Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

WĘGRY: Joci Pápai - Origo

+16
makalise
Skrzeczek
KarolStark
iguś
monkeyy
Fenistil
IgorBielak
mercator
DanielW
Alpaka
Aro
Jasiek
Liver
Defiś
Naar
Yngwie / admin
20 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś Węgrom?

4 - 21%
4 - 21%
2 - 11%
2 - 11%
0 - 0%
2 - 11%
1 - 5%
0 - 0%
1 - 5%
3 - 15%
 
Wszystkich Głosów: 19
 
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Pon 13 Mar - 18:09
W porządku wybór. Niesie w sobie jakiś przekaz i emocje. Miło nawet posłuchać, ale nie potrafię się do tego utworu przekonać tak na 100%. Ciekawi mnie bardzo, jak poradzi sobie w konkursie ta nietypowa pieśń. Ostatnio Węgrom idzie bardzo dobrze, tu może być różnie.
7/12
avatar
makalise
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 2
Płeć : Female

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Czw 16 Mar - 11:06
Bardzo ciekawa propozycja z Węgier Uśmiech Jestem zauroczona tą piosenką od samego początku i myślę, że w finale się znajdzie . Ode mnie 10/12
avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 340
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Pon 20 Mar - 21:57
Mam bardzo mieszane odczucia co do węgierskiego reprezentanta. O ile warstwa instrumentalna jest cudowna (uwielbiam umiejętne wplatanie elementów folklorystycznych do muzyki popularnej), a refreny jeszcze trzymają poziom to niestety zwrotki są już wyraźnie słabsze. A na koniec, tak jak w przypadku zeszłorocznej Bośni, otrzymujemy rap, który nijak nie pasuje do pozostałej części utworu, tym samym psując cały klimat. Gdyby tylko dało się wyciąć ten fragment...

Gdyby nie końcówka ocena byłaby wyższa, tak niestety nie mogę dać więcej niż naciągane 5/12
Justi
Justi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 49

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Sro 29 Mar - 16:51
W zeszłym roku Węgry były moim numerem jeden a w tym roku...   również wygrywają w moim rankingu Szeroki uśmiech  Widzę że również tu na forum piosenka budzi skrajne emocje, natomiast ja ją kupuję od początku do końca.  I mimo, że jestem kobietą nie mogę oderwać wzroku od tancerki. Ok
Rahei
Rahei
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 86
Płeć : Female
Wiek : 32
Skąd : Kraków

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Sro 29 Mar - 18:29
Podoba mi się całe tło piosenki: instrumenty, połączenie tradycyjności, etniczności z nowoczesnymi brzmieniami. Denerwuje mnie jedynie ta wirująca Esmeralda, która nijak pasuje do rapu. Kojarzy mi się ze znienawidzonymi przeze mnie festiwalami kultury romskiej.
Występowi na żywo czegoś brakuje, poza tym bardzo ciekawa propozycja.
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Pią 7 Kwi - 21:29
Ciekawa piosenka, chyba nigdy nie było na Eurowizji czegoś cygańskiego Szeroki uśmiech tylko po co ta stawka z rapem? 10/12
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Nie 11 Kwi - 4:36
Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 28


"Origo" to dla mnie uosobienie tego, jak chciałbym, żeby wyglądały piosenki na Eurowizji (oczywiście nie wszystkie Wink ). Jest ona śpiewana w języku narodowym i na wskroś przesiąknięta etnicznymi wpływami, a jednocześnie intrygująca, nowoczesna i atrakcyjna dla współczesnego słuchacza. Wprost uwielbiam tutejsze skrzypce, które są tak dalekie od typowego eurowizyjnego banału jak to tylko możliwe.

Piosenka na pewno nie każdemu podejdzie, szczególnie biorąc pod uwagę mocno bełkotliwy tekst w refrenie, jakby już samo śpiewanie po węgiersku nie było wystarczającym odstraszaczem dla niedzielnego widza. Wink Mnie to oczywiście jakoś specjalnie nie przeszkadza - nawet w tym bełkocie czuć niesamowite emocje. Papaj robi pod tym względem rewelacyjną robotę przez pełne trzy minuty, a w rapowanym fragmencie wyraźnie zostawia całe swoje serce.

Bardzo podoba mi się również sposób, w jaki zaprezentowano tę piosenkę na scenie. Nie ma zbędnego wydziwiania - jest tylko Papaj, jego dzban/bęben, tancerka, skrzypaczka i piękne światełka w tle, formujące się w ludowe wzory. Moim zdaniem świetnie operowano w tym występie światłami oraz kolorystyką. Ciemnozłota oprawa dominująca przez większość występu jest bardzo przyjemna dla oka, ale zostaje zaburzona granatem w rapowanym fragmencie oraz dość niespodziewanie intensywną czerwienią pod sam koniec. Świetne są też interakcje wokalisty z tancerką, których dramatyzm był w odpowiednim stopniu równoważony przez radośnie uśmiechniętą od ucha do ucha skrzypaczkę. Uśmiech

Dawid lubi ten post

Sponsored content

WĘGRY: Joci Pápai - Origo - Page 2 Empty Re: WĘGRY: Joci Pápai - Origo

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach