Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji brytyjskiej?

0 - 0%
1 - 17%
1 - 17%
0 - 0%
1 - 17%
1 - 17%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 17%
1 - 17%
 
Wszystkich Głosów: 6
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1584
Płeć : Male
Wiek : 22

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Pią Lut 19, 2021 5:41 pm
Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) %2Fmethode%2Ftimes%2Fprod%2Fweb%2Fbin%2Fe8eb4af6-58b4-11ea-8d8f-51ad578bbcfe

Pomimo początkowych doniesień, :unitedkingdom: Wielka Brytania postanawia nie zmieniać swojego reprezentanta i ponownie wysyła James'a Newmana do Rotterdamu.

James urodził się w 1985 r. Jest bratem innego znanego piosenkarza - Johna Newmana. Na swoim koncie ma wiele utworów napisanych dla znanych artystów m.in. Rudimental, Keshy, Sigali czy też Calvina Harrisa. Wokalista już w zeszłym roku miał reprezentować Wielką Brytanię, z utworem "My Last Breath", jednakże Konkurs Eurowizji został odwołany z powodu koronawirusa. W odróżnieniu od poprzedniej propozycji eurowizyjnej, utwór będzie uptempo.

:unitedkingdom: (AUDIO) :unitedkingdom:

TEKST:

Sometimes I know my fire burns low
But as long as you're with me I'll never get cold
'Til day and night, 'til darkness and light
I never worry when you're by my side

Oh, feelings change and seasons fade
But nothing will burn us out
Nothing can stop us now

(Refren)
Out of the embers
You and I are gonna light up the room (Yeah, you and I gonna light up the room)
Out of the embers
There's a fire burning for you (Yeah, there's a fire burning for you)
I feel the heat here
There's still a chance for us
Down herе in the ashes, yeah, thеre's something growing
Out of the embers
You and I are gonna light up the room (Yeah, you and I gonna light)

Light up the room
Light up the room

You and me forever, we're free
We're cool under pressure, and that's all we need
So take my hand, and forget the past
We're in this together, there's no looking back

Oh, feelings change and seasons fade
But nothing will burn us out
Nothing can stop us now

(Refren)

Light up the room

Out of the embers
You and I are gonna light up the room (Yeah, you and I gonna light up the room)
Out of the embers
You and I are gonna light up the room (Yeah, you and I gonna light up the room)


:unitedkingdom: :unitedkingdom: :unitedkingdom: :unitedkingdom: :unitedkingdom:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Czw Mar 11, 2021 12:29 pm, w całości zmieniany 2 razy
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Sro Mar 10, 2021 1:53 pm
Tytuł to "Embers" (pol. resztki wspomnień?)


Snippet teledysku:

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Czw Mar 11, 2021 9:26 am
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Czw Mar 11, 2021 5:36 pm
Szału nie ma, ale typowej beznadziei pokroju Michaela Rice'a też nie. Bardziej w moje gusta trafiła zeszłoroczna propozycja.

Jest to niezły kawałek w stylu pop-dance z dobrymi dęciakami, ale obawiam się, że to nie wystarczy na uniknięcie zajęcia miejsca w pierwszej 5-ce od dołu.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Czw Mar 11, 2021 6:53 pm
UK to w tym roku bardzo przyjemne zaskoczenie! Zaskoczony Nie spodziewałem się kompletnie niczego, bo jednak My Last Breath było na dłuższą metę dosyć cienkie.
A tutaj dostaliśmy całkiem przyjemną taneczną piosenkę. Szeroki uśmiech Jest to max radiowe i mam wrażenie, że bardziej jury-friendly. Mój ulubiony element to chyba saksofon w instrumentalu. Oczywiście całościowo nie ma powodów do zachwytu, a utworu pewnie nie będę słuchać zbyt często. Może też brakować tutaj jakiegoś elementu, który uchroniłby UK od przepadnięcia w tłumie. Nie zmienia to faktu, że Embers jest całkiem jakościowe i ma miły luźny vibe. W przeciwieństwie do zeszłorocznej piosenki, tej po prostu słucha się przyjemnie i co najważniejsze - nie męczy.
Z jednej strony na pewno jest tutaj potencjał zawalczyć o TOP20, z drugiej mam wrażenie, że James może skończyć podobnie jak Miki przed dwoma laty. Co będzie - zobaczymy.

6/12

Iker lubi ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1249
Wiek : 23

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Nie Mar 14, 2021 1:28 am
Tak właśnie powinna wyglądać dobra piosenka up-tempo. Dla mnie najlepsza radiówka w roku. Produkcyjnie bomba, żaden fragment piosenki nie jest tu przeoczony - ciekawe zwrotki, chwytliwy pre-chorus, sam refren też niebanalny i złożony z dwóch części śpiewanych w różnych tempach. Do tego chwytliwy instrumental wzbogacony trąbkami i idealnie pasujący wokal. Tekst jest tu bogatszy niż w nie jednej balladzie. A teraz posłuchajmy Adrenaliny.

Brzmi trochę jak utwór z FIFY, ale to jest przeraźliwie przystępne, przyjmie się z marszu do radia i powinno szeroko spodobać się zwykłym ludziom. Przy dobrym występie nie zdziwię się jak wyląduje w TOP 5 u jury. James świetnie wykorzystuje swoje nazwisko i w końcu można poczuć że :unitedkingdom: reprezentuje poważny artysta, a nie ktoś z ulicy. 8/12 ode mnie.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

iguś, Fenistil and Iker lubią ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 196
Płeć : Male
Wiek : 29

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Pon Mar 15, 2021 2:15 am
Włączyłem na YT jakiś Top, w którego intrze był fragment z trąbkami z Embers... no i to w sumie fajny materiał na jingiel. Tak się składa, że mam podobne spostrzeżenie m. in. na temat "X My Heart" z 2018 po tym jak Eurowizja tego użyła jako podkład pod film. No i niestety trochę podobnie nastawiony jestem do obu piosenek jako całości. Za Azerbejdżanem w Lizbonie nie płakałem, James siłą rzeczy w półfinale nie ugrzęźnie, ale jego utwór nie wzbudza we mnie żadnej ekscytacji.

Iker lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Sro Mar 17, 2021 11:31 am
Ta piosenka to koszmarek jeden wielki.

Łosoś, Sebek and Wilk lubią ten post

marjuz, Fenistil and Iker nie lubią tego postu

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1867
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Sro Mar 17, 2021 11:44 pm
Po zeszłym roku miałem raczej nisko zawieszone oczekiwania jeśli chodzi o nową piosenkę Jamesa, a tymczasem jest kolejnym zeszłorocznym reprezentantem, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. To bardzo dobra szybsza piosenka, która na dodatek ciekawie operuje rytmem i w dużym stopniu korzysta z trąbek. Do moich ulubionych fragmentów należą zdecydowanie pre-chorus z tymi "tlącymi się" trąbkami w tle oraz druga część refrenu, kiedy nagle uderze w nas mocny rytm, który przedtem niepostrzeżenie zniknął, żeby móc nas na nowo zaskoczyć. Jedynie finałowy motyw towarzyszący słowom "Light up the room" tak sobie mi podchodzi, ale to i tak jest na razie dla mnie tegoroczna ścisła czołówka.

marjuz and Iker lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Czw Mar 18, 2021 11:15 pm
Dastame napisał:Ta piosenka to koszmarek jeden wielki.
Jak na Wielką Brytanię to nie jest koszmarek. Prawdziwe koszmarki to były od nich w 2006, 2007, 2010 (xD?!),2015 (choć mam pewną słabość do tej propozycji), 2018 i 2019.


Nie jest to żadna rewelacja, ale jest to wpadający w ucho, żywy utwór, który nie brzmi staro i czerstwo.
Barwa głosu Jamesa jest też bardzo przyjemna.
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Wto Mar 23, 2021 8:32 pm
Każdy może mieć swoje zdanie, ale zdecydowanie nie nazwałbym tego koszmarkiem, chociaż "Give Me Your Love" jego brata, Johna oraz Sigali już bym koszmarkiem nazwał, jak mnie to potwornie irytowało, gdy zdarzało mi się gdzieś słyszeć... "Embers" kojarzy mi się właśnie ze wspomnianym Sigalą i na początku sprawiał mi wrażenie, jakby to był jeden ze słabszych utworów Sigali, ale po kilku odsłuchach stwierdzam, że całkiem w porządku nagranie ze zdecydowanie większym potencjałem niż "My Last Breath", choć pewnie jako jeden z niewielu wolę propozycję zeszłoroczną, niby nic wielkiego, ale jakoś w dobry nastrój mnie wprawiała.

Iker lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Sro Mar 24, 2021 10:35 pm
O ile produkcyjnie itd to najlepsza UK od 2014 to mam nieodparte wrażenie, że tu wszystko krzyczy "ostatnie miejsce". Po pierwsze to porządna, ale zwykła radiówka w stylu Sigali, których pełno słyszy się w maistreamie. Do tego to ten typ piosenki, którą ciężko przedstawić na scenie aby nie było nudno/cyrku. No i jeszcze jedna kwestia - mam przeczucie, że James nie ma na tyle charyzmy, aby ten kawałek udźwignąć i sprzedać, i ogólnie Embers wypadłoby lepiej w wykonaniu kogoś innego I guess.

vestmann, Łosoś, Dastame, Iker and Wilk lubią ten post

Sponsored content

Eurovision - WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers) Empty Re: WIELKA BRYTANIA: James Newman (Embers)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach