Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

+18
Sebek
KarolStark
mercator
Aleks
iguś
Liver
Drover
Poland
Dastame
Yngwie / admin
Łosoś
Kuba
Triss
polak-rodak
Vlado
Zaan Able
Bluee
Insiles
22 posters
Go down
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 10 Gru 2018, 18:27
Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) 481880d1aafffdc8fef4dbea37b4e041

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Polsce, a dokładnie Gliwicach 24 listopada. Udział wezmą (linki w spoilerze):

:albania: Albania Isea Çili - Mikja ime fëmijëria
:armenia: Armenia Karina Ignatyan - Colour of Your Dreams
:australia: Australia Jordan Anthony - We Will Rise
:belarus: Białoruś Liza Misnikova - Pepelny
:france: Francja Carla - Bim Bam Toi
:georgia: Gruzja Giorgi Rostiashvili - We Need Love
:spain: Hiszpania Melani Garcia - Marte
:netherlands: Holandia  Matheu - Dans Met Jou
:ireland: Irlandia Anna Kearney - Banshee
:kazakhstan: Kazachstan Yerzhan Maxim - Armanyńnan Qalma
:macedonia: Macedonia Północna Mila Moskov - Fire
:malta: Malta Eliana Gomez Blanco - We Are More
:poland: Polska (gospodarz) Viki Gabor - Superhero
:portugal: Portugalia Joana Almeida - Vem Comigo (Come With Me)
:russia: Rosja Tatyana Mezhensteva & Oorzhak Demberel - A Time for Us
:serbia: Serbia Darija Vracevic - Raise Your Voice
:ukraine: Ukraina Sofia Ivanko - The Spirit Of Music
:wales: Walia Erin - Calon yn Curo
:italy: Włochy Marta Viola - La Voce Della Terra

W tym roku bez :azer: Azerbejdżanu i :israel: Izraela.

Spoiler:


Ostatnio zmieniony przez Liver dnia Pią 18 Paź 2019, 01:48, w całości zmieniany 45 razy
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Wto 11 Gru 2018, 09:40
Spodziewałem się że do tego dojdzie. Z tego co mówił wczoraj Prezes TVP miasto jak i arenę poznamy po rozstrzygnięciu konkursu ofert który ruszy na początku roku tak jak potencjalne polskie preselekcje czyli The Voice Kids. Możliwe zatem że w podobnym czasie moźemy poznać reprezentantów na obydwie wokalne Eurowizję.
Tymczasem we Francji następczyni Angeliny w The Voice Kids chce być też jej następczynią na Juniorze: https://www.esc-plus.com/the-voice-kids-winner-wants-to-represent-france-in-junior-eurovision/
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 28 Gru 2018, 16:21
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 28 Gru 2018, 18:32
Pojawiły się pierwsze informacje na temat procesu selekcyjnego wyboru miasta Junior Eurowizji 2019. Tak jak wspominałem będzie konkurs ofert dla miast. Teraz po wypowiedzi dla Wirtualnych mediów (dostępnej tutaj: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-zorganizuje-konkurs-na-organizacje-eurowizji-junior-jacek-kurski-waznym-kryterium-cena okazuje się że Prezes TVP zrobił research i na podstawie nich wskazał 6 potencjalnych miast - są to: Gliwice, Kraków, Katowice, Szczecin, Gdańsk i Łódź. W dalszym ciągu wykluczona jest Warszawa gdzie Torwar już praktycznie nie ma szans. To jednak nie wszystko - w listopadzie zaplanowane jest widowisko taneczne "Lord of the dance" którw znacząco wpływa na to kto się będzie liczył w rywalizacji. Z racji że jednym z oczekiwań jest zajęcie przez TVP hali na konkurs z rywalizacji wycofały się Gdańsk i Szczecin które wybrały tamte widowisko razem z Warszawą i Wrocławiem. Tym samym z puli faworytów TVP zostały zatem Kraków, Łódź, Gliwice i Katowice.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 18 Sty 2019, 13:01
Wygląda na to, że jednak padło na Kraków. Po sieci krążą wieści, że wczoraj wieczorem w TVP Info pojawił się materiał o wizycie przedstawicieli EBU w Polsce, podczas którego z ust dyrektora generalnego EBU, Noel Currana, padły w wywiadzie następujące słowa:

Noel Curran napisał:To prawda, TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, jeżeli chodzi o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie. Cały czas zastanawiamy się, jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę, dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie. Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że na pewno będę tam obecny. Ale jak mówię: to wydarzenie, które ciągle się rozwija. Publiczność coraz liczniejsza, coraz więcej krajów chce uczestniczyć w tym konkursie. Jest to wydarzenie, które w pełni popieramy i chcemy, aby się rozwijało. To wydarzenie jest również bardzo mocno obecne w świecie cyfrowym, co jest nie do przecenienia z uwagi na grupę młodych odbiorców, także jest to bardzo ekscytujące. Jestem bardzo zadowolony, że Telewizja Polska będzie organizowała ten konkurs i nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Polski.

Materiał można znaleźć tutaj -> [KLIK] (istotny fragment zaczyna się w 28 minucie). Co prawda mam problem z wyłuskaniem oryginalnych słów Currana spod głosu lektora i nic o Krakowie z nich nie wyłapałem, ale zakładam, że to by wymagało jakiegoś sporego nieporozumienia, żeby ta informacja nie okazała się prawdą.
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 18 Sty 2019, 23:31
To widzimy się w Krakowie! <3
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pią 18 Sty 2019, 23:39
Po tym jak gruchnęły powyższe wieści, wszyscy nagle zaczęli zaprzeczać i twierdzić, że jeszcze nic oficjalnie nie wiadomo. No ale coś jednak musi być na rzeczy. Pozostaje czekać na jakieś oficjalne wieści. Ja samolubnie mam nadzieję, że się to potwierdzi, bo miło byłoby mieć Eurowizję Junior zaraz pod nosem. Uśmiech
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sob 19 Sty 2019, 01:36
Warszawa odpadła ze względu na brak obiektu, więc naturalnie Kraków został najlepszą opcją. Oby te spekulacje okazały się być prawdą, bo miasto fajne, hala też, połączenie ze światem jak najbardziej.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 21 Sty 2019, 10:35
Też byłbym za Krakowem w takiej sytuacji - jakoś nie widzi mi się Junior Eurowizja. W Katowicach, Łodzi a tym bardziej Gliwicach.
Z tego artykułu wiemy że osią do negocjacji jest termin imprezy: https://www.niezalezna.pl/255027-krakow-gospodarzem-eurowizji-junior
Tymczasem moją uwagę zwrócił ten wywiad gdzie od 2:32 pan Kurski opowiadał o formie wyboru reprezentanta na Juniora rok temu: https://krakow.tvp.pl/40621108/28122018
Czyżby tak samo było i w tym roku? Jeżeli tak, to musimy uważniej patrzeć na The Voice Kids.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 13 Lut 2019, 22:06
Oto mój raport na temat zdania polskich miast na temat Junior Eurowizji 2019. Raport ten w postaci artykułu był poprzedzony wysłaniem zapytań przeze mnie do kilku polskich miast. Artykuł pod niniejszym linkiem opublikowała jedna z krakowskich stron lokalnych: https://tosiedzieje.pl/p26325-krakow-jedynym-potencjalnym-gospodarzem-junior-eurowizji-2019-inne-miasta-zabraly-glos/?fbclid=IwAR3pM71BP60KRtfR2bvQZaW54xgRnTvqQDsa5nCDD_YWp1oA4tZoAI7Jbcc
Zostały zatem tylko 3 miasta - Gliwice, Szczecin i Kraków.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sob 02 Mar 2019, 17:13
W tym tygodniu mieliśmy dowiedzieć się które miasto i arena będą gościć Junior Eurowizje 2019 tak się jednak nie stało. W zamian za to dowiedzieliśmy się czego innego a mianowicie to że Ania "AniKa" Dąbrowska (zwyciężczyni 2 edycji The Voice Kids i finalistka (zdobywczyni prawdopodobnie 3 miejsca) pierwszych po "wielkim powrocie" Junior Krajowych Eliminacji w 2016 roku) zadeklarowała chęć wzięcia udziału w barwach Polski na Junior Eurowizji 2019 roku. Jak już wiadomo jest to kolejne marzenie które chciałaby spełnić po wygranej w The Voice Kids. W wywiadzie dla Polskiego Radia Rzeszów emitowanym w piątek 1 marca 2019 roku stwierdziła wraz z swoim tatą oraz trenerką wokalna p. Anną Czenczek (dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, odpowiedzialnego za "Mój Dom" Alicji Regii z 2017 roku) że będzie pracować nad sprawą ale dopiero po uregulowaniu i uporzadkowaniu spraw związanych z zwyciestwem w "The Voice Kids" oraz restartem w postaci chwili odpoczynku.
AniKa w przypadku udziału w Junior Eurowizji może liczyć na pomoc ze strony swojej wytwówni Universal Music Polska, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie a także dwóch poprzednich reprezentantek Polski - Alicji Regii i Roksany Węgiel. Pomoc (przynajmniwj poradową) być moźe też zadeklaruje duet Donatan & Cleo (reprezentanci Polski z Eurowizji 2014) odpowiedzialni za jej debiutancki (choć drugi po słynnej preselekcyjnej "Fryzurce") singiel pt. Małe Skrzydła do którego odnośnik znajduje się poniżej. To właśnie Cleo była trenerką i mentorką młodej wokalistki w programie The Voice Kids.
Dodatkowo TVP już uznaje Anikę ją za faworytkę do wyjazdu na Junior Eurowizję i sama nie wyklucza wzięcia na konkurs właśnie tej osoby która wygrała The Voice Kids wzorem ubiegłego roku kiedy to w rozmowie telefonicznej zaproponował reżyserowi Konradowi Smudze by na Juniora wziąć Roksanę określając The Voice Kids jako preselekcje.
Wspomniana deklaracja nie jest pierwszą - w grudniu podobną odnośnie Junior Eurowizji. W grudniu takową przedstawiła zwyciężczyni francuskiego The Voice Kids czyli Emma Cerchi. Powód w tym przypadku jest ten sam - spełnianie marzeń.

Ania "Anika" Dąbrowska - Małe Skrzydła
Muzyka: Donatan , Słowa: Cleo
Teledysk: https://youtu.be/jWW_CM_RQKk
Live: https://youtu.be/8ShGF3RpZk0

Materiał z Szczecina: https://szczecin.tvp.pl/41496949/eurowizja-junior-szczecin-walczy-o-organizacje-imprezy

PS: Jutro po 11:00 kolejny wywiad z Anią w Polskim Radiu Rzeszów - może znowu będzie coś o Junior Eurowizji.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Pon 04 Mar 2019, 22:24
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 06 Mar 2019, 13:28
avatar
Bluee
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33
Płeć : Male

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Sro 06 Mar 2019, 19:58
Bardzo się cieszę! Akurat jestem ze Śląska i do Gliwic mam bardzo blisko bo jestem z Bytomia. Także naprawdę cieszę się że to będzie tak blisko. Szeroki uśmiech
Zaan Able
Zaan Able
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 5

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Nie 10 Mar 2019, 00:51
Nie jest źle, obiekt w Gliwicach prezentuje się ładnie. Szkoda, że nie wybrano większego miasta, ale jak na Eurowizję Junior to myślę, że wypadniemy dobrze jako organizator. Teraz tylko czekać na projekty sceny, prowadzących itd.
Sponsored content

Eurovision - jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny) Empty Re: jESC 2019 - Gliwice (temat ogólny)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach