale Roko głos ma dobry i czuć w tym wszystkim całkiem niezły dramatyzm. Na pewno jest to ciekawsza ballada niż na przykład u Wielkiej Brytanii.

Tylko najpierw trzeba obowiązkowo wywalić skrzydła na śmietnik. Trzymałbym się też chorwackiej wersji utworu, bo tekst angielskiej jest do bólu sztampowy i tandetny.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 655
Płeć : Male
Wiek : 20

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 12:35
Coś ty Chorwacjo narobiła!?

Utwór brzmi jak spóźniony o jakieś 15 lat, na Eurowizji 2005 może by sobie dobrze poradził, no ale my mamy 2019 rok. Samo odsłuchanie tej wątpliwej jakości kompozycji było niesamowicie męczące. Szkoda mi trochę Roko, ponieważ marnuje on swój dobry wokal śpiewając takie dziadostwo. Co do samej prezentacji podczas Dory: kicz, okropieństwo, te skrzydła to śmiech na sali. Podobno wokalista chce je zabrać też do Tel Aviwu.
1/12


Ostatnio zmieniony przez Sebek dnia Nie 17 Lut - 13:27, w całości zmieniany 1 raz
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2078
Wiek : 24

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 13:10
Bez jaj. To jest istna masakra pod każdym względem i nie zasługuje na żadne słowo pochwały. Chyba pierwsze w tym roku kompletne 0/12. Dodatkowo wokalista potwierdził, że koncept tego występu zostanie utrzymany również na Eurowizji. :bball:
Batiooo
Batiooo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 299
Płeć : Male
Wiek : 23

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 13:39
Czemu Lorena nie wygrała? Wielki błąd Chorwacji... Roko chyba chciał bardzo podkreślić to, że jego piosenka nadaje się na ESC z poprzedniej dekady więc przebrał się za reprezentanta Azerbejdżanu 2008. Życzę flopa :P
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 13:48
xd:

rzygam. 0/12

.....................................


CHORWACJA: Roko (The Dream) Laura-poldvere-laura
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 15:00
Myślę sobie jakiś dziad ze słabą piosenką, któremu stuknie zaraz 30 lat. Ma 17 xD Jedynym plusem jest głos i szkoda, że musi marnować się w taki sposób. Widzowie na to na pewno nie zagłosują (co plus) więc jedyna nadzieje Chorwacji w jury.

1/12
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 15:22
Powininem zacząć od pytania który mamy rok, Chorwacjo? Zwycięzca spóźnił się z kompozycją o jakieś 15-20 lat, może z I have a dream było jak w żarcie o Omarze Naberze, który ponoć zdecydował się wystawić Stop do EMA 2005 a On my way schował do szuflady na później Szeroki uśmiech Pozostałe brane pod uwagę propozycje - Brutaleiro i Towers of Babilon również bardziej przypominały hiszpańskie i greckie utwory z przed dekady, chociaż byłyby znacznie lepszym wyborem.
Cała Dora, jak i końcowy wybór co najwyżej poprawny, mam nadzieję, że Chorwacja zostanie sprowadzona na ziemię w maju i szybko wrócą do wewnętrznego wyboru wykonawcy, bo porównując Roko do Franki, to idzie się załamać.
5/12 max
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 758
Płeć : Male
Wiek : 23

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Nie 17 Lut - 16:01
Porażka. Może piosenka tragiczna nie jest, ale jest do bólu nudna i eurowizyjna. Nie wyobrażam sobie, żebym to posłuchał kiedyś tak sam z siebie. Te skrzydła są tak kiczowate, że aż nawet trochę słodkie. Szkoda, że mojemu ulubionemu "Towers of Babylon" czy nawet uroczemu "Back to the Swing" się nie udało, tak mamy klapę.
Sponsored content

CHORWACJA: Roko (The Dream) Empty Re: CHORWACJA: Roko (The Dream)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach