Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Sro 9 Wrz - 19:11

Yngwie / admin and Fenistil lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Sro 23 Wrz - 8:56
to jest dobre.. Rada Programowa TVP chce wycofania się z organizacji Eurowizji Junior powodem ma być "Przedmiotowe traktowanie dzieci"  Link

Muszę powiedzieć, że w porę się ogarnęli - 2 miesiące przed konkursem. Oczywiście postanowienia Rady Programowej nie mają żadnych skutków wiążących, jest to tylko organ doradczy, ale denerwuje coś takiego. Jeśli chodzi o główny argument to może powinniśmy też zakazać wszelkiego rodzaju konkursów: gminnych, powiatowych, wojewódzkich, plastycznych, tanecznych a przede wszystkim egzaminów, które opierają się na "kluczach odpowiedzi" całkowicie eliminując jakąkolwiek kreatywność i uprzedmiotawiające uczniów i dzieci. Również The Voice Kids do eliminacji i stanowcze potępienie "Od przedszkolna do Opola" - co z tego, że część dzieciaków po takich programach rozwija swoją pasję i dąży do jakiś swoich małych celów (jak chociażby Sylwia Grzeszczak).

Również nie rozumiem w tym kontekście krajów Skandynawskich + Finlandia, które na siłę chronią dzieci przed czymś co jest nieuniknione, rywalizacja jest wszędzie, ale są też pozytywne strony takich konkursów np. taka Holandia nie ma z tym żadnego problemu.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Sob 26 Wrz - 13:43
Debiutowa piosenka :germany: Niemiec:



Po pierwszym przesłuchaniu mnie nie zachwyciło, trochę zbyt mdłe. Za to te na wpół mówione zwrotki po niemiecku odbieram pozytywnie.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Sob 26 Wrz - 21:38


:kazakhstan: Kazachstan na pewno znów bierze JESC na poważnie. Mocna ballada z potencjałem, by się spodobać.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Czw 8 Paź - 15:11
Kolejne szczegóły organizacji są takie że Juniora 2020 poprowadzą Rafał Brozowski, Małgorzata Tomaszewska i znana sprzed roku Ida Nowakowska-Herndon. Dodatkowo jak zdradził w wywiadach Rafał Brzozowski konkurs odbędzie się w Studiu 5 a więc w obecnym miejscu "Jakiej to Melodii" które ma miejsce w "Cudzie Architektury" czyli siedzibie TVP przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. W latach 2003-2008 właśnie w Studiu 5 miały miejsce Krajowe Eliminacje (a.ka Piosenka dla Europy) do Eurowizji i Eurowizji Junior.

Dawid and marjuz lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Wto 13 Paź - 11:27
TVP do konkursu użyje technologii rozszerzonej rzeczywistości znanej z pocztówek Eurowizji Junior 2018: https://youtu.be/WzaPQS9auiw
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Pią 16 Paź - 0:34
Tak brzmi Francja - jedenasta piosenka Eurowizji Junior 2020:
https://www.youtube.com/watch?v=dJrthA-CWNM
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Pią 23 Paź - 13:19
"I'll be standing" doczekało się teledysku:



Ja jestem może nieco zawiedziony, bo choć teledysk jest w miarę ładny i profesjonalny, to jednak brakuje w nim większych emocji, a Ala jest tam dość mocno z boku. Pod względem dźwięku też chyba wolę wykonanie live, brzmi bardziej naturalnie. Mimo wszystko i tak fajnie, że teledysk powstał.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Wto 27 Paź - 20:03
Wiemy już jak będzie wyglądać scena JESC 2020, jak wam się podoba?

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 91dd3d7c-8e59-467c-8c2f-77afec3b32bb

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 91dd3d74-6b39-41b9-98d0-c08d52fc934a
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Czw 5 Lis - 12:11
No i bez :armenia: Armenii.

https://junioreurovision.tv/story/armenia-withdraws-from-junior-eurovision-2020

Decyzja, którą można (a nawet trzeba) zrozumieć, bo nie dość, że COVID to jeszcze konflikt zbrojny. Ogromna strata, o ile jedna dobra piosenka by tej edycji nie uratowała, Armenia to kręgosłup jESC. Niemal rok w rok rzucali kolorowymi utworami i naprawdę czuli ten konkurs. Oby to był ostatni rok bez nich.

Fenistil lubi ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Czw 5 Lis - 19:05
Po prostu Armenia umiała w JESC choć organizacja w 2011 roku zbytnio jej nie wyszła.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Sro 25 Lis - 0:24
Widziałem, że są już dostępne jakieś fragmenty z właściwych występów, więc zanim je obejrzę, postanowiłem jeszcze szerzej podsumować piosenki w wersjach studyjnych, zrobić swój ostateczny ranking i pobawić się w Nelę, typując końcowy rezultat.

Mój ranking:

1. :serbia: Serbia
Jestem chyba jedną z nielicznych osób, która naprawdę to lubi. Od pierwszej nuty czuć tu taki fajny, melancholijny klimat. Do tego głos Petara jest bardzo przyjemny. Co prawda mogło się to rozwinąć w coś nieco ciekawszego, ale i tak jest bardzo ok. Daję tak wysoko chyba też trochę z przekory Język 3.
Szanse na zwycięstwo: 0%
Szanse na ostatnie miejsce za to chyba dość spore.
2. :spain: Hiszpania
Bardzo fajny wakacyjny bop i do tego jeszcze tworzy się fajny kontrast z tym spokojnym początkiem utworu. Gdy utwór nagle nabiera tempa, to momentalnie przykuwa uwagę. Potem to już może nic odkrywczego, ale przynajmniej człowiek się trochę ożywi.
Szanse na zwycięstwo: 30%
Moim zdaniem szanse są spore. Na tle piosenek innych krajów Hiszpania oraz Francja ogromnie wyróżniają się swoją żywiołowością i to może być decydującym czynnikiem.
3. :belarus: Białoruś
Musiałem się trochę do tej piosenki przekonać, bo na początku nieszczególnie mnie zachwyciła. Ogółem jest to całkiem niezła power ballada z fajnym nacechowaniem emocjonalnym pełnym żalu. Tym, co wbija w fotel, jest jednak dopiero końcowa minuta - rapowane fragmenty pasują tu jak ulał i biorą człowieka z zaskoczenia, a końcowy refren też nagle robi o wiele większe wrażenie, być może dzięki zabiegowi z chwilowym wstrzymaniem muzyki. No i tekst jest zdecydowanie najciekawszy spośród wszystkich piosenek.
Szanse na zwycięstwo: 5%
Teledysk jest dość minimalistyczny i liczę na to, że na scenie uda się lepiej podkreślić te emocje, szczególnie w kluczowych momentach. Na pewno jest to dobry materiał na to, żeby być faworytem choć u części widzów. Jestem w stanie wyobrazić sobie zwycięstwo, ale takie cięższe w odbiorze piosenki mają z tym zawsze trochę trudniej. No i to w końcu Białoruś...
4. :kazakhstan: Kazachstan
Słuchając tego wraz z teledyskiem mam ciarki. Piękne i wzruszające. Jedynie szkoda trochę, że tylko raz w tej piosence pojawia się zwrotka, bo to mój ulubiony fragment, a przez to prawie wszystkie partie śpiewane są refrenem i robi się od tego trochę za ciężko. Do tego mamy tu bardzo dużo czystego instrumentalu, w tym przede wszystkim niemal 40-sekundowy fragment na końcu - niestandardowe zagranie i nie jestem pewny jak się z tym czuć.
Szanse na zwycięstwo: 10%
Na pewno Kazachstan będzie się liczyć w walce o zwycięstwo, zresztą jak zawsze ostatnio. Chyba najwięcej ze wszystkich państw będzie tu zależało od stagingu, bo jednak przepiękny teledysk mocno podniósł oczekiwania, a tak długie instrumentalne fragmenty naprawdę niełatwo będzie ograć. Musi być naprawdę magicznie, żeby się udało.
5. :poland: Polska
Brzmimy trochę jak typowa juniorowa Australia Język 3. Bardzo przyjemna radiówka, której jednak brakuje trochę charakteru. Jestem wielkim fanem trąbek w momentach "łooo... łooo", choć niestety w wersji studyjnej zeszły na trochę dalszy plan. Ala jest bardzo sympatyczną dziewczynką i bardzo się cieszę, że w tym roku odeszliśmy choć trochę od klimatów młodzieżowych.
Szanse na zwycięstwo: 40%
Nasza piosenka na pewno nie jest najlepsza, ale bez problemu można ją uznać za dobrą i to może wystarczyć. Po tym co się odwalało w poprzednich latach w głosowaniu online, nie jestem w stanie nie spodziewać się naszego zwycięstwa. Jeśli się tak stanie, to chyba będzie to ostateczny sygnał dla EBU, że czas coś zmienić w systemie głosowania (albo oddać nam konkurs na własność Język 3 ).
6. :russia: Rosja
Bardzo przyjemna wschodnia piosenka, taka w sam raz na Juniora.
Szanse na zwycięstwo: 0%
Typowe piosenki z Juniora nie wygrywają Juniora.
7. :france: Francja
Piosenka jest bardzo nierówna: ma fajne, chwytające uwagę zwrotki (z przeuroczym "ups" Język 3 ), brzmiący bardzo dziecinnie pre-chorus oraz bardzo, ale to bardzo prosty refren. Ogólnie wypada raczej pozytywnie i ożywczo, a Valentina to urocza dziewczynka, ale nie jest to nic specjalnego, a znaczące niespójności nie pozwalają mi się w pełni cieszyć z tej piosenki.
Szanse na zwycięstwo: 0%
Może i będzie wysoko, bo jest sympatycznym dzieckiem z radosną piosenką i każdy chętnie rzuci na nią swój głos, ale jednak zupełnie nie widzę tego w roli faworyta.
8. :germany: Niemcy
Miło jest usłyszeć język niemiecki w konkursie. Te niemieckie zwrotki wypadają zresztą naprawdę klimatycznie, ale niestety płaski anglojęzyczny refren trochę psuje efekt całej piosenki.
Szanse na zwycięsto: 0%
Ale życzę im, żeby byli chociaż w top 10 i żeby zostali w konkursie na dłużej.
9. :ukraine: Ukraina
Nie lubię gdy śpiewa tak wysoko; z drugiej strony tworzy to świetny kontrast z resztą jego wokalu. Szczególnie rewelacyjny jest ten moment w środku refrenu, kiedy Oleksandr nagle odchodzi od swoich jęków i niespodziewanie wplata do swojego wokalu nieco drapieżności. Ta piosenka może nie jest do końca dla mnie, ale na pewno jest na swój sposób ciekawa.
Szanse na zwycięstwo: 0%
Masy tego raczej nie pokochają.
10. :georgia: Gruzja
No niby spoko, ale jednak mnie nie przekonuje. Zbyt dorosła, klasyczna i "wykrzyczana" ta ballada, żebym miał ochotę jej kibicować.
Szanse na zwycięstwo: 15%
Może właśnie przez te cechy, przez które za tą piosenką nie przepadam, poradzi sobie ona dobrze? Jury ostatnimi laty lubi się zachwycać tego typu wykonaniami. Odbiór wśród fanów też jest raczej pozytywny, więc kto tam wie... Gruzja potrafi czasami zaskoczyć.
11. :netherlands: Holandia
Taka typowo holenderska piosenka na Juniora, nic specjalnego. Sympatyczna piosenka o przyjaźni, ale dla mnie do zapomnienia.
Szanse na zwycięstwo: 0%
Może i będą wysoko, ale tego typu piosenki raczej ostatnio nie liczą się w walce o zwycięstwo.
12. :malta: Malta
Nie jest to bardzo złe, ale to po prostu nieszczególnie interesująca ballada po angielsku, która momentami brzmi trochę mdło.
Szanse na zwycięstwo: 0%
Bez szans.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Pią 27 Lis - 16:30
Podczas Eurowizji Junior 2020 podczas interval act zaśpiewają:

Duncan Laurence
Viki Gabor
Roksana Węgiel

oraz Alicja Szemplińska.

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Artists_duncan_laurence_28022020091953 JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Screenshot_57JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Roksana-WegielJESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Alicja-szemplinska-w-finale-programu-szansa-na-sukces-535431-MT

zapowiada się ciekawe niedzielne popołudnie.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Sob 28 Lis - 14:28
Moje głosy otrzymuje :france: Francja bo tylko ona mi się podoba w pełni z całej stawki, przypomina trochę beztroską propozycje Francji z Juniora 2018 tyle że tym razem obstawiam wygraną w cuglach ale muszę wypełnić dwa kolejne miejsca więc oddaje też stałe głosy na Niemcy, Serbię lub Holandię, chyba też ze trzy głosy poszły na Kazachstan i ze dwa na Gruzję. Polska w tym roku niestety obniżyła znacznie loty względem "Anyone I Want To Be" i "Superhero" i nie jest na pewno na zwycięstwo. Dziwię się że nie ma żadnej blokady i można nawalać głosami do woli nawet bez incognito, pole do popisu dla Hiszpanii i Polski xd
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1865
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Sob 28 Lis - 14:47
Patrząc na te fragmenty chyba jednak też zaczynam dawać coraz większe szanse na zwycięstwo :france: Francji. Chociaż ten fragment występu, do którego mamy dostęp, wygląda podejrzanie idealnie pod kątem wokalnym. W komentarzach widzę coraz więcej zarzutów, że to playback i jeśli faktycznie tak jest, to bardzo słabo ze strony organizatora, że na takie coś pozwalają przy czymś, co ma tak duży wpływ na wyniki. Przy paru innych piosenkach jest podobnie, podczas gdy przy innych już wyraźnie słychać, że wykonania są na żywo.

No i dziwi mnie trochę aż tak słabe przyjęcie stagingu :poland: polskiej piosenki. Mnie się bardzo podoba i wciąż daję nam spore szanse. Oprócz tego ciekawie wygląda :kazakhstan: Kazachstan, choć bardzo się obawiam, czy nie przedobrzyli. No i fajny motyw z zamaskowanymi tancerzami u :spain: Hiszpanii i :georgia: Gruzji. Szeroki uśmiech
Sponsored content

JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)  - Page 4 Empty Re: JESC 2020 - Warszawa, Polska (temat ogólny)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach