Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

+18
Sebek
KarolStark
mercator
Aleks
iguś
Liver
Drover
Poland
Dastame
Yngwie / admin
Łosoś
Kuba
Triss
polak-rodak
Vlado
Zaan Able
Bluee
Insiles
22 posters
Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 6 Lis - 0:38
Teledysk :belarus: Białorusi również ujrzał światło dzienne. Można w nim usłyszeć w dobrej jakości lekko przearanżowaną, eurowizyjną wersję utworu.

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 8 Lis - 22:13
Teledysk :albania: Albanii:



Szalenie się cieszę, że zawiera w sobie tekst po angielsku - jest on naprawdę wart uwagi, dla mnie zdecydowanie najlepszy w tym roku.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sob 9 Lis - 11:37
Dobrze znana nam z Junior Krajowych Eliminacji 2017 Ula Kowalska nagrywa teledysk promujący Junior Eurowizję 2019: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2648998601829953&id=588614737868360&fs=0&focus_composer=0
Z tego co można wywnioskować po tym wpisie chodzi tutaj o hymn konkursu.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Nie 17 Lis - 16:44
Tak polskie "Superhero" brzmi po ukraińsku:
https://youtu.be/JWJ694yXcKg
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 18 Lis - 0:23
Nie o wszystkich piosenkach miałem czas i ochotę coś napisać w momencie ich ukazywania, więc zrobię to teraz.

:albania: Bardzo ładna ballada z ciekawym i mądrym tekstem. Melodia wpada w bardzo intrygujące tony pod koniec zwrotki, w momencie przejścia ku refrenowi. Niestety całość jest dość ciężka w odbiorze i na dłuższą metę potrafi troszkę męczyć.
:armenia: Piosenka byłaby po prostu bardzo dobrym energicznym kawałkiem, gdyby nie dwa elementy, które czynią ją czymś więcej: cudowne etniczne wstawki oraz wolne rozpoczęcie utworu, które skutkuje później prawdziwym wybuchem energii.
:australia: Wysyłają mniej więcej tę samą piosenkę co każdego roku - jest w porządku, typowa, całkiem przyjemna. Fajnie, że tym razem będzie chłopak. Wink
:belarus: Głos skrzeczący, dość odpychający. Kawałek dość tępy, ale czasami potrafi chwycić.
:france: Fajne, kolorowe, wyróżniające się. Lubię to, choć czasami minimalnie mnie irytuje.
:georgia: Brzmi jak jakaś melodia w tle. Na swój sposób przyjemne, ale to nie jest piosenka do pokazywania na scenie dla szerszej publiczności.
:ireland: Na początku piosenka wydawała mi się bez charakteru, ale teraz trochę ją polubiłem. Całość wywołuje we mnie mieszane odczucia, ale co najważniejsze moment kulminacyjny pod koniec robi świetne wrażenie.
:italy: Fajne, typowo włoskie, urocze. Tymi powtórzeniami w refrenie przypomina mi nieco pewną znaną mi z dzieciństwa piosenkę z rekolekcji xD - i jest to bardzo miłe skojarzenie.
:kazakhstan: Podobnie jak wielu ludzi, ja również słyszę tu "Let it go" i bardzo mocne inspiracje Disneyem. Do tego całość jest zbyt pompatyczna i przekrzyczana.
:malta: Niby spoko, ale wciąż jest to skrajnie typowy popowy eurowizyjny kawałek w takim stylu, za jakim nie przepadam. Na plus obecność maltańskiego.
:macedonia: Bardzo miłe zaskoczenie, to się może podobać. Refren niesamowicie łatwo wchodzi do głowy (niestety - głównie przez sporą porcję języka angielskiego).
:poland: Instant bop - w momencie gdy wchodzi, od razu się podrywam z miejsca. Chyba nigdy nie miałem Polski nigdzie w ścisłej czołówce, ale teraz po prostu nie mam innego wyjścia. Zdecydowanie wolę to od naszego ubiegłorocznego zwycięzcy.
:portugal: To jest po prostu ZŁE, ale jednocześnie dziwnie chwytliwe i niesamowicie urocze. Moje tegoroczne guilty pleasure.
:russia: Dość typowa wschodnia ballada, ale bardzo miło się jej słucha. Chłopak ma bardzo ciekawą barwę głosu.
:serbia: Bardzo fajny utwór - nowoczesny, lekki i z przekazem. Ten obrazek z teledysku ze stojącą na schodach grupą dzieci w kolorowych strojach, które podnoszą ręce - bardzo przemawia on do mojej wyobraźni.
:spain: Lubię hiszpański i piosenka coś w sobie ma, ale jednak za dużo jak na mój gust jest tu takich miękkich, wysoko zaśpiewanych partii.
:netherlands: Kompletnie nie moja bajka, ale cieszę się, że taka niewymagająca, klubowa, młodzieżowa piosenka też ma w tym konkursie swoje miejsce.
:ukraine: Niby spoko, ale za dużo w tej piosence dramatyzmu. No i pohukiwania też trochę za dużo. Szeroki uśmiech
:wales: Czuć pozytywną energię, ale refren jest zdecydowanie zbyt prosty, a całość wydaje się jakaś taka biedna i surowa jeśli chodzi o walory produkcyjne i bogactwo dźwięku.

Osobiście kibicuję przede wszystkim :poland: Polsce i :armenia: Armenii - do tych dwóch piosenek stale chce mi się wracać. Przeczuwam natomiast zwycięstwo :spain: Hiszpanii (daję im jakieś 50%), szanse mają też :poland: Polska (40%) i :france: Francja (10%). Reszta moim zdaniem jest raczej bez szans, choć oczywiście występy na żywo wszystko zweryfikują.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 18 Lis - 20:22
Wraz z dzisiejszą ceremonią otwarcia, opublikowana została kolejność występów:

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 EJrHuNRWsAMm6Rp?format=jpg&name=medium
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 20 Lis - 21:16
Opublikowane zostały już urywki pierwszych prób uczestników na kanale Eurowizji, w tym próba polska:

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 22 Lis - 20:22
Oficjalnie, rozpoczęło się głosowanie - https://vote.junioreurovision.tv/
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sob 23 Lis - 23:00
Byłem dziś na próbie jurorskiej i wyszło z tego naprawdę świetne show (choć nie mam porównania z innymi eurowizyjnymi wydarzeniami, bo byłem po raz pierwszy). Scena wygląda zjawiskowo, szczególnie te wystające faliste konstrukcje podświetlane różnymi kolorami. Szkoda, że praktycznie żaden występ nie korzystał z wybiegów (oprócz Polski, ale tylko szczątkowo). Wizualizacje na LEDach również prezentowały się bardzo dobrze. Angielski prowadzących dość kwadratowy i chwilami niezrozumiały, ale tragedii nie było i nie zahaczało to o parodię. Na pocztówkach nie miałem za bardzo czasu się skupić, ale również są zrobione ładnie i z pomysłem. Całość przebiegła bardzo sprawnie i bez problemów.

O każdym występie z osobna nie będę się szczegółowo rozpisywał, dlatego tylko w skrócie o tych, o których coś do napisania mi przychodzi ma szybko do głowy:
:france: Świetny fragment choreografii z parasolkami, do tego trochę zabawy z chowaniem ludzi w cieniu
:russia: Denberel wciąż żyje
:spain: Melani naprawdę wyciąga te nuty!
:georgia: Pod koniec na widzów na płycie spadł deszcz baloników w kształcie serca. Świetny motyw!
:wales: Występ trochę meh, ale pozytywnie zaskoczyła serduszkowymi skrzydłami
:poland: Bardzo fajny występ, ale tło z lodowcem uważam za chybiony pomysł
:ireland: Bardzo ładne leśne LEDy w tle, ciekawa kreacja Anny no i bardzo dobre wykonanie
:netherlands: Fajny energiczny występ, ale ponadto Mattheu zaplusował u mnie, że jako jedyny z uczestników próbował nawiązać jakiś większy kontakt z publicznością - w trakcie występu, jak i poza nim
:armenia: Boskie stroje, mój faworyt wieczoru
:portugal: Zdecydowanie najbiedniejszy występ - Joana sama na scenie, nic się nie dzieje, w tle jednokolorowe tło z napisami
:albania: Bardzo ładna animacja w tle, ale szkoda, że taka krótka - zapętlała się chyba ze 3-4 razy w trakcie występu

Na podstawie prawie wyłącznie tylko moich wrażeń z występów na żywo, poszły głosy na :armenia: :poland: :italy: :ireland: :netherlands:. Jutro zobaczę jak to będzie wyglądać w oku kamery. Pozostaję przy tym co pisałem wcześniej: 50% na zwycięstwo daję Hiszpanii, 40% Polsce i 10% Francji.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Nie 24 Lis - 22:25
Brawo Viki! Kolejne zwycięstwo i po raz kolejny zasłużone. Cieszę też się z obecności Hiszpanii, Francji, Macedonii Północnej w Top 10, również Włoch i Armenii (udało się nie "przebić" najgorszego miejsca kraju w historii a obawiałem się tego), którzy nie byli pewniakami by się tu znaleźć. No i liczyłem, że Gruzji jednak nie będzie ostatnia. Pykło, w głosowaniu online (o dziwo) też nie byli czerwoną latarnią :o

Nie szkoda mi Kazachstanu, bo prowadzenie tej piosenki po głosach jurorów przypomniało mi ciemne wieku Junior Eurowizji, czyli wygrana Malty w 2013 i Gruzji w 2016. Mimo to, chętnie zobaczyłbym przyszłoroczny konkurs u nich, szczególnie że już rok temu garnęli się do organizacji Uśmiech
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 25 Lis - 17:16
Znowu wygraliśmy JESC, a na forum taka cisza :scratch: ...
avatar
MaSza
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 35

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 25 Lis - 19:48
Chyba nas zatkało. No i sytuacja zrobiła się "trochę" niezręczna. Ze względu na Viki cieszę się, ale wolałabym, aby wygrał ktoś inny. To zwycięstwo może nam się odbić czkawka.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 25 Lis - 20:08
MaSza napisał:Chyba nas zatkało. No i sytuacja zrobiła się "trochę" niezręczna. Ze względu na Viki cieszę się, ale wolałabym, aby wygrał ktoś inny. To zwycięstwo może nam się odbić czkawka.

Ja wprawdzie wolałbym jedno wygraną w dorosłej ESC niż dwie w JESC, ale trzeba cieszyć się tym co mamy. Ale wiem, dlaczego to zwycięstwo miałoby się nam odbić czkawką? Chyba za dużo naczytałeś się zagranicznych for, na którzy nie mogą strawić zwycięstwa Polski. Piosenka Superhero, przed konkursem była faworytem. W dodatku w przypadku Viki głosy jury i widzów były najmniej rozbieżne. Zwycięstwo zasłużone i niepodważalne. Jednak jury potrafi docenić Polskę, mam nadzieję że na dorosłej ESC też nas w końcu docenią.
avatar
MaSza
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 35

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 25 Lis - 22:57
Pewnie masz rację, Mercator. Ale jak się przeczyta, że jesteśmy szczurami i gównem, które Hitler słusznie wykańczal, to robi się nieprzyjemnie.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Wto 26 Lis - 17:33
MaSza napisał:Pewnie masz rację, Mercator. Ale jak się przeczyta, że jesteśmy szczurami i gównem, które Hitler słusznie wykańczal, to robi się nieprzyjemnie.

Po prostu niektórym żal d#$@ ściska. Gdyby wygrał Kazachstan, to pisaliby że piosenka kazachska jest plagiatem. A co do hiszpańskim fanów, na zagranicznych forach już wszystko zostało o nich powiedziane. W 2016 roku jak Szpak zajął drugie miejsce u widzów, to prawie wszyscy za granicą pisali, że Polska zajęła tak wysokie miejsce dzięki głosom diaspory. Jakoś 3 kolejne esc temu całkowicie zaprzeczyły. W 2017 obecny system głosowania też obowiązywał na juniorze i z tego co pamiętam u widzów mieliśmy 7 miejsce 👅 ...
Sponsored content

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) - Page 9 Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach