Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

O czym oni śpiewają? (JESC 2020) Empty O czym oni śpiewają? (JESC 2020)

Pon 16 Lis - 0:46
Znamy już wszystkie piosenki tegorocznego Juniora, więc tradycyjnie wgłębimy się w ich teksty. W tym roku jednak, ze względu na mocno okrojoną stawkę konkursową i niezbyt dużą różnorodność tekstów, darowałem sobie wszelkie podziały na kategorie tematyczne.

:belarus: "Obcy" - Jesteśmy ślepi, odwróceni od prawdziwych problemów naszego świata. Zdajemy się na ślepy traf, że "jakoś to będzie", a tymczasem tak naprawdę to właśnie my jesteśmy jego jedyną nadzieją.
:france: "Wyobrażam sobie" - Siła wyobraźni jest ogromna; praktycznie wszystkie nasze myśli i cele w życiu mają swoje źródło właśnie tam. Świetnie jest dać się jej ponieść.
:georgia: "Nie jesteś sam" - Jej uczucie staje się coraz silniejsze. Już wkrótce otworzy ono drzwi dla tej drugiej osoby i wtedy będą już razem, żadne z nich nie będzie dłużej samotne.
:spain: "Naprzód" - Kiedy coś idzie nie po twojej myśli i życie zaczyna cię przytłaczać, to najlepiej jest mieć na wszystko wywalone i po prostu iść przed siebie  z uśmiechem na ustach, a wszystko samo się ułoży.
:netherlands: "Najlepsze przyjaciółki" - One są dla siebie nawzajem najlepszymi przyjaciółkami. Chociaż fizycznie mogę zostać rozdzielone, to wciąż łączy je niezwykła więź, która wymyka się wszelkim barierom.
:kazakhstan: "Na zawsze" - Ona straciła ojca - był zmuszony odejść (teledysk pokazuje jego walkę na wojnie, co ma sens) i już nie wrócił. Jego wspomnienie zostanie w niej teraz na zawsze, sącząc smutek, ale i ukojenie. [Wokalistka naprawdę niedawno musiała się zmierzyć ze śmiercią taty Bardzo smutny ]
:malta: "Ścigając zachody słońca" - Ptaki mogą latać i dzięki temu są naprawdę wolne.
:germany: "Silniejsza z tobą" - W momentach strachu, złości i bezsilności nie można się poddawać ani chować głowy w piasek, tylko przyjąć swój ból i z nim walczyć. Wszyscy wokół mamy czasem gorsze momenty i powinniśmy się zjednoczyć, wspierająć siebie nawzajem w momentach słabości.
:poland: "Będę trwać" - Ona chce spełnić swoje marzenia i jest pewna, że dzięki swojej determinacji przezwycięży wszelkie przeciwności losu stojące na drodze do ich spełnienia.
:russia: "Mój nowy dzień" - Świat jest piękny, a pozytywne nastawienie do świata jest tym, co najbardziej potrzebne, by wszystko układało się po naszej myśli.
:serbia: "Bicie serca" - On jest zakochany po uszy. Za każdym razem gdy z nią jest, to czuje się, jakby cały świat stanął w miejscu i liczy się tylko bicie ich serc. Nie jest pewny, czy ona odwzajemnie jego miłość i czy czuje się tak samo jak on, ale z optymizmem sądzi, że coś na pewno jest na rzeczy.
:ukraine: "Otwórz się" - Trzeba być otwartym, pełnym miłości i słuchać głosu swojego serca.

Osobiście najbardziej chciałbym tu wyróżnić :belarus: Białoruś, która w dalece niebanalny sposób nawiązuje do tak bardzo popularnego rok temu wątku ekologicznego (i nie tylko). Tekst jest bardzo ciekawy i podatny na interpretacje, ale jednocześnie czytelny. Wybija się też :kazakhstan: Kazachstan ze swoją łzawą historią opartą na faktach. Poza tym jeszcze :serbia: Serbia całkiem zgrabnie buduje słowami pełne obrazy, które przemawiają do mojej wyobraźni.

Cała reszta tematów waha się już od tych typowych aż do rozmytych i infantylnych. Najmniej przypadł mi chyba od gustu tekst :georgia: Gruzji, który jest dla mnie mocno nieoczywisty i trochę niespójny. Wciąż nie mam pewności o co tam chodzi, ale może po prostu jestem zbyt ograniczony i przekracza to moje zdolności interpretacyjne.

A Wy co sądzicie na temat tematów poruszanych w tegorocznym Juniorze? Zapraszam do dyskusji! Uśmiech
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach