Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 2:48
Po udanym dla Polski półfinale i zarazem powrocie po pięciu latach do finału, przystępujemy do najważniejszejszego etapu tegorocznej Eurowizji! 10 kwalifikantów z pierwszego i drugiego półfinału oraz BIG 6, powalczą o zwycięstwo w tegorocznym konkursie.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2022, odbędzie się 14 maja 2022 roku, o godz. 21 w Turynie. W finale wystąpi 25 państw, z których jedno zgarnie trofeum oraz przeniesie Konkurs na swój teren.

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) FSmOYa9X0BYqpw4

SKRÓT PIOSENEK

To jak myślicie, kto wygra i czy będzie to :poland: Polska??

.....................................


EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Laura-poldvere-laura
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 11:10
EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Ukraina-jpg_auto_1600x800
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 13:42
EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Obraz_61

Symulacja wyników televotingu, wykonana jak symulacja forumowa ESC 2020 (na podstawie wyników televotingu w poprzednich lat). Do usług

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Fenistil lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 14:10
Moje typy na zwycięzcę:
:ukraine: Ukraina - 50%
Jak to się mówi: szanse to 50%, bo albo wygra, albo nie wygra. Wink Naprawdę trudno przewidzieć jak jury i publika podejdą do tego wszystkiego. Bez wojny w tle Ukraina w obu rankingach pewnie byłaby względnie wysoko, ale tego typu piosenki po prostu nie wygrywają Eurowizji. Mam problem, bo choć utwór bardzo lubię i przez cały okres preselekcyjny miałem go w top 4, to w przypadku jego zwycięstwa raczej trudno będzie mi sobie samemu wmówić, że było ono "zasłużone", a i ranga Eurowizji trochę by przez to spadła. Z drugiej strony to nie jest tak, że muzykę można całkowicie odciąć od wszystkiego co się dzieje wokół, ona jest przecież ukorzeniona w ludzkich doświadczeniach. Tak więc... zapowiada się mętlik w głowie.
:sweden: Szwecja - 20%
Szwecja jak zwykle w gronie faworytów i to nie bez powodu. Głos i wrażliwość Cornelii powinny przekonać do siebie zarówno jury, jak i widzów. Miejsce w top 3 praktycznie pewne.
:spain: Hiszpania - 15%
To o czymś świadczy, jeśli nie lubię piosenki, a mimo to kusi mnie, żeby obejrzeć sobie jeszcze raz występ. Nie sądziłem, że może być on jeszcze lepszy niż w preselekcjach, ale zdecydowanie się to udało i to chyba najlepsza prezentacja sceniczna w tym roku. Co prawda labadziarskie utwory radzą sobie w tym roku jak na razie dość słabo i o dobry wynik u jury może nie być łatwo, ale mimo wszystko mam przy tym trochę winner vibes.
:italy: Włochy - 10%
Świetna piosenka z ogromnym potencjałem, chociaż mam małe wątpliwości jak zostaną odebrane te górne partie Mahmooda. Występ bardzo minimalistyczny, ale ma w sobie odrobinę magii. Tylko jeśli wygrają, to niech oddadzą organizację komuś innemu. xD
:serbia: Serbia - 2%
Poza powyższą czwórką trudno mi sobie kogoś innego zwizualizować w roli zwycięzcy, ale najprędzej chyba Serbię. Umiem sobie wyobrazić ten mało prawdopodobny i szokujący scenariusz, w którym jury widzi w tym ART (którym jest), a widzowie głosują na dziwność i mycie rączek. Uśmiech
:greece: Grecja - 1%
Jeśli pierwszy półfinał mógł wygrać ktokolwiek poza Ukrainą, to co najwyżej Grecja. Świetny występ udanie stopniujący emocje, a piosenka typowa eurowizyjna, choć na początku nie daje tego po sobie poznać. Raczej nie wygra, ale top 5 prawdopodobne.
:poland: Polska - 1%
Top 10 raczej będzie, szanse na top 5 też o dziwo całkiem realne. Zwycięstwa się nie spodziewam, ale kto wie co się stanie gdy ta owiana legendami polska diaspora poczuje krew. Wink
:netherlands: Holandia - 1%
Mnie osobiście trochę to wynudziło, ale słyszałem liczne głosy zachwytu, a piosenka też jest niezła, więc niech będzie, że ją tu umieszczę.
:unitedkingdom: Wielka Brytania - 0%
Druga pozycja u buków to śmiech na sali. Szeroki uśmiech Piosenka jest niezła, ale w połączeniu z tym występem nadaje się raczej na walkę o miejsce w top 15 niż na zwycięstwo. No chyba, że jury coś dziwnego tu odwali.

- - - - -

Jeśli zaś chodzi o nasze forumowe typy (sprzed konkursu):

Zwycięzca Eurowizji:
:ukraine: 10/20
:sweden: 7/20
:greece: 1/20
:poland: 1/20
:spain: 1/20

Zwycięzca televotingu:
:ukraine: 18/20
:norway: 2/20

Zwycięzca głosowania jury:
:sweden: 13/20
:unitedkingdom: 3/20
:portugal: 1/20
:greece: 1/20
:australia: 1/20
:spain: 1/20

Miejsce Polski w finale:

1 miejsce ->  1/20
2 miejsce -> 1/20
3 miejsce -> 2/20
4 miejsce -> 2/20
5 miejsce -> 3/20
6 miejsce -> 3/20
7 miejsce -> 1/20
8 miejsce -> 4/20
9 miejsce -> 2/20
11 miejsce -> 1/20

- - - - -

Ja osobiście będę trzymał kciuki głównie za :portugal: :switzerland: :italy: :ukraine: :germany: :moldova: :serbia: i do kogoś z tego grona być może pójdą moje głosy. No i oczywiście trzymam kciuki za Polskę. Bawcie się dziś dobrze! Uśmiech

Dawid lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 15:05
Cały rok czekania, obserwacji, dram, a tak naprawdę wszystko sprowadza się do dzisiejszego wieczoru, na który tyle przecież czekaliśmy. Mimo to nie czuję się szczególnie podekscytowany finałem, bo i nie widzę zbytnich szans na wygraną kogokolwiek innego niż :ukraine: Ukrainy (i to rzecz jasna ze względów pozamuzycznych, ale sytuacja na świecie jest jaka jest). Życzę :sweden: Cornelce jak najlepiej, oby było top5, liczę także na wysoką pozycję dla :italy: i :poland: (top10 byłoby mega) oraz :serbia: i :netherlands: (mam nadzieję, że obie załapią się na lewą stronę tabeli).
Widzę scenariusz, w którym :unitedkingdom: wygrywa głosowanie jury, aby udobruchać BBC przed przekazaniem im organizacji przyszłorocznego konkursu. W televotingu nie sądzę, aby Sam miał szanse na więcej niż maksymalnie 80-90 punktów.

Dawid and Sebek lubią ten post

Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 15:59
Im bliżej finału, tym bardziej zdaje mi się prawdopodobne, że Ukraina wygra, choć nadal nie powiedziałbym, że jest to zdarzenie pewne. Co do szansy na wygraną Polski... ona istnieje, ale jest tak bardzo mała, że nie biorę jej zbytnio pod uwagę. Ogólnie mam przeczucie, że możemy do tego top10 się nie załapać (choć może jestem zbytnim pesymistą), szczególnie, gdy widzę, że jednak te efekty na ekranie utrzymują się długo (może w finale to zmienili?). Mogą przynieść szkodę ocenom od jury i raczej nie pomogą przekonać do głosowania telewidzów. Mam problem z przewidywaniem, kto może zająć pozycje w top10, bo poza Włochami, Ukrainą i Szwecją, widzę potencjał na flopa u każdego z tych, których szanse są oceniane wysoko i ciężko mi wpaść na pomysł, kto mógłby ich zastąpić. Nie mówię, że ten rok jest słaby, ale mało kto mi pasuje na zajęcie najwyższych miejsc. Ciekawi mnie, jak sobie poradzi Wielka Brytania typowana do wygrania jury...
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 20:00
Życzę Wam niezapomnianego showa. Niech żyje muzyka...
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 675
Płeć : Male
Wiek : 20

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Sob 14 Maj - 20:26
UWAGA!
Iskry Manifestuję wielkie zwycięstwo :sweden: SZWECJI reprezentowanej przez CORNELIĘ JAKOBS z piosenką HOLD ME CLOSER Iskry

iguś lubi ten post

Rahei nie lubi tego postu

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 534
Płeć : Male

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Nie 15 Maj - 1:22
Przykro mi to pisać bo śledzę konkurs od '89 roku ale to co się stało podczas głosowania widzów to jakaś kompletna porażka. Bardzo smutny

Wilk lubi ten post

Dawid and marjuz nie lubią tego postu

justi578
justi578
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 201
Płeć : Female
Wiek : 25
Skąd : Wilkowice

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Nie 15 Maj - 1:28
Ja ogólnie chyba jeszcze nigdy w życiu nie byłam tak zawiedziona podczas głosowania jak dzisiaj. Nie wierzę Znudzony
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Nie 15 Maj - 1:55
Gdyby Ukraina dostała 12 punktów od 39 krajów, miałaby 468 punktów. Uzbierała 439. Musimy uwierzyć, że tak było. Tak samo jak w to, że Azerbejdżan, który u widzów otrzymał 3 punkty, u jurorów zasłużył na te 103. Dzisiaj obydwie grupy głosujących zawiodły.

Skrzeczek lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2114
Wiek : 24

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Nie 15 Maj - 2:29
Najmocniejszy kiedykolwiek dowód na to jak skomplikowanym wydarzeniem pod kątem społecznym, politycznym, socjologicznym, muzycznym, artystycznym jest Eurowizja. Zwycięstwo :ukraine: Ukrainy nie boli. Bardziej upadek gustu na pozostałych miejscach oraz ustawki jurorów w aż 6 państwach.

marjuz, iguś, Fenistil, Rahei and Sebek lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Nie 15 Maj - 2:49
Kilka przemyśleń:
1) Poziom finału był naprawdę wysoki, część konkursową super się oglądało, a te najlepsze utwory z tegorocznej ESC zostaną ze mną na długo. Serce
2) Stefania to naprawdę dobry utwór, który w sytuacji bezwojennej zająłby nawet 4-5. miejsce. Sytuacja polityczna sprawiła, że udało im się wybić o te kilka oczek wyżej.
3) Zwycięstwo Ukrainy uważam za niezasłużone, aczkolwiek ma ono 2 plusy: niezasłużony zwycięzca przynajmniej zbiegł się w czasie z najgorszą ESC pod kątem organizacji od 5 lat + ojj będzie zabawa i przeciąganie liny w kwestii przyszłorocznej organizacji, nie mogę się doczekać związanych z tym dram. Serce
4) Max mnie cieszy Cornelka i Konstrakta w top5 (duma z obydwu, a wynik w tele tej drugiej to był najmilszy szok wieczoru) oraz :italy:, :greece:, :portugal: w top10. Serce
5) Balon związany z Polską lekko pękł, ale nieszczególnie mnie to smuci, bo River trochę ginęło wśród nagromadzonych dookoła faworytów. Ogółem jednak z naszej tegorocznej reprezentacji można być jak najbardziej dumnym. ^^
6) tegoroczna ESC raczej będzie jedną z tych, do których nie będę wracać zbyt często.

Mnóstwo dram, przewidywań, momentów rozpaczy i radości znalazło właśnie swoje ujście. ESC i wizerunek konkursu nie umrą, ale teraz nastał czas na skupienie się na innych sferach życia i odpoczęcia trochę od konkursu. Ręce ku niebu

Dawid, Fenistil and Sebek lubią ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Nie 15 Maj - 3:28
Szymek79 napisał:Przykro mi to pisać bo śledzę konkurs od '89 roku ale to co się stało podczas głosowania widzów to jakaś kompletna porażka. Bardzo smutny

No masakra, że ludzie głosowali na to co im się podoba.

Czuję się naprawdę przeraźliwie smutny z powodu zwycięstwa :ukraine:. W końcu było tyle innych kandydatów do wygranej - miałczący tiktoker albo baba kręcąca dupskiem.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Luna lubi ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Nie 15 Maj - 8:18
Ten rok był słabiutki i już przed konkursem było wiadomo, że co nie wygra, nie będzie rewelacji. Pod kątem muzycznym mógł wygrać ktoś dużo gorszy, ale byłoby przynajmniej wiadomo, że punkty szły na piosenkę.
Sponsored content

EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ) Empty Re: EUROWIZYJNIE FORUM LIVE: 66. Konkurs Piosenki Eurowizji (FINAŁ)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach