Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

+18
Sebek
KarolStark
mercator
Aleks
iguś
Liver
Drover
Poland
Dastame
Yngwie / admin
Łosoś
Kuba
Triss
polak-rodak
Vlado
Zaan Able
Bluee
Insiles
22 posters
Go down
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 9 Paź - 16:41
:serbia: Serbia: Nie spodziewałem się tak dobrej piosenki, zwłaszcza po tych słabiznach jakie Serbia zaprezentowała na JESC przez ostatnie 2 lata. Wpada w ucho, ma pewną moc, całość wypada świetnie.

:italy: Włochy: Jakie to jest... zwyczajne. Mam do tej propozycji taki sam stosunek jak do piosenki włoskiej z JESC 2017, czyli OK, z jednej strony nic szczególnie słuchacza nie odrzuca, ale nie ma tu nic charakterystycznego, co by sprawiło, że będę wracać do tego utworu.

A i Ukraina po revampie nie jest już tak tragiczna.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 9 Paź - 23:09
Z wielu premier, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni, moją uwagę najbardziej przykuła :georgia: Gruzja. Nie dlatego, że jest dobra, bo nie jest, ale zawsze to coś innego. W dodatku, brzmi bardziej na piosenkę z Junior Eurowizji 2009 (jeżeli nie wcześniej) niż 2019. Zawsze jakaś muzyczna podróż w czasie :P

Nadzieja w 5 pozostałych krajach - :france: :kazakhstan: :malta: :macedonia: :portugal:
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Czw 10 Paź - 14:25
Dziś odbyła się premiera dwóch utworów:

:kazakhstan: Kazachstan:


:portugal: Portugalia:


Zacznę może od Portugalii, to jest zła piosenka, bit jest tragiczny, choć nie ukrywam - wbija się on do głowy i ma potencjał zostać guilty pleasure. xD

Kazachstan stawia na "Mam tę moc". :P Ładna, disneyowska ballada, pozostawia pozytywne wrażenia, ale nic poza tym. Są wysokie dźwięki, więc może być wysoko u jury.

Poziom tegorocznego Juniora póki co niczego nie urywa. Większość utworów jest średnia, jedyny który mi się mocniej wkręcił i którego przesłuchałem więcej niż 3 razy, to rzecz jasna Superhero.

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Czw 10 Paź - 17:11


Teledysk piosenki broniącej :poland: naszych barw ukazał się na YT. Uśmiech

W parę godzin osiągnęła więcej wyświetleń niż :italy: włoska piosenka od wczoraj. Lol
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Czw 10 Paź - 18:04
iguś napisał:

Kazachstan stawia na "Mam tę moc". :P Ładna, disneyowska ballada, pozostawia pozytywne wrażenia, ale nic poza tym. Są wysokie dźwięki, więc może być wysoko u jury.

Poziom tegorocznego Juniora póki co niczego nie urywa. Większość utworów jest średnia, jedyny który mi się mocniej wkręcił i którego przesłuchałem więcej niż 3 razy, to rzecz jasna Superhero.


Heh, mam identycznie odnośnie Kazachstanu. Gdyby pierwszy raz usłyszałem tą piosenkę i zobaczyłem teledysk, od razu nasunęły mi się disneyowskie tematy. Jak dla mnie ta piosenka to taka przeróbka piosenki "Mam tę moc". Pewnie większości też tak będzie się kojarzyło, przez co nie wróżę powtórzenia Kazachom pozycji z zeszłego roku.
Co do Portugalii to dziwna i chaotyczna piosenka.

Za to uważam że tegoroczny poziom juniora nie jest niski. Może rok temu był wyższy, ale na pewno jest lepiej niż 5 lat temu i wstecz.
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 11 Paź - 11:17
:france: Francja

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 11 Paź - 18:15
:spain: Hiszpania: Nie rozumiem tych niektórych zachwytów, dla mnie ta piosenka jest zwyczajnie dobra. Melani ma świetny głos, który jest jednak trochę za bardzo wyeksponowany (ekhm to darcie japy na końcu). Całość jest przyjemna w odbiorze ale brakuje mi w tym utworze charakteru. Mimo to na tle wybranych piosenek ta niewątpliwie pozytywnie się wyróżnia. Nie ukrywam, że spodziewałem się slay'a w stylu Antes Muerta Que Sencilla i trochę się zawiodłem.
:ireland: Irlandia: Kolejna pioseneczka bez wyrazu. Szkoda, że ten utwór się tak ciągnie, bo przy połowie to już prawie usnąłem i niewątpliwie brakuje mi tu czegoś co by Banshee wyróżniło.
:australia: Australia: Mmmm... skąd my to znamy? Ofc Michał Ryż wersja junior tylko, że utwór trochę bardziej zjadliwy i nawet przyjemny przy pierwszym odsłuchaniu. Nic odkrywczego to nie jest ale na zdecydowanie na plus zaliczam głos Jordana.
:georgia: Gruzja: Biedne dziecko - musi takie pomioty śpiewać. Tamar wróć...
:serbia: Serbia: O! A tu pozytywne zaskoczenie. Naprawdę przyjemna piosenka, czuć dziecięcy i bałkański vibe. Całość po pierwszym przesłuchaniu wpada w ucho. Fajnie, że Serbia po dwóch gniotach wystawia porządną propozycję.
:italy: Włochy: Nawet cudowny język włoski nie pomaga. Ten utwór jest zwyczajnie nudny, jednostajny i nijaki.
:kazakhstan: Kazachstan:
iguś napisał:Kazachstan stawia na "Mam tę moc". :P Ładna, disneyowska ballada, pozostawia pozytywne wrażenia, ale nic poza tym. Są wysokie dźwięki, więc może być wysoko u jury.
^
:portugal: Portugalia: MOJE GILDI PLEŻER <3 W tej piosence teoretycznie wszystko jest źle: podkład brzmiący jak słabe demo, chaotyczna budowa, okropny bit ale jak skleić to do kupy to mi się to podoba xD Coś czuje, że zajdzie trochę wyżej niż wszyscy się spodziewają.
:france: Francja: Slay'neli trochę mniej niż w tamtym roku ale i tak utwór jest świetny. Propozycja jest niesamowicie charakterystyczna (coś czego w tym roku brakuje większości), utwór od razu wpada w ucho dzięki tym Bim Bam Toi. Liczę na ciekawy pomysł na występ i czuje, że ponowie walczyć o zwycięstwo będą Polska i Francja.

Jeżeli chodzi zaś o revampy to Ukraina delikatnie zyskała dzięki mocnej końcówce a Walia stała się jeszcze większym smrodem niż była.
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 11 Paź - 21:12
Czuję się ogromnie zawiedziony po prezentacji francuskiej propozycji - nie wiem czy słuchaliśmy tego samego, te inflantylne refreny są wprost nie do zniesienia, a cały utwór do najwybitniejszych nie należy. Ja rozumiem, że to konkurs Eurowizji dla Dzieci, ale sama nowoczesna budowa utworu nie wystarczy, żeby wygrać ten konkurs.

UPD: Dobra, zaczynam rozumieć sens :france: francuskiego utworu - powiem szczerze, że niespodziewanie po paru przesłuchaniach bardzo mnie wciągnął... Lol Teraz słuchając go, mam wrażenie jakbym czytał myśli niejednej kobiety... :P Sam jestem szczerze zaskoczony, ale jestem w stanie spokojnie umieścić ten utwór w swojej osobistej czołówce... Szeroki uśmiech

Z drugiej strony fenomenalny utwór wystawił :kazakhstan: Kazachstan - oczywiście że daje to jednoznaczne skojarzenia z "Krainą Lodu", ale proszę Was - czy "Prva Ljubezen" również nie dawało takich skojarzeń? "Armanyńnan Qalma" to przepiękna baśniowa ballada ze wstawkami ludowymi, które brzmią wspaniale. I tak w ogóle - język kazachski to przepiękny język... Serce


Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Pon 14 Paź - 1:18, w całości zmieniany 3 razy
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 11 Paź - 23:20
:france: Francja jest genialna! Czekałem na taką propozycję w stawce! Ta propozycja jest tak charakterystyczna, że nie da się obok niej przejść obojętnie. A to Bim Bam Bum to złoto, od razu wrywa się do głowy. Serce Druga po polskiej piosenka z tegorocznego JESC, która zagości na mojej playliście na dłużej. Jeśli nam się nie uda, to mocno życzę Francji wygranej w tegorocznym konkursie!
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sob 12 Paź - 16:12
:malta: Malta

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 936
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Wto 15 Paź - 19:10
Ostatni utwór tegorocznego juniora
:macedonia: Macedonia Północna

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Wto 15 Paź - 19:59
Może mnie zabijecie ale to jest lepsze od "Proud" i "Doma" razem wziętych :o
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 16 Paź - 19:56
Dwie ostatnie propozycje na tegoroczny konkurs naprawdę świetne! :malta: Malta to naprawdę porządna radiówka, której bardzo dobrze się słucha, ogromny plus za język maltański, który obecny jest przez dużą część utworu. Z kolei :macedonia: Macedonia ma fajny power, jest nośna, całość jest bardzo spójna, wypada naprawdę rewelacyjnie, i ponownie - słucha się tego po prostu świetnie. Mam nadzieję, że Macedonii uda się w tym roku w końcu wbić do TOP11.

Kilka ostatnich piosenek zdecydowanie podniosło poziom tegorocznego Juniora - i mogę z czystym sumieniem określić go jako dobry. Zapowiada się fajne show 24 listopada.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 23 Paź - 13:36


Nowa wersja :belarus: Biełarusi, choć poza obecnością angielskiego, nie zauważyłem żadnej istotnej zmiany. Najważniejsze, że nic nie zepsuli.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sob 2 Lis - 21:12
Pojawił się dziś teledysk :armenia: Armenii:

Sponsored content

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 8 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach