Eurowizja 2025: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

X seria PdF - ogólna dyskusja

+12
zatecki65
marjuz
Daniell
Sebek
Dastame
Dawid
CB93
KarolStark
Aro
Fenistil
vv.
Darka
16 posters
Go down
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 273
Płeć : Female
Wiek : 25

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 8 Sie - 14:56
Nie wiem czy było ale chciałabym edycję anonimową z tematem. Czyli wszystko tak jak w anonimowej, ale zgłaszamy piosenki nie jakby to była edycja ogólnoświatowa, a pod jakiś temat

CB93 lubi ten post

Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 628
Płeć : Male
Wiek : 28

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 8 Sie - 15:19
Może coś w takim rodzaju, że losujemy dowolnego uczestnika, który brał udział w conajmniej 10 edycjach PdF (w 1 kolejności aktywnie biorący udział)  i wystawiamy piosenkę dowolnego zespołu/artysty, którego ta osoba wystawiła (oczywiście nie taką, która brała już udział).

+ Zamiana Strefami, Polskojęzyczna, standardowo Normalna i dwie Krajowe

I może np. podwójna Anonimowa, możnaby było podciągnąć to do propozycji Darki - anonimowa ogólnoświatowa i z jakimś tematem. Żeby było jeszcze bardziej tajemniczo każda piosenka mogłaby mieć osobny temat, żeby nie było wiadomo, że dane dwie piosenki są wystawione przez tą samą osobę
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 705
Płeć : Male
Wiek : 21

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 10 Sie - 23:29
Przede wszystkim wielkie dzięki dla odchodzącego @marjuz za poświęcenie i podjęcie się (współ)organizacji w najgorszym dla konkursu momencie! Między innym dzięki Tobie konkurs odżył, gratulacje!

Dawid napisał:W naborze na stanowisko Organizatora PdF zgłosił się jeden kandydat - @Sebek. Informacja ta została ciepło przyjęta, a Sebek znany jest też z nieposzlakowanej opinii i nienagannej postawy jako prowadzący w pierwszych seriach PdF. Proponuję przyjąć jego zgłoszenie przez aklamację. ✅

Dziękujemy Sebek. To wielka odpowiedzialność, ale i wielka duma...

Dziękuję za miłe przyjęcie i wybór z tej jakże szerokiej puli kandydatów! Obiecuję, że będę starać się pełnić tę nobilitującą funkcję jak najlepiej! Wink

Pomysły na edycje mam mało odkrywcze, ale z braku laku coś od siebie dorzucę:
- Niesinglowa
- Regionalna -  to, co proponowałem ostatnio - wystawiamy utwory tylko z krajów, które są przypisane dodatkowo dla stref
- Bałkańska

Oprócz tego z ciekawszych propozycji z tego tematu popieram:
- Instrumentalna
- Afrykańska
- Bez Teledysków
- Niekomercyjna
- Polskojęzyczna

Anonimowa z tematem oraz wizja Dawida na 100. edycję brzmią kusząco i soczyście. Daje okejkę. Póki co tyle. Jak coś mi do głowy jeszcze przyjdzie to się podzielę.
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 628
Płeć : Male
Wiek : 28

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 12 Sie - 10:16
Myślę, że obecna Anominowa pokazuje, że dobrym tematem na tą edycję byliby Nowi Artyści/Nie-mainstreamowi Artyści.

vestmann, Drover, Sebek and vv. lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 12 Sie - 18:11
Jutro zamykam listę propozycji i w środę postaram się wystartować ankietę. Dzięki za fajne pomysły w ostatnich postach!

Co do większej ilości strefowych - ok, do zrobienia, żeby było 5-6 strefowych. Jednak raczej pod warunkiem, że ograniczenie strefowe zostanie nałożone dopiero po wynikach głosowania. Dorzucimy strefy tam gdzie najlepiej pasują do tematu.

Będzie w ankiecie pytanie o dwie anonimowe i anonimowe tematyczne.

Liver lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 16 Sie - 0:26
Z poślizgiem, ale już jest. Wyjątkowo krótka...

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Survey10
ANKIETA


⦁ Dla każdego zainteresowanego startem w przyszłej serii.
⦁ Wypowiedzi przeanalizujemy na forum, ale pojawiło się pole na tajną wiadomość tylko do organizatorów. /nowość/
⦁ Na tematy tradycyjnie głosujemy Tak/Nie.
⦁ Wydzieliłem tematy jubileuszowe. Część jest z myślą o 100. edycji, ale niekoniecznie wszystkie.
⦁ Pewne organizacji są: Krajowa, Krajowa z językiem, 1 lub 2 Normalne. Umieściłem w ankiecie Ogólnoświatową i Anonimową.
⦁ Miniumum 5 edycji będzie ze strefami.

Usunąłem "Normalną z blokadą", bo to krajowa z utrudnieniem organizacyjnym oraz "Romańską" na życzenie zgłaszającego, ze względu na brak precyzyjnej definicji.

Proszę o zagłosowanie do 21 sierpnia godz. 22:00, dziękuję! X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f33a

@Aro @Batiooo @bing bing @CB93 @cryo_official_profile @Daniell @Darka @Dastame @Dawid @Drover @Fenistil @justi578 @KarolStark @Liver @Łosoś @marjuz @Morison @olśa @Poland @Radek @Sebek @syguu @Szymek79 @Traveler @vestmann @vv. @Wilk @yngve @zatecki65
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 20 Sie - 8:01
Można głosować jeszcze jutro do 22:00, zapraszam. Dziękuję za dotychczasowe konstruktywne komentarze.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 0:36
PODSUMOWANIE WYNIKÓW ANKIETY (część 1)

Przepięknie dziękuję za udział w głosowaniu i wielką pomoc w organizacji. Głównym celem było wyłonienie tematów na przyszłą serię, więc od tego zaczniemy.

Głos oddały 22 osoby: @Aro @Batiooo @bing bing @CB93 @Daniell @Darka @Dastame @Dawid @Drover @Fenistil @justi578 @KarolStark @Liver @Łosoś @marjuz @Poland @Radek @Sebek @Szymek79 @Traveler @vv. @zatecki65 kocham Was! X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f490

Czy chciał(a)byś, aby odbyła się edycja...
X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 U0lrWuI

Najwięcej głosów otrzymała edycja Ogólnoświatowa (formalność) oraz Niekomercyjna, która w poprzedniej serii przegrała w dogrywce z Nowymi Artystami. Są to tematy bardzo zbliżone do siebie, więc rozegrany zostać może tylko jeden. Powstaje zatem ładna tradycja rotacyjnej organizacji tych dwóch edycji.

Następnie z pewnością rozegramy Covery, Instrumentalną oraz Polskojęzyczną. Te tematy przewijały się od dłuższego czasu.

Istotnym punktem serii są obchody Jubileuszu 100. edycji. Wydzieliłem w ankiecie pomysły jubileuszowe i spośród nich największe poparcie ma format Melodifestivalen, obiecuję się przyłożyć, aby świętowanie było godne. Zasady dla utworów będą jak w edycji Normalnej, czym spełniamy zapotrzebowanie na edycje strefowe.

Nie wiem czy zostałem do końca zrozumiany w tematach dotyczących edycji anonimowej. Zaproponowane trzy opcje nie miały się wzajemnie wykluczać, tylko dopełniać. Czyli decydowaliśmy czy w ogóle chcemy anonimową, następnie czy chcemy dwie, a potem czy chcemy dorzucić temat do anonimowej. Może moje obawy są niepotrzebne, ale następnym razem na pewno wyartykułuję to lepiej. Zdecydowano, że anonimową chcemy, a wersja z narzuconym tematem ma również duże poparcie. Stąd ustalamy, że premierowo i testowo odbędzie się edycja Anonimowa z tematem. Wstępnie uważamy, że najlepszy byłby tu temat Niekomercyjnej lub... ⭣

Po dodaniu obiecanych Krajowej, Krajowej z językiem oraz Normalnej zostaje nam jedno wolne miejsce. W dogrywce zawalczą o nie Nowości oraz Motyw Debiutu. Ten drugi miał być tematem jubileuszowym, ale skoro osiągnął tak dużo głosów na "tak" to zostanie dodany jeśli wygra dogrywkę. Nowości mogłyby być potencjalnie tematem w edycji Anonimowej - do ustalenia.

Dzięki trikom w Anonimowej i Jubileuszowej wyszło, że pogodziliśmy łącznie 12 tematów i to bez edycji podwójnych! Uważam to za bardzo dobry wynik. Każdy znajdzie coś dla siebie.



X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Survey10
DOGRYWKA


Proszę o zagłosowanie do 25 sierpnia godz. 19:00, dzięki!



Do reszty spraw odniosę się w kolejnych postach jutro. Przypomnę też zasady wybranych edycji. X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f44b

Daniell, Liver, Fenistil, Drover, Sebek and CB93 lubią ten post

Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 628
Płeć : Male
Wiek : 28

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 7:42
Polskojęzyczna ❤ w końcu się udało i mam nadzieję, że zostanie rozegrana jak najwcześniej 😄

Drover lubi ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 977
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 9:38
o jezu instrumentalna i covery....dwie szkarady w jednej serii no juz gorzej byc nie moglo aczkolwiek bylo to NIEUNIKNIONE

Aro lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1283
Wiek : 23

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 19:42
A z jakiej paki uznaliście w trójkę, że zamiast zwykłej Anonimowej zrobicie Anonimową z tematem, która dostała 4 głosy mniej? Jeśli faktycznie ta opcja dostała dobre poparcie, to można spytać forum 1 do 1 w dogrywce. "Premierowo" i "testowo" to można i ludzi zamykać do gułagu. 

Takie teksty to sprytny wytrych, ale równie dobrze można byłoby nie robić dogrywki między Nowościami a Motywem Debiutu, bo Nowości już były w PDF a Motyw Debiutu nie Wink

No i jak już robimy Anonimową z tematem, może też warto by użytkownicy wybrali formułę, którą z edycji tematycznych wybierają do Anonimowej, a nie sugerujemy bez głosowania Niekomercyjną, bo bardziej nam pasuje do światopoglądu (zamiast np. edycję, która wygra dogrywkę)

Dastame lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 20:33
Dziękuję za zaangażowanie i komentarze.

marjuz napisał:A z jakiej paki uznaliście w trójkę, że zamiast zwykłej Anonimowej zrobicie Anonimową z tematem, która dostała 4 głosy mniej?
Opisałem to już w poprzednim poście. Zgadzam się, że zamiary nie zostały dostatecznie sprecyzowane, ale nasza trójka tak zrozumiała te pytania (w szczególności mając na uwadze trwającą w tym wątku od kilku tygodni dyskusję ws. anonimowej). Samo słowo "anonimowa" sugeruje format, a nie zakres tematyczny; w ankiecie nie było napisane anonimowa-ogólnoświatowa. Oczywiście mając na uwadze poprzednie serie to nie dziwię się, że zostało to przyjęte za domyślne. Anonimowa z tematem znalazła się na tyle wysoko w zestawieniu, że uznaliśmy iż zasadne jest jej wprowadzenie.

Uwaga! Jeśli więcej osób czuje się pokrzywdzonych taką interpretacją wyników pytań o edycje anonimowe, to proszę o zostawienie komentarza. Możemy wtedy anulować trwającą dogrywkę i przemienić anonimową na standardową bez ograniczeń.

marjuz napisał:No i jak już robimy Anonimową z tematem, może też warto by użytkownicy wybrali formułę, którą z edycji tematycznych wybierają do Anonimowej, a nie sugerujemy bez głosowania Niekomercyjną, bo bardziej nam pasuje do światopoglądu (zamiast np. edycję, która wygra dogrywkę)
Dyskusja jest otwarta, kształtowanie serii, ani nawet podsumowanie ankiety, nie zostały jeszcze zakończone. Zasugerowana jest Niekomercyjna z uwagi na najbardziej neutralny charakter i potencjalną łatwość "ukrycia się". Ja sam też najchętniej widziałbym Nowości jako temat Anonimowej, jeśli wygrają dogrywkę! Proszę nie sugerować złych zamiarów i dyktatorskich zapędów, gdyż wyraźnie zaznaczyłem, że to tylko nasze sugestie:
Dawid napisał:Wstępnie uważamy, że najlepszy byłby tu temat Niekomercyjnej
Dawid napisał:Nowości mogłyby być potencjalnie tematem w edycji Anonimowej - do ustalenia.

Fenistil and Sebek lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1283
Wiek : 23

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 20:54
Dawid napisał:Zgadzam się, że zamiary nie zostały dostatecznie sprecyzowane, ale nasza trójka tak zrozumiała te pytania (w szczególności mając na uwadze trwającą w tym wątku od kilku tygodni dyskusję ws. anonimowej). Samo słowo "anonimowa" sugeruje format, a nie zakres tematyczny; w ankiecie nie było napisane anonimowa-ogólnoświatowa. Oczywiście mając na uwadze poprzednie serie to nie dziwię się, że zostało to przyjęte za domyślne. Anonimowa z tematem znalazła się na tyle wysoko w zestawieniu, że uznaliśmy iż zasadne jest jej wprowadzenie.

Ładna bajeczka, zwłaszcza że przez ostatnie 5 serii Anonimowa odbywała się w danej formule, a w ankiecie ma nagle znaczyć co innego. Następnym razem edycja "Normalna" w ankiecie będzie oznaczała po fakcie że wystawiamy normalne a nie dziwne piosenki, bo przecież słowo "Normalna" nic nie sugeruje.

Fakty są takie - Anonimową poparło 18 osób, a Anonimowa z tematem 14. Jak coś jest niejasne (według mnie jest) to się poddaje ponownie pod głosowanie, a nie "uznaliśmy iż jest zasadne" bo tak
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2251
Wiek : 24

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 21:01
marjuz napisał:Jak coś jest niejasne (według mnie jest) to się poddaje ponownie pod głosowanie
Stąd moja różowa "uwaga". Jeśli kolejne osoby zgłoszą się z obiekcjami, to zostaną podjęte kroki celem zadowolenia największej liczby osób.
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 977
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Sie - 21:02
jakby….obojetne mi to i tak nie wezmę udziału po tej farsie z wynikami anciety

Dawid lubi ten post

Sponsored content

X seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: X seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach