Eurowizja 2025: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

X seria PdF - ogólna dyskusja

+12
zatecki65
marjuz
Daniell
Sebek
Dastame
Dawid
CB93
KarolStark
Aro
Fenistil
vv.
Darka
16 posters
Go down
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 900
Płeć : Male
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 30 Lip - 19:23
Z wymienionych moje ulubione to na 100 edyszyn 2 panstwowa nareszcie moglabym byc japan 100% Podoba mi sie tez piosenka z motywem debiutu w konkursie brzmi SWIETNIE oraz melodi ale to bym widzial jako 99 bardziej niz 100 edycje mwah
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 31 Lip - 23:34
Propozycje:
- Instrumentalna
- Afrykańska
- Bez Teledysków - zgłaszamy piosenki, które nie mają oficjalnego teledysku, a jeśli mają lyrics video lub inne animacje to i tak zgłaszamy wersję z samą okładką.
- Niekomercyjna - artysta/zespół nie mógł dotychczas brać udziału w KP/PdF; piosenka nie może przekroczyć 1 miliona odtworzeń na YouTube; piosenka nie może być starsza niż 10 lat
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 977
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 1 Sie - 19:06
Dorzucam swoje propozycje:
- edycja dwupaństwowa (o której wspominałem wcześniej)
- arabska
- romańska
- może jakaś edycja gdzie można byłoby wykorzystać ujemne punkty w scorewizie? mogłoby to niezle mieszać

Dodatkowo:
- popieram edycje w której wystawiamy utwór w tematyce edycji, w której debiutowaliśmy
- pomysł z melodi fajny, ale nie na 100. jak @Dastame napisał bardziej widziałbym to na 99 edycję.

CB93 lubi ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 705
Płeć : Male
Wiek : 21

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 2 Sie - 17:43
Krótki komunikat z mojej strony: OFICJALNIE zgłaszam swoją kandydaturę na nowego prowadzącego i z zniecierpliwieniem czekam na jej rozpatrzenie!

Dawid, Daniell, marjuz, Fenistil, Batiooo, Drover, CB93 and justi578 lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1914
Płeć : Male
Wiek : 30
Skąd : Ząbki/Warszawa

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 2 Sie - 20:25
Komisja zbierze się niebawem. Uśmiech

---

A ja chciałbym poruszyć dwa tematy z organizatorskiego punktu widzenia. Wątpię, żeby dało się w związku z nimi podjąć jakieś konkretne działania, ale chodzi bardziej o zwrócenie waszej uwagi na pewne kwestie.

Po pierwsze: fragmenty do skrótów. Nawet w punkcie 4.10 regulaminu jest zapis, że uczestnicy są zobowiązani, do ich podania, a tymczasem w praktyce tak mniej więcej co trzeci uczestnik regularnie tego nie robi i w żaden sposób tego nie egzekwujemy. Tymczasem dla mnie to robi istotną różnicę przy robieniu skrótów, bo o ile mając fragment mogę w trakcie np. oglądania serialu bezmyślnie wyciąć dany fragment w 30 sekund i na dobrą sprawę wysłuchać go po raz pierwszy dopiero, gdy kończę montaż całości, to każdy taki niepodany fragment zmusza mnie do poświęcenia 100% uwagi przez dodatkowe 2-3 minuty na wyszukanie w słyszanej pierwszy raz w życiu piosence fragmentu, który będzie ją jako tako reprezentował. Oczywiście mógłbym sobie "wylosować" fragment jak to już kiedyś padło, ale wtedy nigdy nie wiadomo czy nie trafię na intro/outro/przerwę teledyskową/instrumental/najgorszy fragment i pomijając już ewentualne pretensje, po prostu chcę zrobić dobrą robotę.

Ta cała kwestia to nie jest coś, o co warto kruszyć kopie i próba egzekwowania tego wiązałaby się pewnie z większym nakładem pracy niż wybranie tych fragmentów samemu. No ale szanujmy się - dla was dopisanie tego fragmentu ze znanej wam piosenki to drobnostka, a jeśli wszystko wam jedno, to po prostu wpiszcie byle jaki sensowny...

Druga kwestia to terminy wysyłania głosów. Obecną normą jest, że ze 3-4 osoby głosują od razu, kolejne kilka osób w piątek lub sobotę, a około połowy dopiero ostatniego dnia. I to jest ok, bo w końcu po to jest ten czas, żeby każdy mógł się namyślić i zagłosować kiedy tylko mu pasuje, ale mnie osobiście mocno ta sytuacja stresuje. Po pierwsze jeśli zdarzy się, że mam jakieś plany na ten dzień i czas na wpisanie głosów mam dopiero tuż przed wynikami, to zawsze boję się, że w pośpiechu gdzieś się pomylę przy wpisywaniu. Ale to drobnostka, bo najgorsze jest to wieczne polowanie na maruderów. Praktycznie za każdym razem zdarza się ktoś, kto do soboty nie zagłosował, a wysyłanego zazwyczaj około soboty przypomnienia nie odczytuje i trzeba się zastanawiać: zagłosuje czy nie? Zazwyczaj w ostatnich godzinach w miarę możliwości awaryjnie sięgamy do tych osób drogą pozaforumową, ale nie do każdego się da, a też nie zawsze dana osoba akurat jest online.

I nie zrozumcie mnie źle: to jest ok głosować ostatniego dnia, ale prawie co edycję boimy się o to, czy czyjeś głosy w końcu dotrą. Miejcie to na przyszłość na uwadze - w szczególności proszę Was o odczytywanie przypominajek, bo dla nas to komunikat, że ktoś pamięta o głosowaniu i nie trzeba go ścigać poza forum. A jeśli ktoś zawczasu wie, że zagłosuje w ostatnich minutach, to też nie zaszkodzi nas o tym wcześniej powiadomić.

Sebek lubi ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1299
Płeć : Male
Wiek : 26

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 2 Sie - 21:16
W kwestii przysyłania głosów chyba zawsze tak było. Jak głosowanie trwało np. do soboty 15:00/18:00 to w sobotę przychodziło 10-12 zestawów. Dlatego nie ma co się rozczulać jak ktoś nie poda fragmentu do skrótu.

KarolStark lubi ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 977
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 2 Sie - 22:05
ja mam sposob na posty bez podania fragmentu -> dodawać fragment od 0:00 i sie po prostu NIE PATYCZKOWAC niewazne czy fragment obejmie instrumental jakas gadanine czy napisy poczatkowe osoby niepodajace fragmentow oducza sie tej DEWIACJI

CB93 lubi ten post

cryo_official_profile
cryo_official_profile
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Non-binary

Liczba postów : 164
Płeć : Other / Decline to state
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 2 Sie - 22:07
zakonczmy te farse na setnej edycji

Dawid, Darka and Sebek lubią ten post

Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 628
Płeć : Male
Wiek : 28

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 4 Sie - 13:13
Ktoś nie zagłosuje to dostaje DSQ. Jego sprawa i czym tu się przejmować 😄
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 4 Sie - 13:42
Nie zgadzam się. Mi osobiście zależy na naszych super uczestnikach. Dyskwalifikacje są demotywujące, a przy obecnej frekwencji należy ich unikać. Także tradycją stały się są przypominajki pozaforumowe, aby możliwie zawsze był komplet głosów.

Fenistil and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 6 Sie - 17:47
W naborze na stanowisko Organizatora PdF zgłosił się jeden kandydat - @Sebek. Informacja ta została ciepło przyjęta, a Sebek znany jest też z nieposzlakowanej opinii i nienagannej postawy jako prowadzący w pierwszych seriach PdF. Proponuję przyjąć jego zgłoszenie przez aklamację. ✅

Dziękujemy Sebek. To wielka odpowiedzialność, ale i wielka duma...

Daniell, marjuz, Liver, Darka, Aro, Fenistil, Batiooo and lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 296
Płeć : Male

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 6 Sie - 22:52
cryo_official_profile napisał:zakonczmy te farse na setnej edycji

kochana na setnej to my się dopiero rozkręcamy Szeroki uśmiech
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 7 Sie - 17:16
Wstępny plan jest taki:
- 25 sierpnia wyniki finału 90. edycji
- tydzień przerwy podczas którego odbędzie się finał finałów, podsumowanie serii i omówienie wyników ankiety
- 1 września wyniki finału finałów oraz wyścig po państwa (w okolicach godziny 20:30)
- 2 września start zgłoszeń do 91. edycji

Zapraszam do zgłaszania propozycji na edycje. Na początku przyszłego tygodnia chciałbym uruchomić ankietę.

Liver lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 892
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 7 Sie - 19:38
Wpadła mi na myśl edycja kontynentalna zamiast zwykłej ogólnoświatowej i innych regionalnych. Każda ze stref miałaby wylosowany kontynent, z którego musiałby wybierać utwory. Oczywiście jakby w jakichś strefach byłby po 1-2 osoby możnaby im wylosować wspólny region, żeby ułatwić wszystko logistycznie.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1299
Płeć : Male
Wiek : 26

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 8 Sie - 1:08
Więcej edycji strefowych. "Poziomu" to nie podniesie, ale niech te kraje/strefy mają jakiś sens. Przy 2 Krajowych i 3 strefowych na serię niekoniecznie tak jest.
Sponsored content

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach