Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Nie 26 Lut - 19:38
A moim zdaniem tegoroczne Melo jest naprawdę niezłe. O niebo lepsze niż rok temu. Skoro znamy już wszystkie piosenki, pozwolę sobie wstawić mój ranking:

1. Loreen - Statements (wykracza poza skalę eurowizyjną/12)
2. Ace Wilder - Wild Child (12/12)
3. Jon Henrik Fjällgren ft Aninia - En Värd Full Av Strider (12/12)
4. Mariette – A Million Years (12/12)
5. Wiktoria - As I Lay Me Down (12/12)

6. Alice - Running With Lions (10/12)
7. Lisa Ajax – I Don't Give A (10/12)
8. Jasmine Kara – Gravity (10/12)
9. Adrijana - Amare (8/12)
10. Charlotte Perelli - Mitt Liv (8/12)

11. Roger Pontare – Himmel Och Hav (8/12)
12. Krista Siegfrids – Snurra Min Jord (7/12)
13. Sara Varga & Juha Mulari - Du Far Inte Andra Pa Mig (6/12)
14. Etzia – Up (6/12)
15. Bella & Filippa - Crucified (6/12)

16. Dinah Nah - One More Night (6/12)
17. Nano - Hold On (4/12)
18. Dismissed – Hearts Align (3/12)
19. FO&O – Gotta Thing About You (3/12)
20. Les Gordons - Bound To Fall (2/12)

21. Owe Thörnqvist – Boogieman Blues (2/12)
22. Robin Bengtsson – I Can't Go On (1/12)
23. Boris René - Her Kiss (1/12)
24. Benjamin Ingrosso – Good Lovin (1/12)
25. Anton Hagman – Kiss You Goodbye (1/12)

26. Allywan – Vart Harv Varit (1/12)
27. Axel Schylström - Nar Ingen Ser (0/12)
28. De Vet Du - Road Trip (-12/12)

W Kijowie najbardziej chciałbym zobaczyć Loreen Serce, ale zwycięstwem kogokolwiek z mojego TOP5 byłbym bardzo usatysfakcjonowany. Obiektywnie patrząc, największe szanse na sukces w Kijowie wg mnie mieliby Loreen i Jonek z Aninią. Wink
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Wto 28 Lut - 17:20
Nie mam swojego faworyta w AC więc zrobię już swoje finałowe top 3.

1. Jon Henrik Fjällgren feat. Aninia – En värld full av strider (12/12)
2. Mariette - A Million Years (10/12)
3. Wiktoria – As I Lay Me Down (8/12)

Wybór kogokolwiek z tej trójki będzie według mnie dobrym wyborem.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Wto 28 Lut - 21:31
Loreen :( Liczyłem na nią. Czy ta kobieta z torebką ma odwzorowywać Danutę Danielsson?
Dla mnie ma wygrać Ace, albo Loreen ewentualnie Jon Henrik Fjällgren feat. Aninia Uśmiech
Naar
Naar
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Wto 28 Lut - 22:25
W końcu mogę ocenić poziom tegorocznego MF, a ten jest jeszcze niższy niż w poprzednim roku. Tyn razem tylko 3 piosenki mi się podobają (rok temu było ich 4): Loreen, Mariette i Jon.
Dwójka jest w finale, Loreen na pewno też się dostanie więc chociaż tyle dobroci, że wszyscy będą mieć szanse na wygraną.

A tak poza tym to z roku na rok mamy typowe melodifestivalowe utwory. Szlagiery lub badziewne radiówki, które na pewno odniosą komercyjny sukces. A nawet jak urozmaicają stawkę czymś ciekawszym gatunkowo to te utworu przepadają (shame!). Brakuje mi MF z 2010-2011 roku, gdzie gatunkowo było bardziej zróżnicowanie, a i utworu, nawet te radiowe były ciekawiej skomponowane.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Czw 2 Mar - 11:30
Zara Larsson będzie gościem specjalnym finału Melodifestivalen 2017, który odbędzie się 11 marca.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Alpaka
Alpaka
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 112
Płeć : Other / Decline to state

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Czw 2 Mar - 13:10
Pokusiłem się dzisiaj o przesłuchanie propozycji z Melfest i nie ukrywam, że jest biednie. ;_; Rok temu pojawiło się naprawdę mnóstwo dobrych, popowych kawałków, których z początku nie doceniałem, ale niestety wygrał jeden ze słabszych.
W tym roku czuję że te piosenki są bardzo na siłę, może dwie wpadły mi w ucho. Niestety to downgrade w porównaniu do 2016.
Jako zwycięzcę widzę En Värd Full Av Strider albo A Million Years. Loreen ma genialną piosenkę, ale idk czemu nie wyobrażam jej sobie jako reprezentantki Szwecji.

CHCIAŁBYM JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA PIOSENKĘ ROAD TRIP XDD już się cieszyłem, że w tym roku nie będzie tych gości od Bada Nakna a tu znalazł się ich godny następca.
to jest tak okropne ze az chce sie tego sluchac omg
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Sob 4 Mar - 18:33
Dziś mi zależy na Loreen. Tylko i wyłącznie. Na nikim innym. :P
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Sob 4 Mar - 21:29
Z Andra Chansen do finału awansowali:
•FO&O
•Lisa Ajax
•Boris Rene
•Anton Hagmann
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Sob 4 Mar - 21:56
Niestety szwedzkie nastolatki wygrały bitwę z ambitnym występem. Szwedzi to głupole, a Loreen mam nadzieję, że już nie wystąpi w najbliższym czasie w MF, szkoda, żeby się tam marnowała.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Sob 4 Mar - 22:04
Duel 1 - Obie piosenki kiepskie iw sumie obojętne mi było, która przejdzie dalej.

Duel 2 - Lisa była moją faworytką, także cieszę się,że wygrała. Jak dla mnie jest zbyt wymalowana i nie wygląda super, tak samo jak jej zdjęcia/filmy w tle. Piosenka Axela nie była zła, ale jakoś "I Don't Give A" bardziej mi podeszło.

Duel 3 - Również mój faworyt Uśmiech Takie brzmienia trochę disco z lat 80, ale jest to dość nowoczesne. Przypomina mi "I'm so excited" Uśmiech. "Heart Align" nie jest złe, ale na pewno nie lepsze od "Her Kiss"

Duel 4 - :( :x :( :x :( :x 😢 😢 😢 :evil: Ja nie rozumiem tego ani trochę. Jak to się mogło stać. "Statements" to moja ulubiona piosenka z tegorocznego MF. Ta podróba "Stiches" nie powinna wygrać. Może dla Szwedów piosenka Loreen była zbyt ambitna? Albo zbyt straszna? No na pewno nie była w stylu MF. Nie jestem zadowolony ani trochę. Szkoda mi jej. Ta piosenka zasługiwała na więcej 😢 😢 😢
Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Sob 4 Mar - 22:21
Nie ma za bardzo o czym gadać... Każda z czterech piosenek, którym kibicowałem poległa i żaden utwór, który otrzymał dziś awans do finału nie wybił się ponad poziom "przeciętny". Moje serce podbiły natomiast parodie finałowych piosenek. Serce Serce Serce Coś niesamowitego! Szeroki uśmiech
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Sob 4 Mar - 23:20
Najpierw wyniki AC: z pierwszej pary było mi kompletnie obojętnie kto awansuje, oba utwory obniżyłyby poziom finału MF. Bardzo się cieszę, że drugi duel wygrała Lisa, bardzo lubię jej piosenkę. W trzecim pojedynku wolałem "Hearts align", natomiast wynik czwartej pary to ogromny szok, nie tylko dla mnie. Loreen może nie była dla mnie faworytką, jednak "Statements" jest naprawdę porządne, a występ tylko dopełnia całość, smutno mi więc, że przegrała z tak średnim utworem...
A teraz, skoro znana jest już cała stawka finałowa, pozwolę sobie ułożyć swój ranking :P Poziom oceniam, w przeciwieństwie do, mam wrażenie, zdecydowanej większości, naprawdę dobry, przynajmniej ja się tego po Szwecji spodziewałem - świetnie wyprodukowanych, nowoczesnych radiówek. A oto mój ranking:
1. Mariette
2. Jon Henrik Fjällgren feat. Aninia
3. Wiktoria
4. Lisa Ajax
5. Robin Bengtsson
6. Ace Wilder
7. Nano
8. Benjamin Ingrosso
9. Boris Rene
10. Anton Hagman
11. FO&O
12. Owe Thörnqvist
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Nie 5 Mar - 9:27
Dobra, teraz mogę na spokojnie skomentować wczorajsze wydarzenia w Melo. W duelach nr 1 i 3 było mi zupełnie obojętne, kto przejdzie, gdyż te 4 piosenki to totalne gnioty. W duelu nr 2 bardzo mnie cieszy tryumf Lisy. Jeśli chodzi o Loreen, to ona sama się spodziewała, że się nie uda. "Statements" było po prostu za dobre na konkurs popowych radiówek. Gdyby ta piosenka wystartowała w preselekcjach, np. na Ukrainie, to by w cuglach wygrała, jednak tacy Ukraińcy są mniej ograniczeni. No nic, za tydzień będę najbardziej kibicować Ace, ale jej wygrana z miejsca jest nierealna, patrząc jaką ją Bjorkman obdarzył pozycją startową.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Nie 5 Mar - 9:34
Kompletnie nie śledzę MF, ale wczoraj popatrzyłem z godzinkę pomiędzy Eesti Laul a Söngvakeppnin i wczorajsze wyniki uważam za okropne. Uśmiech Z par 1, 2 i 4 wybrałbym zdecydowanie na odwrót, a pary 3 nie widziałem, więc się nie wypowiadam.

Szczerze mówiąc byłem pewny, że obecność Loreen w dogrywce to taki wypadek przy pracy, że ostatnio nikt na nią nie głosował, "bo i tak wygra". Uśmiech A tu jednak niespodzianka.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Nie 5 Mar - 12:09
ja z duelów przewidziałem 1/4 ale po cichu kibicowałem Antonowi więc można powiedzieć 2/4 Szeroki uśmiech Loreen przesadziła z wartościami teatralnymi, zero kontaktu z publicznością to strzał w stopę w przypadku melodifestivalen.

moje top z czego 3 pierwsze utwory kwalifikują się jako moje potencjalne number one! Uśmiech

1 Jon Henrik & Aninia
2 Mariette
3 Anton

4 Wiktoria
5 Robin Bengtsson
6 FO&O
7 Nano
8 Ace Wilder
9 Boris
10 Lisa
11 Benjamin
12 Owe

Chociaż mam nieodparte wrażenie, że wygra Nano, bo bardzo przypomina Rag'n'Bone Man, a Szwedzi lubią subtelne plagiaty.



.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Sponsored content

Melodifestivalen 2017 (Szwecja)  - Page 2 Empty Re: Melodifestivalen 2017 (Szwecja)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach