Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 12:47 am
Po raz pierwszy od 31 lat, Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała reprezentacja :italy: Włoch, zespół Måneskin w utworze "Zitti E Buoni", zdobywając łącznie 524 punkty.

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Z27115280Q,Maneskin--mat--prom--Sony-Music-Polska-


:sitaly:     :sitaly:      :sitaly:

Szczegółowe głosowanie widzów, punkty oddanie na Włochy:

12 punktów:
:ukraine: :sanmarino: :bulgaria: :serbia: :malta:
10 punktów:
:slovenia: :croatia: :russia: :lithuania: :cyprus: :switzerland: :poland: :greece: :albania: :romania: :france: :spain: :azer:
8 punktów:
:georgia: :macedonia: :finland: :austria: :estonia: :belgium: :moldova:
7 punktów:
:latvia: :germany: :australia: :norway: :portugal: :israel:
6 punktów:
:czech: :ireland:
5 punktów:
:iceland: :denmark:
4 punkty:
-
3 punkty:
:sweden: :unitedkingdom:
2 punkty:
:netherlands:
1 punkt:
-
brak punktów od:
-
Razem 318 punktów.



Szczegółowe głosowanie jury, punkty oddanie na Włochy:

12 punktów:
:ukraine: :slovenia: :croatia: :georgia:
10 punktów:
:sanmarino: :bulgaria: :russia: :lithuania: :macedonia: :sweden:
8 punktów:
:serbia: :cyprus: :switzerland: :latvia:
7 punktów:
:iceland:
6 punktów:
:finland: :austria: :germany: :australia: :czech:
5 punktów:
:poland: :norway:
4 punkty:
:greece: :albania:
3 punkty:
:romania: :estonia: :portugal:
2 punkty:
:belgium:
1 punkt:
-
brak punktów od:
:malta: :france: :spain: :azer: :moldova: :israel: :ireland: :denmark: :unitedkingdom: :netherlands:

Razem 206 punktów.


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Wto Wrz 28, 2021 7:50 pm, w całości zmieniany 5 razy

Liver and Morison lubią ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 1:08 am
ALE I TAK PRAWDZIWYM ZWYCIĘZCĄ DZISIEJSZEGO WIECZORU JEST NAJPIĘKNIEJSZY, NAJZDOLNIEJSZY I NAJBARDZIEJ KOCHANY MONS CHRYSTUS ZELMERLOW !!!!!!!

Darka, iguś, Fenistil, Łosoś, Sebek, Aleks and Morison lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 1:12 am
Osobiście jestem przeszczęśliwy z wygranej Włoch, to byli moi faworyci podczas SanRemo 2021, a potem cały czas od początku w ścisłym top10. Świetnie, że podczas tej #Eurowizji zostały docenione mocniejsze brzmienia, Finlandia 6-sta? wyśmienicie. Po 31 latach wracamy do Włoch, oby ten konkurs nie pozostał w naszej pamięci jak ten z 1991 czyli chaos i ratuj się kto może Szeroki uśmiech tak na serio to wiem, że włoski nadawca publiczny przygotuje nam za rok niesamowite show, a i być może liczba delegacji obecnych na Eurowizji 2022 pobije nowy rekord? bo któż nie kocha Italii? wszyscy kochają. :italy: 2022!!! tak tak tak.

Aleks lubi ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 2:50 am
Yngwie Ty chamie, zabrałeś mi temat. No ale przynajmniej zrobiłem Włochów w Europa wybrała.

W pełni zasłużone zwycięstwo. Konkretna piosenka w fajnych klimatach, dobrze zaprezentowana, przez członków i piękną członkinię zespołu Måneskin. Cieszy, że Włosi w końcu odnieśli zwycięstwo a w dodatku Dania jest moralnym zwycięzcą, jako że osoba urodzona na ich ziemi podniosła trofeum + w półfinale dostali punkty od wszystkich w televotingu.

Życzę Wam, żebyśmy przełamali klątwę lat kończących się na "2" i wybrali się do Rzymu/Turynu/Mediolanu/Trydentu/Ugento. Chyba że ma jechać Norbi albo Zenek, wtedy faktycznie lepiej odpuścić.
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 3:10 am
Gratulacje dla :italy: Włochów - mimo że do końca stawiałem na :france: Francję to faktycznie było to przekonywujące i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Wink

Cztery zera w finale (w tym jedno permanentne) to był miód na moje uszy - dziękuję Ci za te emozie Europo. Serce

Smuci ostatecznie niski wynik :norway: TIXa (to właśnie jemu poświęciłem w całości swoje 3 SMSy) i :sanmarino: Senhit, ale cieszy za to TOP 5 dla :ukraine: Ukrainy i fakt, że :serbia: Serbia zmieściła się w TOP 15. Szeroki uśmiech

Był to szczerze najbardziej emocjonujący finał, jaki miałem dotąd przyjemność oglądać - zwycięzca nie był znany do samego końca, emocje jak na targu w :poland: Strzegomiu. Czas leczyć eurowizyjnego kaca, dobrze że jest od tego PdF i Wy drogie Siski na forum. Uśmiech
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 11:53 am
Liver napisał:Yngwie Ty chamie, zabrałeś mi temat. No ale przynajmniej zrobiłem Włochów w Europa wybrała.

panieee, ten temat był już gotowy o 21.00 czekałem tylko na liczbę punktów ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) 1f604

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Liver lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 4:40 pm
Nie jestem zachwycony zwycięstwem :italy: Włoch - jakoś nie czułem przy tym występie winner vibes. To bardzo dobra piosenka w ramach swojego gatunku, ale brakowało mi w niej albo w występie czegoś przełomowego. Rozczarowanie potęguje fakt, że zwycięstwem :france: Francji, :switzerland: Szwajcarii lub :iceland: Islandii (czyli pozostałych krajów z top 4) byłbym zachwycony. To pierwszy raz od 2015 roku, kiedy rozstrzygnięcie zwycięzcy nie zakończyło się po mojej myśli - a już się do tego przyzwyczaiłem... Wink

Na plus na pewno jest to, że Włosi już od dłuższego czasu kręcili się wokół zwycięstwa i nareszcie ich wysiłki zostały docenione.Ponadto zwolennicy mocniejszy brzmień nareszcie poczuli satysfakcję, bo na Eurowizji jednak często były one traktowane po macoszemu. Po tegorocznym wyniku :italy: Włoch oraz :finland: Finlandii spodziewam się, że w kolejnej edycji co najmniej kilka krajów z automatu pójdzie w tę stronę.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 5:03 pm
Taka ciekawostka, że gdyby głosy zliczano według starego systemu sprzed 2015 roku to :italy: Włochy wygrałyby z :france: Francją jednym punktem, :switzerland: Szwajcaria utrzymałaby 3 miejsce.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Skrzeczek, Liver, Fenistil and Wilk lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Nie Maj 23, 2021 5:36 pm
No nie powiem ale staging robi na tyle duże wrażenie że :italy: Włochy bardzo dużo zyskały u mnie po występach live w Rotterdamie, głównie dlatego że frontman Damiano ma mega wokal i charyzmę, pirotechnika genialnie wykorzystana, całość wow. Włochy dobijały się od wielu lat do tego zwycięstwa i w pełni im się to należało w tym roku... a w sumie to oczywiście już w poprzednim na to zasługiwali Skromny gdyby tylko konkurs się wtedy odbył. Jednocześnie nie jest to piosenka którą wgl miałbym ochotę kiedykolwiek włączyć w słuchawkach dla przyjemności, jest dla mnie zbyt ciężka i agresywna w referenie ale jako przekaz w TV po prostu mega przyciągała uwagę nic więc dziwnego że televote należał do nich. Dobrze że wgl wygrał faworyt widzów bo jest to tym samym najbardziej sprawiedliwy werdykt. Na koniec dodam że ogólnie poziom w tym roku był bardzo dobry, ciekawe też czy idąc tropem wyników za rok będziemy mieli wysyp rocka albo piosenek w ojczystym języku Myśli
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 255
Płeć : Female
Wiek : 25

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Pon Maj 24, 2021 6:10 pm
Pisałam komentarz już wczoraj ale z jakichś przyczyn się nie zapisał. Zitti E Buoni to moja nowa zwycięzka piosanka w historii Eurowizji. Jestem nią oczarowana i naprawdę żałuję, że nie doceniłam jej przed Eurowizją tak jak powinnam. Niesamowita charyzma każdego z 4 członków zespołu. Charakterystyczny głos Damiano. No i ten występ podczas którego mogliśmy nie czuć, że oglądamy konkurs piosenki, a koncert rockowy. Oczarowali Europę i ani trochę się temu nie dziwę. Zresztą od wczoraj jedyne co widzę na TikToku to filmiki z Maneskin, a więc dzięki Eurowizji znaleźli wielu młodych fanów i myślę, że to właśnie oni sprawili, że wynik w głosowaniu telewidzów był tak świetny. Cieszę się, że wygrała tak dobra piosenka i mam nadzieję, że kariera zespołu teraz nabierze tylko tempa. Zresztą album "Teatro D'ira. Volume 1" pokrył się już platyną
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Pon Maj 24, 2021 10:57 pm
Absolutnie genialny zwycięzca w tym roku
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Wto Maj 25, 2021 2:02 am
Yngwie napisał:Taka ciekawostka, że gdyby głosy zliczano według starego systemu sprzed 2015 roku to :italy: Włochy wygrałyby z :france: Francją jednym punktem, :switzerland: Szwajcaria utrzymałaby 3 miejsce.

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Obraz_40

Francja wygrałaby 284-282, lub byłby remis 284-284 i Francja wygrałaby przez mniejszą liczbę 0. Różnice w obliczeniach wynikają z:
- zastosowaniu wyników obecnych wyników jury na podstawie funkcji eksponencjalnej, a nie średniej arytmetycznej jak w latach 2013-2015 (spore różnice)
- uwzględnienia televotingu w San Marino
- niewiedzy na temat rozstrzygania remisów w głosowaniu jurorów. Remisy wtedy rozstrzygano głosowaniem przez podniesienie dłoni (zatem można jedynie założyć, że jurorzy głosowaliby tak jak mieli w tabelce, ale nie musieli tego robić). W przypadku gdy po głosowaniu na ręce dalej był remis (co jest możliwe przy np. potrójnym remisie), wtedy o wyniku decydował najmłodszy juror.

https://web.archive.org/web/20130319103400/http://www.eurovision.tv/upload/press-downloads/2013/Public_version_ESC_2013_Rules_ENG_FINAL.pdf

Dlaczego wynik mógłby wynosić 284-282 lub 284-284? Wynika to z faktu, że rozstrzygnięcie potrójnego remisu w :latvia: między :finland: :ukraine: i :belgium: (Belgia miałaby jeden głos, reszta po dwa) odbywało by się przez głos najmłodszego jurora, a nie mam informacji czy od wokalistki Patrishy (12 grudnia 1991) młodszy jest DJ Magnuss Eriņš (znalazłem jedynie notkę: “people like me who were born in free Latvia in the 1990’s think differently than the current political elite.”.). Jeśli decydowałaby Eriņš, wtedy 12 zdobywa Finlandia, a Włochy mają 10 punktów, jeśli Patrisha, Finlandia spada na 8 punktów, Włochy mają 12. Osobiście Eriņš wygląda mi na młodszego.

Dawid, Skrzeczek, Liver, Fenistil and Sebek lubią ten post

Rahei
Rahei
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 86
Płeć : Female
Wiek : 33
Skąd : Kraków

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Czw Maj 27, 2021 7:48 pm
Wygrana Włoch niezła, nie jest to moja ulubiona piosenka tegorocznej Eurowizji,  chociaż w sumie to nie wiem czy takową mam.
Staging nieco zbyt agresywny, za dużo mrugających świateł i taki nieco chaotyczny, z tego wszystkiego nieinteresujący. Wersja studyjna nie zachęcała mnie do powtórek. Jednak zostaje w głowie, zespół ma super charyzmę, świetnego wokalistę. Niech im się wiedzie, fajnie że wygrali. Powodzenia Maneskin!
avatar
Gość
Gość

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Pią Lip 30, 2021 9:03 am
Nie byłam przekonana do tego utworu, dopóki nie zobaczyłam występu na żywo. Wolałam Francję.
Sponsored content

ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni) Empty Re: ZWYCIĘZCA: Måneskin (Zitti E Buoni)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach