Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji hiszpańskiej?

3 - 23%
1 - 8%
1 - 8%
2 - 15%
0 - 0%
1 - 8%
2 - 15%
2 - 15%
1 - 8%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 13
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1586
Płeć : Male
Wiek : 22

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Pią 28 Sty - 18:47
Kolejność startowa:

1. Rayden
2. Tanxugueiras
3. Varry Brava
4. Chanel
5. Rigoberta Bandini
6. Xeinn
7. Gonzalo Hermida
8. Blanca Paloma

mega czeka nas jutro starcie tytanow MOMO vs MAMA

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 DoI3Lic

.....................................


1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Laura-poldvere-laura

Dawid lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Pią 28 Sty - 19:47
Przyjmuję do wiadomości wyłącznie zwycięstwo Raydena lub Blanki. Reszta to upadek ludzkości. Ludzie związani z Eurowizją powinni mieć odebrane prawa wyborcze.

marjuz, Sebek and Luna lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1586
Płeć : Male
Wiek : 22

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Nie 30 Sty - 0:11
Łosoś napisał:mega czeka nas jutro starcie tytanow MOMO vs MAMA

MOMO wygrywa starcie tytanów, tym samym Hiszpanię reprezentować będzie Chanel, z utworem "SloMo"

.....................................


1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Laura-poldvere-laura

Yngwie / admin, Łosoś, Sebek and Wilk lubią ten post

Dawid, vestmann, Fenistil and Szymek79 nie lubią tego postu

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Nie 30 Sty - 12:38
Jestem niezwykle usatysfakcjonowany wyborem :spain: Hiszpanii, nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy - od jakiegoś czasu wydawało się pewnie, że to właśnie Rigoberta i jej cyckoglobus pojadą do Turynu.

Slo Mo chociaż muzycznie nie jest arcydziełem, ale wszyscy wiemy, że Eurowizja to w 80% show a reszta to już oddzielny temat. Widać, że TVE poszła po rozum do głowy i zamiast ckliwych ballad czy niepoważnych utworów z równie niepoważnymi występami zabezpieczyła się przed taką ewentualnością w postaci jury.

Hiszpania w tym roku wysyła pełen pakiet czy też produkt muzyczny, jest przebojowo, atrakcyjnie, profesjonalnie i całość zostaje w głowie - wstydu nie będzie, szczerze liczę na top10 bo w tym roku jak nigdy ten kraj na to zasługuje.

Krótko o #BenidormFest, bardzo polubiłem ten format i cieszę się że będzie kontynuowany przez najbliższe 4 lata. Reyden był świetny, dziewczyny z Galicji też dały czadu i liczę na ich powrót w przyszłości.

:spain: :portugal: Takie info, że Chanel wystąpi jako gość specjalny w drugim półfinale portugalskich preselekcji.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 913
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Nie 30 Sty - 18:55
Pod kątem artystycznym finał Benidormu był dość cienki, ale oglądało się go naprawdę przyjemnie, było dużo zabawnych momentów, aż poczułem vibe Operacji Tryumf.

Co do zwycięskiej propozycji - Chanel jest przepiękna i charyzmatyczna, dobrze śpiewa, a występ mogę określić jako naprawdę bardzo dobry i przemyślany.
Problem w tym, że w zaprezentowanym pakiecie brakuje tego co najważniejsze, czyli piosenki. SloMo to bardzo przeciętny przykład piosenki popowej, a kiedy wjeżdża refren z powtarzanym 100 razy MO to autentycznie dostaję głupawki (są na to świadkowie!), za którą idzie myśl typu "masakra, jaki ten song jest biedny. xd" No i jest, nie oszukujmy się. W większości fuego bopów bez refrenu (których nierzadko jestem fanem) mamy chociaż jakieś słowo powtarzane w nie-refrenie, tutaj jest dosłownie jedna sylaba (no dobra dwie, bo potem wjeżdża LO). xD
No więc cóż, krejzi loko, może uda się Hiszpanii wejść do tego top20, ale głowy sobie nie dam za to uciąć, nie mam wątpliwości, że w stawce znajdą się lepsze taneczne utwory.
Podsumowując: niegroźny fuego bop, który do góry ciągnie prezentacja sceniczna. Całościowo jest OK, ale Hiszpania nie będzie należeć do czołówki mojej topki.

5/12
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1868
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Nie 30 Sty - 22:17
Po wczoraj byłem zawiedziony - o ile Raydenowi kibicowałem zdecydowanie najbardziej, to Rigoberta jako jedna z faworytek też mnie do siebie przekonała. Było to ekscentryczne, ale jednocześnie chwytliwe i z przekazem. No ale cóż, zadecydowano inaczej i nie był to dyktat jury ani widzów, ale wspólna decyzja.

Co do SloMo, to niestety na razie nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Mamy piękną kobietę z mega dopracowanym występem, a piosenki nie określiłbym może mianem złej, ale jest taka trochę... żadna. Niby wszystko jest w porządku, ale się nudzę i mam ochotę przewinąć dalej.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1249
Wiek : 23

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Pon 31 Sty - 18:31
W obliczu pojawiającej się na horyzoncie katastrofy w postaci zwycięstwa Rigoberty i pokazaniu 180 milionom widzów dmuchanego cycka w globusie (no fajnie że jest przekaz, ale jak song jest chujowy to jest chujowy, to się nie zeruje xD), zwycięstwo "SloMo" jest obronieniem jakiekolwiek poczucia smaku. Co prawda widząc, że tylko 6 punktów zabrakło Tanxugueiras do wygranej, to troszkę smuci bo było blisko, ale i tak zwycięstwo Chanel brałem w ciemno.

Wykorzystuję fakt, że jak na tego typu popisko nawet przyjemnie mi się tego słucha. Główną zaletą jest wyciśnięcie ze słabej obiektywnie piosenki wszystkiego co się dało - głównie przez bardzo dobry występ; wszystko dzieje się w odpowiedniej kolejności i dodano kilka smaczków przez które nie tworzy się z tego bezkształtna masa. Tu zwracam uwagę na drugi refren i tytułowy efekt przy "wyłączeniu" wizualizacji oraz niezły bicik koło 2 minuty połączony z choregorafią.

Są pewne rzeczy które odróżniają ten utwór od klasycznych bezrefrenowców. Po pierwsze - refren jest, co prawda tekst w nim troszkę ubogi, ale to w ogóle inna liga w porównaniu do innych tego typu piosenek. Wspomniany bicik wykorzystano tu nie jako zamiennik refrenu, a jest wstawiony między drugi refren a ostatni pre-refren - bardzo dobre miejsce w piosence. Po drugie jest to o tyle autentyczne, że muzyki a la latino faktycznie słucha się w Hiszpanii i nie brzmi to tak sztucznie jak np. w przypadku chorwackiego Tick-Tocka.

Niemniej: powtarzanie sylab jak u noworodka - jest. Czterech tancerzy - mamy. Zmiana stroju (ściągnięcie bolerka) - jest. Machanie włosami - jest (nawet rozpuszczenie wow). Tu dokładamy jeszcze kręcenie dupskiem, zazwyczaj wokalistki są dużo gorzej wystylizowane/nie mają predyspozycji i nawet nie miałyby jak tego robić. Oczywiście nie mogło zabraknąć zerżnięcia motywu na strój, a wizualizacje aż za bardzo przypominają te z Set Me Free (niezły wzorzec). Wszystko jak z instrukcji obsługi. Doceniam natomiast brak piro i motywu ognia w tekście.

Hiszpania miała co najmniej dwa utwory z szansami na lewą stronę tabeli, tak raczej musi zadowolić kolejnym miejscem w ostatniej "5". Mikiemu się nie udało, Barei się nie udało, tu nie powinno być lepiej. 3/12, powtarzanie sylab i słabej jakości audio (z paskudnymi chórkami) obniżają ocenę o ok. 2 stopnie.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Pon 31 Sty - 22:13
Przesłuchałem wszystkie piosenki - dopiero teraz miałem na to chwilę czasu. Skromny

Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie "Postureo" Azucar Moreno - w szczególności wersja studyjna, bo jak obejrzałem na żywo, to jakoś nie było takiego powera już niestety. Niemniej sympatyczna piosenka z klimatem, który jednoznacznie i może nawet trochę zbyt oczywiście kojarzy się z :sspain: Hiszpanią, ale traktuję to jako jego urok, bynajmniej nie ujmę. Szeroki uśmiech

Co do zwyciężczyni - mam wrażenie, że zachwyt niektórych fanek wynika wyłącznie z urody Pani Chanel, nie bynajmniej z tego, jakiego songa wykonuje. Zgadzam się z poprzednikami - song basic, nie przykuwający na dłużej uwagi, a robotę odwala tu wyłącznie bardzo dobrze dopracowany występ. W pełni zgadzam się z @marjuz co do predykcji wyniku - też obstawiam w okolicach Barei i Mikiego. Taka już uroda Espanias, jeśli na wyglądzie się skupiamy hahah

Przyznam na dodatek, że przesłuchałem Rigoberty i wówczas dwa razy podziękowałem wewnętrznie za zwycięstwo Chanel - dramat, który sprawia, że człowiek coraz bardziej zastanawia się do czego jeszcze mogą piać z zachwytu niektóre eurowizyjne fanki Zabawny

marjuz lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Sro 2 Lut - 20:43
:sspain: Oficjalne wyniki hiszpańskiego televotingu (na konczitę wurst pachnie mi to wojną domową lmao)


01. Tanxugueiras: 70,75%
02. Rigoberta: 18,08%
03. Chanel: 3,97%
04. Varry Brava: 2,26%
05. Rayden: 2,12%
06. Blanca Paloma: 1,04%
07. Xeinn: 1,01%
08. Gonzalo Hermida: 0,76%

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 DSRr9xd

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Fenistil lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Nie 27 Lut - 2:35
Przyznam wam szczerze, że na początku totalnie nie rozumiałem hype'u, uważałem piosenkę za troszkę nijaką. Ale im częściej ją słyszę to jednak zostaje w pamięci, i przyłapuję się na nuceniu jej. Szeroki uśmiech Chanel pomaga na pewno to, że ma dużo charyzmy i zwraca na siebie uwagę. Kibicuję mocno, żeby Hiszpania przerwała swój zły streak, bo to podoba mi się dużo bardziej od ich ostatniej propozycji. Moje guilty pleasure. Szeroki uśmiech Wiadomo, nie jest to nic odkrywczego, ale to jak większość piosenek na Eurowizji. Chociaż jestem trochę zdziwiony, że to akurat SloMo jest zarówno #1 faworytem niektórych, jak i #1 najgorszym utworem. Nie przeglądając tu czy na YT rankingów nigdy bym nie zgadnął, że to akurat Chanel będzie wzbudzać takie emocje. xD Ale ja jej kibicuję i liczę na dobry wynik.
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Wto 15 Mar - 16:55
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1249
Wiek : 23

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Sro 16 Mar - 1:21
Szymek79 napisał:

Mega teledysk. Jak się puści w 360p to można mieć wrażenie, że powstał w 2002 roku. Poza tym nie wiem czemu Chanel sprowadza się do roli nakręconej katarynki, która w każdych możliwych okolicznościa wykonuje tą samę choregorafię.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Łosoś lubi ten post

avatar
giustii
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Wto 3 Maj - 10:50
Uwielbiam ten kawałek od pierwszego przesłuchania. Chanel temperamentem na scenie dorównuje Eleni z 2018 r. Tutaj też liczę na bardzo wysoką pozycję w konkursie.
justi578
justi578
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 205
Płeć : Female
Wiek : 25
Skąd : Wilkowice

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Wto 3 Maj - 13:59
Szczerze mówiąc, nie rozumiem totalnie fenomenu tej piosenki Bardzo smutny Laska hotówa, super rusza się na scenie, występ na pewno będzie zapadający w pamięć, ale jeśli chodzi o samą piosenkę to zupełnie mi się nie podoba. Bardzo lubię takie klimaty, ale jak "Fuego" czy 'El Diablo" słucham do dzisiaj tak "Slo Mo" w ogóle nie trafia w mój gust.

marjuz and Wilk lubią ten post

Sponsored content

1 - HISZPANIA: Chanel (SloMo) - Page 2 Empty Re: HISZPANIA: Chanel (SloMo)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach